AÇIK PARFÜM
batı sezen parfüm almak istiyorum. kalitesi ve kalıcılığı nedir? kullanan var mı? tavsiye eder misiniz? beğenip kullandığınız bir parfümü var mı?
Komşular http://www.parfumevi.com.tr ye bir göz atmanızı isterim gerçekten kaliteli kokular neredeyse birebir kullandıklarım arasında Ralph Lauren Polo Classic ve Davidoff Zino çok başarılı.
Kokucuk parfümlerini öneririm,tek nota üzerine kurgulanmış kendine has kokuları var,sürekli bu konuya kafa yoran kitaplar yazan dersler veren parfümör Vedat Ozan bey tasarlıyor kokuları,sitesinden uygun fiyatlara ulaşabilirsiniz.
Ben de donanımhaber'de denk geldiğim bir açık parfümcüden alıyorum parfümleri birkaç seferdir. Tavsiye ederim. Sepette indirim yapan bir kodları var, ilgilenen arkadaş olursa donanımhaberden bakıp buraya bırakabilirim.

Internet siteleri https://www.gozdeacikparfum.com
So far so good..
Arkadaşlar ilk ve daha eski hobimin parfümler olması sebebiyle bu konuda biraz bilgi sahibiyim. Açık parfum tavsiye etmem. Neden derseniz en ucuz malzelerden elde edilen parfümler bunlar..Her ne kadar sağlık bakanlığı vs onaylı diye yazılsada bunların ne kadar denetlendiği de şüpheli..Sizlere tavsiyem bütçeniz yettiği oranda orjinallerini veyahut en kötüsü büyük markette satılan market parfümlerinden kullanmanız.. En azından belli bir firma tarafından nispeten daha kaliteli kimyasallardan yapıldıklarını düşünüyorum. Ayrıca Zara vb. bazı firmalarda da çok tutulan bazı parfumlerin açık parfümlerden daha kaliteli imitasyonlarını kullanabilirsiniz..
Her şeyin başı sağlık! İşin doğası gereği kimyasallardan yapılan parfum ve türevi vb şeyleri 5 liraya 10 liraya satılan yerlerden almak kısa vadede kazanç gibi dursada uzun vadede kayıp olarak karşınıza çıkabilir..
(18/09/2017, Saat: 02:55)Mesir45 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kokucuk parfümlerini öneririm,tek nota üzerine kurgulanmış kendine has kokuları var,sürekli bu konuya kafa yoran kitaplar yazan dersler veren parfümör Vedat Ozan bey tasarlıyor kokuları,sitesinden uygun fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Selamlar komşum,
Vedat beyin kokucukları aslında parfüm olarak kullanılma amaçlı değil, parfümleri oluşturan notaların nelere benzediklerini anlamak ve öğrenmek için yapılmış notalar..Bende merak ettiğim 20-30 tanesini zamanında 1mllik sample olarak edinmiştim. Sandal ağacı gibi bir kaç tanesi tek başına da parfüm niyetine kullanılacak kadar güzel..
açık parfüm kullanmamanızı tavsiye ederim. parfümler genel olarak bitkilerden ve baharatlardan elde edilen yağların belirli miktar alkol ve su ile karıştırılmasıyla yapılır. örneğin 1 ml gül yağı için yaklaşık 3 kğ gül gerekir. 1 ml gül yağı 70-80 TL civarındadır. doğal yolla yağı elde edilemeyen kokular ise sentetik yağlardan elde edilir. bu da kimyasal bir süreç demektir. açık parfümlerin tümü sentetik yağlarla yapılır. bu yağlar da en ucuz kimyasallar kullanılarak elde edilir. parfümlerin daha yoğun ve uzun süreli kokması için de içine sağlığa zararlı başkaca kimyasallar konur. açık parfümlerin ucuz olmasının nedeni içinde hiç doğal yağ bulunmamasıdır. ben de açık parfüm yerine zara parfümlerini öneririm. ya da parfüm forumlarına üye olup orada yapılan bölüştürme (split) etkinliklerine katılabilirsiniz en azından orjinal parfümü daha ucuza denemiş olursunuz.
yaşam bir zevktir
@trustalt ve @vintage komşular, önerilerinizi dikkate alacağım. Malum döviz kurlarından ötürü parfüm piyasası da el yakıyor. Öyle olunca da insanlar eli mahkum bu imitasyon ürünlere yöneliyor. Bim'de satılan parfümlerin Rebul, A101'de satılanların ise Pe-Re-Ja üretimi olduğunu gördüm ve fiyat olarak da uygunlar. Peki bu Bim ve A101 parfümleri de bilindik markalı üretimler olması sayesinde alınası ürünler midir?
So far so good..
@ahbap komşum,
Her iki markada aynı zamanda kolonya üretimi de yapan firmalar. Rebul sadece bimde değil gratis, watsons vb. gibi kozmetik mağzalarında da bulunuyordu. Benzer ve yakın fiyatlı olarak Adidas, Slazanger gibi ürünleri de deneyebilirsiniz. Bu tip market parfümleri üretimleri daha ciddi ve denetimli firmalar tarafından yapıldığından açık parfümlerden her anlamda daha sağlıklı ürünlerdir. İş sizin zevkinize göre bir parfüm bulmanıza kalıyor.
Avonda da fiyat olarak uygun ürünler bulabilirsiniz ancak avonlarda kalıcılık pek olmaz. @vintage komşumun da belirttiği gibi parfüm forum sitelerinde de zaman zaman piyasaya göre daha uygun ve ml bazlı olarak alabileceğiniz splitler oluyor. Onları değerlendirmenizi bende tavsiye ederim. Az ml çok çeşit alıp deneyerek,tecrübe ederek beğendiğiniz parfümleri daha sonra şişeli de edinebilirsiniz.
@trustalt

Açıklama için teşekkürler komşum
So far so good..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Parfüm Tavsiyesi burakoner0681 72 64,246 23/04/2023, Saat: 21:55
Son Yorum: ferencpuskas
  Capitol Mavi Parfüm Ratiere 0 2,399 22/10/2019, Saat: 11:32
Son Yorum: Ratiere
  Parfüm Blogları eggman 31 30,305 10/10/2019, Saat: 18:00
Son Yorum: papillon21
  Parfüm Dubaiden Kahve Yemenden ihtilaf 58 87,251 23/06/2016, Saat: 22:58