Cella
bu sabunu kendi kabında mı yoksa az biraz alıp başka bir kapta mı köpürterek kullanıyorsunuz ?
yaşam bir zevktir
@vintage

Domuz fırca kullanıyorsanız, parca alıp kapta kopurtmeyi ozellikle yumusak forumda croap tarzı dedigimiz sabunlar icin oneririm.

Nedense domuz fırca kullanımı cogu yumusak sabunun renk degistirmesine, koku profilini bozulmasına sevep oluyor.
Bu genellikle devamlı kullanım icin degilde, aralıklı kullanım seneryolarında daha cok oluyor. Tek sabunu devamlı kullanmıyor rotasyon yapıyorsanız, yumusak kremleri croapları kasıkla veya parmakla kabından alarak kopurtme kasenizde kopurtmeniz, sabununuzun omrunu uzatacaktır.
(18/12/2017, Saat: 16:59)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @vintage

Domuz fırca kullanıyorsanız, parca alıp kapta kopurtmeyi ozellikle yumusak forumda croap tarzı dedigimiz sabunlar icin oneririm.

Nedense domuz fırca kullanımı cogu yumusak sabunun renk degistirmesine, koku profilini bozulmasına sevep oluyor.
Bu genellikle devamlı kullanım icin degilde, aralıklı kullanım seneryolarında daha cok oluyor. Tek sabunu devamlı kullanmıyor rotasyon yapıyorsanız, yumusak kremleri croapları kasıkla veya parmakla kabından alarak kopurtme kasenizde kopurtmeniz, sabununuzun omrunu uzatacaktır.

O koku değişmesine sebep domuz fırçada kokunun aslında hep var olması . Sigara,pipo,puro kullanıyorum koku duyumu hesap edin bitiğe yakın o fırçalardan yıl geçse koku alıyorum Smile
Arkadaslar merhaba, tanisma yazisinda soyledgim Rimei alet, sentetik firca ve 5-6 cesit jilet ve cella sabun aldim. Tirasla alakali bir sorun yok fakat Cella kizariklik yapiyor yuzumde, tirastanmi sabundanmi diye emin olmak icin bugun tum yuzume surdum alnimida kizartti ve uzun surede gecmiyor birazda kuruluk yapti, ancak cellanin tiras performansindanda oldukca memnunum. Siparis verdikten sonra spanificio varesino sabunu farkettim. Keske bunu siparis verseydim dedim kendi kendime, bu sabunla alakali bilgisi olan varmi. Performansi cella kadar varmidir veya cella gibi kizariklik ve kuruluga sebep olurmu. Yani cella cildinde kizariklik kuruluk yaptiysa spanificio varesino da yapar mi dersiniz. Yoksa bu cok daha ust duzey sabun cok daha memnun edermi dersiniz.

Edit: #555 numaralı yorumda komsumuz kızarıklıga neden olan reaksiyonu sabunun degil baska bir urunun yaptıgını bulmustur. Yorumu okuyan sabunu merak eden yeni dostlara bilgi olsun.
@elitte merhaba.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=8776
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=6894
İki başlıkta detaylı incelemeleri mevcut.Cella ile ilgili kızarıklık olayında su sıcaklığı,fırça ve jileti değiştirerek denemeler yapın derim.Daha sonra tekrar gözleminizi paylaşırsınız.
de te fabula narratur.!
Komşum Cella sabunun içeriğine alerjiniz vardır kullanmayın derim . Saponificio için size alerji yapar yapmaz diyemem ama cella ile içerikleri farklı ona emin olabilirsiniz .

Edit : düzeltmede yapayım
Kullanmış olduğunuz naylon ( sentetik ) fırçada kızarıklık yapmış olabilir . Fırçanızı değiştirerek denme yapınız . Başka fırçanız yoksa Cella sabunu bir miktar elinize alıp elde köpürterek yüzünüze sürünüz . Eğer kızarıklık yoksa sorun fırçadan varsa sabundan dersiniz önleminizi alırsınız .
(21/12/2017, Saat: 23:42)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum Cella sabunun içeriğine alerjiniz vardır kullanmayın derim . Saponificio için size alerji yapar yapmaz diyemem ama cella ile içerikleri farklı ona emin olabilirsiniz .

Edit : düzeltmede yapayım
Kullanmış olduğunuz naylon ( sentetik ) fırçada kızarıklık yapmış olabilir . Fırçanızı değiştirerek denme yapınız . Başka fırçanız yoksa Cella sabunu bir miktar elinize alıp elde köpürterek yüzünüze sürünüz . Eğer kızarıklık yoksa sorun fırçadan varsa sabundan dersiniz önleminizi alırsınız .

Tesekkur ederim beyefendi verdiginiz bilgi icin, ben zaten fircayi yuzume surmuyorum. Biraz racona ters ancak fircayla tasta kopuk yapip elimle yuzume tatbik ediyorum. Cella yi aslinda cok sevdim kokusu tiras esnasindaki rahatligi cok guzel de... yani ciddi sayilabilecek bir kuzariklik yapti. Eger her iki sabunuda kullandiysaniz spanificio varesino cella gibi rahat bir tiras sunarmi.

Telefonla yaziyorum yazim hatalari icinde ozur dilerim bu arada
Komşum Cella sabun ile saponifico sabunları arasında siklet farkı var . Saponificonun sabun çeşitleri fazlası ile üst düzey sabunlarıdır . Sappnificiolardan daha çok keyif alırsınız .
Rahatlık olgusu olarak yastıklamayı mı kast ediyorsunuz yoksa tıraş sonrası hissiyatımı anlamadım ama sizi üzmez diyeyim tabi cildinizin alerjik bir reaksiyonu yoksa .

Siz gene tasda da olsa Cella sabunu ellinizle köpürtüp yüzünüze sürünüz ondan sonra emin olursunuz alerji konusuna .
Bir diğer hususda fırçayı yüzünüzde kullanmadığınız için sakkalarınızı tıraşa gerektiği gibi hazırlamıyorsunuz . Sert sert tıraşınızı olunca yüzünüz kızarmış olabilir .

1. Elle köpürtme fırça hiç bir şekilde Yok
2. Fırçalı köpürtme

Bunları yapın ondan sonra yardımcı olmaya çalışalım
(22/12/2017, Saat: 00:09)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum Cella sabun ile saponifico sabunları arasında siklet farkı var . Saponificonun sabun çeşitleri fazlası ile üst düzey sabunlarıdır . Sappnificiolardan daha çok keyif alırsınız .
Rahatlık olgusu olarak yastıklamayı mı kast ediyorsunuz yoksa tıraş sonrası hissiyatımı anlamadım ama sizi üzmez diyeyim tabi cildinizin alerjik bir reaksiyonu yoksa .

Siz gene tasda da olsa Cella sabunu ellinizle köpürtüp yüzünüze sürünüz ondan sonra emin olursunuz alerji konusuna .
Bir diğer hususda fırçayı yüzünüzde kullanmadığınız için sakkalarınızı tıraşa gerektiği gibi hazırlamıyorsunuz . Sert sert tıraşınızı olunca yüzünüz kızarmış olabilir .

1. Elle köpürtme fırça hiç bir şekilde Yok
2. Fırçalı köpürtme

Bunları yapın ondan sonra yardımcı olmaya çalışalım

Cok tesekkur ederim yardimlariniz icin, 1 hafta da yazdiklarinizi deneyimleyip tekrar sizi rahatsiz ederim

Saygilar.
- Tüm yüze uygulayınca alnınızı da kızartmış. Jilete alerji ihtimalini eliyor bu durum.

- Tasta köpürtüp elle yüze uyguluyormuşsunuz. Bu durum da fırçanın tahriş yapmış olma ihtimalini eliyor.

Geriye sabunun içindeki herhangi bir maddeye karşı alerjiden başka bir ihtimal kalmıyor. SV sabunlar iyi sabunlar, çok da beğeniliyor forumda. Saponoficio anahtar kelimesi ile arama bölümünden ararsanız üzerine yazılmış bir çok şey bulabilirsiniz.

Fakat Cella da iyi sabun. Burada mevzu sabunun iyi-kötü olmasından çok sizde alerjiye sebep olacak olması ya da olmaması. Bunu da deneyip görmekten başka hiç bir şansınız yok maalesef.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cella & Tabac & Mwf ynspektas 19 19,975 12/05/2019, Saat: 14:27
Son Yorum: Ibra35
  CELLA VS SPEICK VS MWF VS PRORASO VS ERASMIC VS... agieda 10 15,700 18/02/2015, Saat: 11:39
Son Yorum: ckeskin
  cella sabun deneyımım burakoner0681 7 13,068 21/02/2012, Saat: 17:01
Son Yorum: linguist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: