Banat Perfect
en son yorumumdan sonra yeni bir banat perfect elime geçmişti.
kıl kalitesi berbat,aşırı sert ve batıcı. Ancak ayakkabı fırçası olur.
muhtelen kıllarında bir standart yok. Para verip almam.
Bugün Migroz da incelediklerimin kıl kaliteleri harikaydı.
İnce ve açık sarı kıllar,uçlar daha ince olmakla birlikte batıcılık yoktu.
En güzel tarafı 10 kadar fırça inceledim. sadece içlerinden birisinde siyah kıllar vardı diğer fırçalarda siyah kılllar yoktu.
Hepsinde yapıştırıcı diplerde bump olmuş,birikmişti hatta kötü şekilde yapıştırıcı izi/lekesi göründüğü ve ileride akma durumu olacağı için almadım.
İlk defa yerli bir fırça da siyah kıllar olmaksızın bu kalite domuz kılı gördüm.
(23/10/2014, Saat: 14:13)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk defa yerli bir fırça da siyah kıllar olmaksızın bu kalite domuz kılı gördüm.

Tüm domuz fırçalar her çeşit/renk domuzun kıllarının kaynatılarak çeşitli kimyasal, ağırtıcılar ve dezenfektanlar ile işlem görmesi sonucunda ağartılıyor.

Siyah veya kızılımsı başka renkli kıllar ya bu işlemden nasibini alamamış ya da mevcut fabrikanın imalat bandında domuz yada başka hayvanların kıllarından knota yanlışlıkla karışması sonucu tek tük de olsa görülebiliyor.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
(23/10/2014, Saat: 18:32)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm domuz fırçalar her çeşit/renk domuzun kıllarının kaynatılarak çeşitli kimyasal, ağırtıcılar ve dezenfektanlar ile işlem görmesi sonucunda ağartılıyor.

Siyah veya kızılımsı başka renkli kıllar ya bu işlemden nasibini alamamış ya da mevcut fabrikanın imalat bandında domuz yada başka hayvanların kıllarından knota yanlışlıkla karışması sonucu tek tük de olsa görülebiliyor.

Hocam siyah kıllar diğerlerinden daha kalın ve sert de oluyor.Bunlar ağarsa bile yine sert oluyor.
Bugün incelediğim banat fırçanın tüm kılları eşit incelikteydi.
Aşağıda foto verdiğim,düğümdeki siyahlar diğerlerinden kalın ve çizici

688tj8.jpg
(23/10/2014, Saat: 18:41)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam siyah kıllar diğerlerinden daha kalın ve sert de oluyor.Bunlar ağarsa bile yine sert oluyor.
Bugün incelediğim banat fırçanın tüm kılları eşit incelikteydi.
Aşağıda foto verdiğim,düğümdeki siyahlar diğerlerinden kalın ve çizici

Kesinlikle katılıyorum. O siyah kıl dediğim gibi ya o kimyasal sürece tabi olmasına rağmen kendinden ödün vermemiş ya da üretim bandında yanlışlıkla işlem görmemiş kıllardan karışmış domuz ya da başka bir hayvanın kılı.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
(23/10/2014, Saat: 18:45)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesinlikle katılıyorum. O siyah kıl dediğim gibi ya o kimyasal sürece tabi olmasına rağmen kendinden ödün vermemiş ya da üretim bandında yanlışlıkla işlem görmemiş kıllardan karışmış domuz ya da başka bir hayvanın kılı.

Ağartma işlemi,domuz,porsuk,at kıllarını yumuşatır mı ?
Renk değişimi yaptığını biliyorum.
insan saçındaki beyaz saçlar yapı olarak diğer saçlardan farklı ve sert oluyor.
Fön çekme gibi şekillendirme işlemlerine de direniyor. Yani tek fark renk olmuyor. Yapısından bazı maddeleri kaybettiği için elastikiyetinide kaybediyor.
Bu fırçadaki siyah kıllar da zaten sert ve anormal olduğu için ağartma işlemine kafa tutmuş sanırım. Karta kaçmış yaşlı bir domuzun kılları olabilir Big Grin
Ayni fircaya omega sapi takilip satilsa sanirim daha yuksek ucret oderdik o yuzden iyi diye düşünüyorum..

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(11/03/2016, Saat: 01:44)inter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ayni fircaya omega sapi takilip satilsa sanirim daha yuksek ucret oderdik o yuzden iyi diye düşünüyorum..

Katılıyorum
Jaguar'lar varken bu fiyatlar verilmez banat'a diye dusunuyorum artik.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: