Yutubır (youtuber) olmaya çalışıyorum desteklerizi arz ederim.
Umut kardesim ben videoları fırsat buldukca arka arkaya seyrediyorum siz komsularımın.
Bugun izlerken farkettim ki yorumlara kızıp bitiriyorum demissin. Hayırdır kim neden hangi konudan canını sıktı. Zaten yapmısın yorumları kapatıp devam et bro. 13 yasında 2 tane fırlama bir laf etti diye belki 50 yasında hayatında ilk kez klasik tıras hakkında birseyler ogrenmek isteyenlerin onunu kesmeyelim.
Merhaba,
Bundan 5-6 ay önce ilk geleneksel traşı araştırırken youtube da Umut kardeşime denk geldim.Geltir'i, impa'yı, fırçaları, sabunları vs genel anlamda kendisinden öğrendim ve araştırmalarımı derinleştirerek klasik traşa başladım.Bu anlamda Umut kardeşime verdiği değerli bilgiler için teşekür ederim.Bence kamera karşısına geçmek cesaret işi.Geçip birşeyler anlatmak daha zor olanı.Pes etmemeliydin.En kötü yorumları kapatırdın.Sonuçta bu hobi işi isteyen izler.
Umut kardeşim videolarını zevkle izleyen biriyim vazgeçme bence bu youtube camiasında nasıl yorumlar okudum şaşarsın hakaret yemeyenmi dersin ne istersen giydiriyor millet anlayacağın ağzı olan konuşuyor yorumları diğer kullanıcıların yazmasına kapamak tabiki bir tercih ama bu işi öğrenecek olanların senle iletişime geçmeleri ve sorularını sorabilmeleri içinde tek yol açık kalsın bence kötü yorumlara cevap verme bile moralini bozma onca insana kötü yorumlar gördüm kimse yolunu değiştirip vazgeçmedi sende öyle yap onlar konuşsun dursun sen kendi yolunda devam et geltir ailesi senin ve diğer youtuber dostların arkasında daima
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Bir süredir Umut arkadaşımızdan yeni videolar gelmiyor diye aklımdan geçiriyordum forumda da görünmüyordu. Eminim videolarını benim gibi izleyen pek çok kişi var lütfen bizi bunlardan mahrum bırakma Umut arkadaşım. Merakla yenilerini bekliyorum.
(27/09/2017, Saat: 16:03)Umutakdag Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Son mesajlarınız ve özel mesajlar için teşekkür ederim. Son videom birazdan yayında olacak, konu ilginç; kafa tıraşı. Umarım ilginizi çeker.

Saygılarımla

Biraz önce youtube da tesadüf denk geldi bu video daha önce buradan izlememiştim, umut üstada katılıyorum kafa tıraşında arko gerçekten doğru bir seçim kayganlıkla birlikte arkonun cildi kurutma sonrasında kafadaki gerginlik harika oluyor, ama yinede farklı sabun ve kremler kullanıyorum.
Umut üstatla teknik ve tercihlerimiz biraz farklıymış ben bol köpük seviyorum ve uzun çekişlerle tıraşı oluyorum.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Maalesef Umut Üstad Youtube'da yapılan olumsuz yorumlar nedeniyle Youtube yayınlarını durdurmuş. @umutakdag
Bizim insanımızın genel anlamda bir özelliği var.

Bir kişide kendince olumsuz bir durum gördüğünde eleştirinin en insafsızını yapar.

Güzel, iyi yanlarını gördüğünde ise hiç sesini çıkarmaz.

Övmesi için adeta adamın ölmesini bekler.

O yüzden de bu tür çalışmalar yapan insanlar ne kadar insana dokunduklarının farkına bile varamazlar.

Diğer yandan da çalışma yapan insanlar eleştirinin en insafsızını yapanlar karşısında bile yollarından dönmemeli, eğer işine yarayan bir eleştiri olursa da ondan faydalanarak daha iyiye daha güzele doğru çalışmasına devam etmelidir.

Önemli bir proje üzerinde çalıştığım zaman, internette o konuda oluşan konuşma forumlarını takip eder ve oradan yaptığımız işe katkısı olabilecek değerlendirmelerden mutlaka yararlanırdım.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Bu malesef sadece bizim memlekete özgü değil. Youtube ve benzeri sosyal medyanın dünya çapında genel sıkıntısı.

Anonim bir ortam olunca sesi çok çıkan trol, incel ve ergenler yorum kısımlarını ele geçiriyorlar. Bu kullanıcılar ile normal medeni bir yolla iletişim kurmanın imkanı yok, videonun içeriği ile de bir ilgileri yok genelde, tüm amaçları sadece trollemek. Normal kullanıcılar (gizli ve aslında ezici çoğunluk) çok nadiren youtube'a yorum yazıyor.

Çoğu youtuber trollerden etkilenmemek için ya hiç yorum okumuyor ya da başkasına okutuyor. Çünkü yorumları okumak ister istemez psikolojiyi etkiliyor.

Umut komşum, bu videoları hazırlamak senin için keyifli ise merak etme, izlemesi de bizim için keyifli. Sen oradaki yorumlara bakma. Youtube'un yorum kısmı dikkate alınacak yer değil.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Biraz önce bu arkadaşın videosunu izledim. (ilk defa) aslında keyiflii bir anlatımı var. Bu kel kardeşim (videoda kendine böyle hitap ettiği için kel diyorumSmile) güzel bir ekipmanla iyi bir kamera iyi bir mekan çözümüyle güzel şeyler yapabilir youtube da... Güzel başarılı. Umarım yeni videoları gelir...
En agresifi gelsin lütfen Tıraş aleti
Delikanlı Tıraş videolarını keşfetmeden önce bu abimin videolarını izlemiştim, gayet güzel sıcak bi anlatımı var. Birkaç gereksiz insan yüzünden videolarını kesti en son paylaştığı videoda. Tekrardan youtube' a dönmesini bekliyorum.
Keyifli tıraşlar dilerim. Tıraş aleti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: