Antalya'dan selamlar
Hoşgeldiniz komşum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
hoş geldiniz
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Hoş geldiniz .
Hoşgeldiniz Segah Bey. Üç yıl gerçekten uzun bir zaman Smile

Merak ettim, bu üç senede neler edindiniz, neler kullanırsınız, yazabilir misiniz?
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@Pino Segah bey hoşgeldiniz, bizle Parfum tecrübenizi paylaşırsanız sevinirizSmile keyifli forumlar dileriz

Hoşbulduk Komşularım hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim sizlerinde keyfi daim olsun.
İsmet komşum çok sevindim Antalya'dan bir komşum olmasına.

Evet 3 sene dediğiniz gibi uzun bir zaman ama ilk önce güzelce bir işi öğrenip sizin tecrübelerinizden faydalanıp birşeyler çıkarmaya çalıştım ha bugün ha yarın üye olurum derken kısmet bu zamana oldu Smile

Onur komşumun sorduğu soru üzerine geleneksel tıraşa başlangıcım bir tane ucuz kelebek makina orak lüks tıraş makinası markasını bilmediğim üzerindede yazmayan bir domuz kılı fırça rapira jilet ve tabii ki arko sabun ile oldu çok sevinerek ilk geleneksel tıraşımı oldum ve gerçekten hoşuma gitti o jileti gerçekten hissetmek çok ayrı bir zevk.
Tabii ki o zamanlar forumda okuyorum konforlu tıraş,mild ve agresif alet iyi sabun, kötü sabun falan ne diye araştırıyorum ama anlamıyorum tam ne anlama geliyor gerçekten aradaki farkları tecrübe ettikçe anlamaya başlıyor kişi hımm burada bunu demek istiyorlarmış surada bunu vs vs..
Orak'tan sonra yuma çok övülen f/p ürününü denemek istedim birde ulaşılabilirliğinde etkisi vardı aldım ve denedim sonuç müthişti benim için gerçekten o günden sonra orak'a elimi bile sürmedim agresif bir makina neymiş yuma ile anladım Smile
rimei çok aradım bulamadım maalesef Antalya'da.
Agresif makinaları daha çok sevdiğimi anladım aklım Futur ve progresse kaydı ayarlanabilir oldukları için ama Edvin Jagger DE89 da dikkatimi çekiyordu çok övülen bir makinaydı ama mild ti başlangıç olarak onu seçmeye karar verdim ve aldım konforlu tıraşıda tam olarak onunla öğrenmiş oldum sizlerin tecrübelerinizle ne demek istediğinizi o tecrübe ederek kavradım.
Sabun olarak Arko ve Cella kullanıyorum ikiside bana göre çok güzel sabunlar ama arkonun nemlendirmesinin daha iyi olmasını isterdim cildimi geriyor tıraştan sonra ama Cella çok değişik bir his veren bir sabun köpüğünü suratınıza sürünce sanki yumuşatıcı bir krem var sanki cildinize masaj yaparak hafif hafif yumuşatıyor gibi bir his uyandırıyor en azından ben öyle hissediyorum : )

2 defa jiletli ustura denemek istedim ikisindede daha başlar başlamaz bıraktım gerçekten korkuyor insan alışmak lazım ama bir gün onuda tekrar deneyeceğim biraz daha araştırmam lazım diye düşünüyorum.

Bir çok aftershave ve kolonya var elimde tabii ki olmayan bir çoğuda var sırayla alıp deneyip koymak istiyorum ürünlerimin arasına.
Güncel olarak kullandığım ekipmanım;

Edvin Jagger DE89 barley
Isana Man Premium Sentetik fırça
Perma Sharp Jilet
Cella Sabun
Ali Bıyıklı şap
Arko Nem Soft Touch

Komşular kusuruma bakmayın forumda acemiliğime verin lütfen biraz uzun yazdım.
Hoşgeldiniz komşum, keyifli tıraşlar.
Arada konunuzu kacırmısım. Antalyadan aramıza hosgeldiniz.
Segah ismini ilkkez duydum ilgimi cekti, anlamı nedir ustad.
Tahir komşum ilk önce sorduğunuz soruya geç cevap verdiğim için özür dilerim bu aralar çok yoğun geçiyor.
Komşum elimden geldiğince paylaşayım kokular hakkında kısaca bildiklerimi ama tabiiki @Lord Sparhawk bu işin üstadlarından onun bloğundan çok güzel bilgiler edindim onada çok teşekkür ederim.
Ben maskulen kokuları çok seviyorum 80'lerde doğduğum için koku hafızam o zamanın kokularından şekillendi ki iyikide öyle olmuş ne varsa eskilerde var diyor insan ve gerçekten kaliteli kokular çıkmış ortaya bana göre eskilerin bir çok seyi sadece parfümler değil daha kaliteli ve güzel.
Kokulara gelecek olursak bir çok parfümü denedim ama bir çok denemediğimde var denediklerim arasında ilk çocukluğumdan Brut,Old Spice,Jean Paul Gaultier Le Male,Dior Fahrenheit,First Class,Jagler,Pino Silvestre gibi maskulen kokulara ait parfümleri seviyorum gerçi Le male maskulen sayılmaz ama vanilyalı bir parfüm ama onuda çok beğeniyorum.
Eski berber kokularını seviyorum.
Mesela en sevdiğim parfümlerin başında hatta kokladığım zaman alıp beni başka yerlere götüren parfümüm Calvin Klein Obsession Harika bir parfüm bana göre.Vetiver kokulu parfümleride çok beğeniyorum.
Tabii ki maskulen deyince Ralph Lauren Polo Classic i unutmamak lazım .
Yine uzun yazdım kısa yazmaya alışmam lazım sanırım : ))
Teşekkürler Hoşbulduk Segah ismini ilk kez duymanız normaldir pek kullanılan bir isim değil çünkü
Segah'ın anlamı Türk müziğinde bir makam ismi örnek vermem gerekirse Hicaz,Rast,Uşşak,Saba ve Segah makamı gibi.
Hergün okunan ezanlarda her vakit farklı bir makamda okunuyor farketmişsinizdir akşam ezanıda Segah makamı ile okunuyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 728 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,178 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,353 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Selamlar Wastelander 4 2,127 06/08/2022, Saat: 12:43
Son Yorum: finwe
  Selamlar Geltir! dramahlas 10 3,198 22/05/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: dramahlas