[İNCELEME] - Yaqi Sentetik Tıraş Fırçası (24 mm)
Elinize emeğinize sağlık keyifle okudum. İnceleme için teşekkürler. @FurkanErdem Bey
(21/12/2018, Saat: 19:32)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkisinin de aslinda kil tipi olarak ayni fakat sagrada familla daha kisa olan kil uzunlugu ile daha yuksek backbone sagliyor

Komşum teşekkür ederim sahrada daha iyi olabilirmiş benim için o zaman olsun. Ayrıca konuyu açıp bilgilendiren komşumuza da teşekkür ederim sayesinde bilgi sahibi olabildim.
Yaqi seyehat ve yüzde köpürtme için oldukça iyi fırça
24 mm ideal gibi sentetikde . Daha büyükleri köpük sıçratmaya fazla meyilli
Açıkcası 2 adet yaqi sentetik fırçam var,ikisini de severek kullanıyorum. Sagra ve kırmızı mermer hem seyahat hem günlük kullanım için Harika. Şiddetle tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Razorus’ta indirime girmişken ben de kızıl pençe 24 mm modelinden edindim bu fırçanın. Bahsedildiği gibi hakikaten ipeksi bi dokunuşu var yüze. Eh uzun bir süredir banat perfect domuz fırça kullandığımdan bu ipeksilik hoşuma gitti açıkçası. Yalnız beklemediğim şekilde yüksek bi backbone çıktı fırçadan. Artık kıl yerleştirme yapısından mıdır ya da ilk kullanım acemiliği midir bilinmez, dairesel hareketler kullanamadım. Badana modeli uyguladım köpüğü yüzüme(sabun mwf). Köpürtme tası kullanmadığımdan yüzde köpürtürüm hep, ama aynı sabun ve banat fırçayla harika köpükler yapabilmişken bunda başarısızdım açıkçası.

Sonuç olarak kullandığım ilk sentetik fırça, herhalde domuz fırçaya alıştığım için bunda ilk kullanımım tatmin edici olmadı. İlerleyen günlerde bakalım nasıl geri bildirimler alacağız fırçadan.
(07/05/2019, Saat: 09:54)Benzodiazepin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Razorus’ta indirime girmişken ben de kızıl pençe 24 mm modelinden edindim bu fırçanın. Bahsedildiği gibi hakikaten ipeksi bi dokunuşu var yüze. Eh uzun bir süredir banat perfect domuz fırça kullandığımdan bu ipeksilik hoşuma gitti açıkçası. Yalnız beklemediğim şekilde yüksek bi backbone çıktı fırçadan. Artık kıl yerleştirme yapısından mıdır ya da ilk kullanım acemiliği midir bilinmez,  dairesel hareketler kullanamadım. Badana modeli uyguladım köpüğü yüzüme(sabun mwf). Köpürtme tası kullanmadığımdan yüzde köpürtürüm hep, ama aynı sabun ve banat fırçayla harika köpükler yapabilmişken bunda başarısızdım açıkçası.

Sonuç olarak kullandığım ilk sentetik fırça, herhalde domuz fırçaya alıştığım için bunda ilk kullanımım tatmin edici olmadı. İlerleyen günlerde bakalım nasıl geri bildirimler alacağız fırçadan.

Yeni fırçanız hayırlı olsun komşum. Sizin de belirttiğiniz gibi Yaqi sentetiklerde backbone yüksek ancak domuz fırçadan farklı olarak fırçayı bastırarak kullandığınızda sentetik kılların açılıp yayıldığını göreceksiniz. İşte o zaman kullanması çok keyifli bir hal alıyor Smile
Bastırmadan kullanınca kıllar bir arada durduğu için köpürtme yapmak pek mümkün olmuyor.
Teşekkür ederim @ek_m komşum tavsiyeni dikkate alıcam.
Yaqi kızıl pençe ben de aldım indirimden. Henüz kullanmadım yüzüme dokundurunca batıyor gibi kısa süreli hafif kaşıntı yapıyor. Sıcak su (el değecek durumda tabi) ve bebe şampuanı ile yıkadım. Suratıma dokundurdum yine aynı hafif batma hissiyatı ve kısa süreli hafif kaşıntı, anlayamadım. Ancak bir fırça bu kadar mı çabuk kurur ilginç. Birde sap gerçekten çok kaliteli. Arko ve proraso sandalwood kase sabunlarda köpük durumuna bakıp yazarım. Sentetik fırça da köpüğü nasıl test etmeliyim? Domuz fırçada sabunun kendi kasesinde yükleme yapıp ayrı kapta köpürttüm, çay kaşığı ile alıp kaba atarak direkt kapta köpürttüm güzel oluyor. Sentetikte de aynı taktik ile mi köpürtmeliyim?

(09/05/2019, Saat: 01:08)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaqi kızıl pençe ben de aldım indirimden. Henüz kullanmadım yüzüme dokundurunca batıyor gibi kısa süreli hafif kaşıntı yapıyor. Sıcak su (el değecek durumda tabi) ve bebe şampuanı ile yıkadım. Suratıma dokundurdum yine aynı hafif batma hissiyatı ve kısa süreli hafif kaşıntı, anlayamadım. Ancak bir fırça bu kadar mı çabuk kurur ilginç. Birde sap gerçekten çok kaliteli. Arko ve proraso sandalwood kase sabunlarda köpük durumuna bakıp yazarım. Sentetik fırça da köpüğü nasıl test etmeliyim? Domuz fırçada sabunun kendi kasesinde yükleme yapıp ayrı kapta köpürttüm, çay kaşığı ile alıp kaba atarak direkt kapta köpürttüm güzel oluyor. Sentetikte de aynı taktik ile mi köpürtmeliyim?

Sıcak suda bekletmeme dışındaki herşey aynen geçerli. Yüzde, sabun kasesinde veya boş kasede köpürtme yapabilirsin. Köpük testi yine aynı; domuz veya porsuk kılı ile 2 veya 3 perdelik yüklenebilen sabun/krem bunda da 2 veya 3 perde yetebilmeli. Kıvam anlamında testten bahsediyorsan durum yine değişmez, iki parmak arasında kalan köpük parmaklar aralandığında bir miktar kopmadan sünebiliyorsa tamamdır. Zaten zamanla fırçanın çevrilirken gittikçe ağırlaşmasından dolayı köpüğün hazır olup olmadığını hissedersin.

Tek fark sabunun karakterine göre ikinci, üçüncü perdede köpüğe su takviyesi isteyebilir.
Tekrar Merhaba komşular, Yaqi Kızıl Pençe Sentetik fırçada bir koku var sanırım dibine doğru biraz daha artıyor yapıştırıcı kokusu mu, yoksa sentetik kıl kokusu mu tam anlayamadım. Nasıl kurtuluruz, kıl ve tutamak birleşim kısmını pek sirke vb. yatırmayın diyorlar yapıştırıcı çözünmesin diye ama ne yapmam lazım. Komple bulaşık deterjanlı suya, beyaz sirkeli suya vs. koysak sorun olur mu sapı suyun içinde kalacak şekilde?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,092 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 9 2,024 30/07/2023, Saat: 00:36
Son Yorum: sfenks
  Sentetik Fırça Tavsiyesi flame2013 254 156,589 28/04/2023, Saat: 03:29
Son Yorum: BAYsubjeckt
  İki tıraş fırçası arasında karar veremedim Mertecevit 7 1,427 22/04/2023, Saat: 19:34
Son Yorum: Mertecevit
  YAQI Berber 30' Tuxedo Sentetik Fırça ekindgn 15 6,199 04/04/2023, Saat: 01:55
Son Yorum: Mecanica
  Wilkinson Sword Tıraş Fırçası 47 TL tilki_92 18 6,300 23/02/2023, Saat: 16:07
Son Yorum: anlatıcı
  Zaza 150 Tıraş Fırçası implicit 1 1,717 29/12/2022, Saat: 20:24
Son Yorum: implicit
Photo Dededen Kalma Tıraş Fırçaları appashave 0 1,539 15/12/2022, Saat: 18:05
Son Yorum: appashave
  Simpson Synthetic Tıraş Fırçası CK89 6 4,347 14/06/2022, Saat: 15:57
Son Yorum: Conte
  Türkiye içi semogue hariç at kılı tıraş fırçası satan yer Papa_Khan 2 1,866 22/05/2022, Saat: 10:20
Son Yorum: Papa_Khan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: