Cella
Komşum cellayı hava ile az temas ettirmek şart.Ya kendi kabından kullanacağınız kadarını kaşıkla tasa alacaksınız ya da tupperware gibi bir şeye alıp ordan kullacaksınız.
Aklıma gelen çözümler bunlar şimdilik.
Selamlar...
(30/07/2017, Saat: 01:41)Infinitum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir hafta önce Cella sabunumun renginin acayip biçimde değiştiğini fark ettim. Sorunu anlayabilmeniz için kutudaki Cella ile karşılaştırdım.

PrNXE6.jpg
7NdR8P.jpg
r2pPdV.jpg
LnN9oa.jpg

Contalı bir kap bulamadığım için açık plastik bir kapta bekliyordu ama üstüne aynı kaptan bir tane daha koyunca güvenceye aldığımı zannediyordum. Cella ile bir süre tıraş olmadım, buralar da bir ara aşırı sıcak olmuştu, sebebi bunlar galiba. Ama kapta bekleyen Cella'da bir sorun yok. Bunu kullanabilir miyim merak ediyorum. Kokusunda hafif bir değişiklik var ama normaldir herhalde.

Bu arada fotoğraf makinesinin azizliği, renkler gerçektekinden azıcık farklı çıkmış. Son fotoğrafta hiç fark yokmuş gibi gözüküyor.

Buna benzer bir konu daha vardı ama ondaki sorun farklı olduğu için yeni konu açtım.

5-6 tıraştır Arko kullanıyorum bu yüzden, Cella özletti kendini Smile Bunu bitirirsem sabun takviyesi yapacağım Smile

Şimdiden forumdaki tüm üstatlara teşekkürler.

Komşum geçmiş olsun. Fikir açısından ben de cella'yı bir kaba bastım. Buzdolabında kilitli poşet içinde saklıyorum. Tıraş olacağım vakit gerektiği kadar kullanıyorum daha sonra 10dk kurumaya bırakıyorum, kağıt havluyla üstünde su kaldıysa onu temizliyorum ve buzdolabına kilitli poşette geri kaldırıyorum. Şimdilik bir sıkıntı yok bu şekilde Smile
(30/07/2017, Saat: 14:06)Kysis Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum geçmiş olsun. Fikir açısından ben de cella'yı bir kaba bastım. Buzdolabında kilitli poşet içinde saklıyorum. Tıraş olacağım vakit gerektiği kadar kullanıyorum daha sonra 10dk  kurumaya bırakıyorum, kağıt havluyla üstünde su kaldıysa onu temizliyorum ve buzdolabına kilitli poşette geri kaldırıyorum. Şimdilik bir sıkıntı yok bu şekilde Smile

Artık ben de öyle yapacağım, dersimi aldım Confused
15 gundur Cella kullaniyorum, beklentiyi cokmu yuksek tuttum bilmiyorum ancak Arko sabundan pek bi fazlasini hatta hicbir fazlasini bulamadim Arko her bakimdan daha iyi gibi. Sabunlara karsi ozel bir ilgim vardir Cella acikcasi hayal kirikligi yasatti.

Denemek istedigim birkac sabun daha var (Tabac, MWF, Spanificio gibi) onlardada ayni hayal kirikigini yasarmiyim diye cekinmeye basladim.
Uygulamada bir hata vardır belki.

(01/12/2017, Saat: 22:32)Ferman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 15 gundur Cella kullaniyorum, beklentiyi cokmu yuksek tuttum bilmiyorum ancak Arko sabundan pek bi fazlasini hatta hicbir fazlasini bulamadim Arko her bakimdan daha iyi gibi. Sabunlara karsi ozel bir ilgim vardir Cella acikcasi hayal kirikligi yasatti.

Denemek istedigim birkac sabun daha var (Tabac, MWF, Spanificio gibi) onlardada ayni hayal kirikigini yasarmiyim diye cekinmeye basladim.
Sabun performansını değerlendirirken , köpük ,koruyuculuk, kayganlık, nemlendirme,bakım gibi kriterler sayabiliriz. Bence Cella, bunlar gözönüne alındığında Arko'ya fark atıyor.
Mesela bir hafta düzenli olarak Cella kullandıktan sonra Arko'ya geçildiginde fark çok net hissedilebilir diye düşünüyorum.
Tabi kişisel tercihler çok da sorgulanmamalı. Arko'dan memnun olan yurtiçi ,yurtdışı çok kullanıcı var.
Fikrimce, Cella ve Arko aynı klasman ürünler değil.
Tabac,MWF gibi geleneksel tıraşın alamet -i farikalarından biri.
Cella jilet vurmadigim elmacik kemiklerinde kizarikliga neden oluyor. Fircayla uygularken ister istemez jilet vurulmayan kisimlarada bulasiyor, cildim hassas degil ancak acik tenliyim. Gecici bir alisma evresi olmasini umuyorum. Yuzde kopurme yaparken verim alamiyordum tasta kopurtmeye gecince farki hissetmeye basladim.
(07/12/2017, Saat: 16:11)Ferman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cella jilet vurmadigim elmacik kemiklerinde kizarikliga neden oluyor. Fircayla uygularken ister istemez jilet vurulmayan kisimlarada bulasiyor, cildim hassas degil ancak acik tenliyim. Gecici bir alisma evresi olmasini umuyorum. Yuzde kopurme yaparken verim alamiyordum tasta kopurtmeye gecince farki hissetmeye basladim.

Sabundan değilde fırçadan gözüküyor sorun. Yüzde köpürtmede fırça temas süresi daha uzun ve kızarma oluyor diğerinde ise yok ...
(07/12/2017, Saat: 16:25)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabundan değilde fırçadan gözüküyor sorun. Yüzde köpürtmede fırça temas süresi daha uzun ve kızarma oluyor diğerinde ise yok ...

Tasta kopurtme yapmaya basladiktan sonrada kuzariklik olusuyor, zaten elmacik kemiklerine fircayi surmuyorum yanaklari fircalarken ister istemez bulasiyor, sakal olan kisimlarda bir sorun yok.
(07/12/2017, Saat: 16:27)Ferman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tasta kopurtme yapmaya basladiktan sonrada kuzariklik olusuyor, zaten elmacik kemiklerine fircayi surmuyorum yanaklari fircalarken ister istemez bulasiyor, sakal olan kisimlarda bir sorun yok.

Cella bende de alerji yapmıştı başlarda. Esansının içeriğindeki badem yağından sanırım. Bir süre (20-25 tıraş) sonra benim cilt alıştı gerçi ama şimdi olsa hiç uğraşmazdım.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cella & Tabac & Mwf ynspektas 19 19,797 12/05/2019, Saat: 14:27
Son Yorum: Ibra35
  CELLA VS SPEICK VS MWF VS PRORASO VS ERASMIC VS... agieda 10 15,655 18/02/2015, Saat: 11:39
Son Yorum: ckeskin
  cella sabun deneyımım burakoner0681 7 13,018 21/02/2012, Saat: 17:01
Son Yorum: linguist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: