Cella
(22/12/2017, Saat: 00:17)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: - Tüm yüze uygulayınca alnınızı da kızartmış. Jilete alerji ihtimalini eliyor bu durum.

- Tasta köpürtüp elle yüze uyguluyormuşsunuz. Bu durum da fırçanın tahriş yapmış olma ihtimalini eliyor.

Geriye sabunun içindeki herhangi bir maddeye karşı alerjiden başka bir ihtimal kalmıyor. SV sabunlar iyi sabunlar, çok da beğeniliyor forumda. Saponoficio anahtar kelimesi ile arama bölümünden ararsanız üzerine yazılmış bir çok şey bulabilirsiniz.

Fakat Cella da iyi sabun. Burada mevzu sabunun iyi-kötü olmasından çok sizde alerjiye sebep olacak olması ya da olmaması. Bunu da deneyip görmekten başka hiç bir şansınız yok maalesef.

Ben o basliklari okudum fakat sabunu tanitirken kullanilan tabirlere yabanciyim. Yastiklama koruyuculuk kayganlik gibi tabirlere yabanci oldugumdan netlestiremiyorum kafamda. Bu yuzden her iki sabunu kullananlardan mukayese tarzinda sade bir yorum istedim, hani cella nin performansindan memnunsan bundan hayli hayli memnun kalirsin veya cella seni memnun etmediyse bu hic etmez gibi. Vetyahutta cella ya muadil sabun şudur, icerigi farklidir seklinde baska bir urunde olabilir.

Saygilar.
(22/12/2017, Saat: 00:28)elitte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben o basliklari okudum fakat sabunu tanitirken kullanilan tabirlere yabanciyim. Yastiklama koruyuculuk kayganlik gibi tabirlere yabanci oldugumdan netlestiremiyorum kafamda. Bu yuzden her iki sabunu kullananlardan mukayese tarzinda sade bir yorum istedim, hani cella nin performansindan memnunsan bundan hayli hayli memnun kalirsin veya cella seni memnun etmediyse bu hic etmez gibi. Vetyahutta cella ya muadil sabun şudur, icerigi farklidir seklinde baska bir urunde olabilir.

Saygilar.

Her iki sabunu da kullanmış biri olarak SV derim ama tereddütsüz herkese (vegan'lar hariç gerçi) tavsiye edebileceğim tek sabun koyun sütlü haslinger (schafmilch). Özel bir tekniğe ihtiyaç duymadan kolay köpürür, fiyatı uygundur, performansı iyidir, fırça-alet seçmez, kokusu da çok polarize değildir.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(21/12/2017, Saat: 23:32)elitte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar merhaba, tanisma yazisinda soyledgim Rimei alet, sentetik firca ve 5-6 cesit jilet ve cella sabun aldim. Tirasla alakali bir sorun yok fakat Cella kizariklik yapiyor yuzumde, tirastanmi sabundanmi diye emin olmak icin bugun tum yuzume surdum alnimida kizartti ve uzun surede gecmiyor birazda kuruluk yapti, ancak cellanin tiras performansindanda oldukca memnunum. Siparis verdikten sonra spanificio varesino sabunu farkettim. Keske bunu siparis verseydim dedim kendi kendime, bu sabunla alakali bilgisi olan varmi. Performansi cella kadar varmidir veya cella gibi kizariklik ve kuruluga sebep olurmu. Yani cella cildinde kizariklik kuruluk yaptiysa spanificio varesino da yapar mi dersiniz. Yoksa bu cok daha ust duzey sabun cok daha memnun edermi dersiniz.

Arkadaslar bu yazinin sahibi benim, Cella nin yuzumde kizariklik yaptigini yazmistim fakat sorunun Cella sabun kaynakli olmadigini anlamis bulunmaktayim. Sorun soguktan korunmak icin kullandigim kremden kaynakliymis ve alerji sandigim kizarikliklar bu krem nedeniyle hassaslasan cildin soguk suya verdigi reaksiyonmus. Sadece 3 gun kullanimi kestim dun herhangi bir kizariklik yasamadan tiras oldum. Emin olmak icinde az once kopurtup tum yuzume surdum yine bir kizariklik yoktu.

Biliyorum ki Cella sabun kullanmayi dusunen arkadaslar benim gibi gelip bu basligi okuyacak benim yorumumu gorenler alerji yapiyormus gibi bir tereddutte kalacaklar. O yuzden bunuda bir duzeltme yazisi olarak dikkate alsinlar.
Daha önce sorulduğunu hatırlamıyorum sorulduysa kusura bakmayın.
Cella sabundan çok memnunum fakat aklıma bir şey takıldı badem özlü olduğu için sakalı fazladan besleyerek daha gür yada sert çıkmasını sağlıyor olabilir mi?
Çünkü bir haftadır dikkat ediyorum sakallarım sertleşti ve sanki gürleşti sizce bir alakası olabilirmi yada psikolojik mi? Merak ettim doğrusu.
Bu arada 1 aydır rotasyonum aynı. Cella sabun, Polsilver Jilet, Tabac Balsam, Proroso Yulaf Preshave,
(Aletler Progress- 37 C Slant)
(30/12/2017, Saat: 01:42)Gökhan43 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha önce sorulduğunu hatırlamıyorum sorulduysa kusura bakmayın.
Cella sabundan çok memnunum fakat aklıma bir şey takıldı badem özlü olduğu için sakalı fazladan besleyerek daha gür yada sert çıkmasını sağlıyor olabilir mi?
Çünkü bir haftadır dikkat ediyorum sakallarım sertleşti ve sanki gürleşti sizce bir alakası olabilirmi yada psikolojik mi? Merak ettim doğrusu.
Bu arada 1 aydır rotasyonum aynı. Cella sabun, Polsilver Jilet, Tabac Balsam, Proroso Yulaf Preshave,

Sakalı gürleştiren ve sertleştiren tıraş olma sıklığınız,devamlı tıraş oldukça eskiye nazaran sakallar sertleşir.Tabii bunda 37C ile tıraş olmanızın da katkısı büyük.Daha derinden,daha kısa sürede aldığı için böyle bir katkı vermiştir.Sabun ve kremlerin bu konuda bir katkısı yok Hocam benim bildiğim.
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(30/12/2017, Saat: 01:42)Gökhan43 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha önce sorulduğunu hatırlamıyorum sorulduysa kusura bakmayın.

Forum okudukça elin sakalına gidiyordur. Eskiden elin gördüğü sakalı şimdi kendi elin görüyordur Smile
(30/12/2017, Saat: 03:15)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forum okudukça elin sakalına gidiyordur. Eskiden elin gördüğü sakalı şimdi kendi elin görüyordur Smile

Smile kesinlikle doğru Smile
Wink  Wink  Galiba öle oluyor.
Bu cellaya bir haller olmuş. Yeni tasarım kutusunu 1 ay önce falan almıştım. 2. kez kullanıyorum ikisinnde de cildimi yaktı bu sabun ...

Cella-Almond-Shaving-Cream-150ml-tub.jpg
@protti hocam, formülünde bir değişiklik yok diye biliyorum ben. Acaba aldığınız sabunda bir sıkıntı olabilir mi? Bir kaç gün kapağı açık bırakarak bekletin. Yakma devam ederse bence kullanmayın.
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cella & Tabac & Mwf ynspektas 19 20,000 12/05/2019, Saat: 14:27
Son Yorum: Ibra35
  CELLA VS SPEICK VS MWF VS PRORASO VS ERASMIC VS... agieda 10 15,709 18/02/2015, Saat: 11:39
Son Yorum: ckeskin
  cella sabun deneyımım burakoner0681 7 13,076 21/02/2012, Saat: 17:01
Son Yorum: linguist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: