traş için bebek yağı kullanma ve yatık sakalı dikleştirme
Merhaba,

Elimde aloe veralı bebek yağı var, sizce tıraş öncesi yağı olarak kullanılabilir mi? Bir yerlerde mineral yağı olduğu için porları kapatacağı yazıyordu, ne dersiniz?
Bende araştırmalarımda tavsiye edilmediğine çok rastlamıştım.Birde o çok kayar yahu makine elden düşer falan aman aman.
Evet, o da var Smile Kaş yapalım derken göz çıkarmayalım diyorsunuz Smile
Yani ben yaptım preshave oil işte avokado jojoba falan ancak elimde kalan o yağ hissi hiç hoşuma gitmiyor birde tabi öyle bir tehlike var.Bize bişey olmasa makinelere olsa yine üzülürüz Smile
Aman Allah korusun, evlat acısı gibi oturur Smile
Çocuk sahibi olunca baz şeylere dikkat ediyorsunuz artık, bebek yağı kullanmaya niyetliyseniz içerisinde "paraben" olmayan yağı kullanın. Bu maddenin kansere sebep olduğu iddia ediliyor.
www.tekyumruk.com
Tıraş öncesi en güzeli su ile yumuşatmak sanırım. Dünden tıraş öncesi yağ kullandım ancak sabunu söndürüyor gibime geldi. Pek hoşlanmadım.
www.BarbarosRazors.com

bebek yağı kadınlarda vücut traşında kullananlar var. sakal traşı içinde tavsiye eden var mı? sizce bir faydası olur mu? deneyen var mı? birde günlük traşlarda sakalın tam çıkmama ve yatık çıkma derinin altına gömülme olayı var. böyle olunca düz traş fayda etmiyor. illaki ters traş şart oluyor. bunun için traş öncesi bir ürün var mı? proraso okaliptüs ve mentollü traş öncesi krem denedim ama faydası olmadı.
Bebek yağı ne tıraş öncesi yağı olarak nede tıraş olunabilicek bir materyal değildir.Mineral bir yağ olduğu için gözenekleri tıkar.Amacı zaten nemi hapsetmektir.Önceki başlığınızıda gördüm, sizin durumunuzu dahada zorlaştırır.

Yazıcağım sıralamayı denemenizi tavsiye ederim;

1)ATODERM Intensive Bar Bu sabun ile sakal ve boyun bölgenizi köpürterek yıkayın ve 1 dakika bekledikten sonra durulayın.

2)Tıraş olun.

3)Tıraştan 3-4 saat sonra temiz bir cilt için yüzünüzü su ile yıkayın.

4)Tendskin Bu losyonu avucunuza döküp sakal ve boyun bölgesine after-shave sürer gibi yayın.

5)Gün içerisinde yukarıdaki losyon sürmeyi 4 saat aralıklarla tekrar edin.

Ekipmanınız nedir bilmiyorum ama tıraş olurken sabun veya kremi bol kullanın yüzünüzde fırçalama işlemini uzun tutun...
Geleneksel tıraşa ilk başladığımda denemiştim.Bebek yağı cildi tahrişe daha yatkın hale getiriyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Blueness Traş Jeli okan y. 37 64,796 14/05/2022, Saat: 16:37
Son Yorum: dramahlas
  watsons sakal yağı marek 38 27,924 21/02/2021, Saat: 03:32
Son Yorum: safporsuk
  Ev Yapımı Tıraş Öncesi Yağı (Pre-shave Oil) eggman 32 50,688 20/02/2020, Saat: 12:08
Son Yorum: umok
  Loccitane Cade Traş Öncesi Yağ Onurper 7 11,767 26/01/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: mrtkmsgl
  Shu traş öncesi jel evreseli 9 19,655 10/10/2015, Saat: 19:43
Son Yorum: dikdik_s
  Nuage Men Tıraş Yağı corpus36 2 7,132 15/08/2015, Saat: 16:52
Son Yorum: corpus36
  King of Shaves AlphaOil Tıraş Yağı mancho 7 14,120 30/10/2012, Saat: 23:50
Son Yorum: Aersin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: