Prove'den Selamlar
@Prove
Dostum aftershave sorunuzu okuduydum hatırlıyorum ama bir ise daldık herhalde cevap yazmayı unuttum. Gerci yazacakta pek birseyim yok, AS cok sahsi birsey, pinaud klasik i severken, special edition dan nefret ettim. Floid i severek ozellikle yazın kullanıyorum. Bir suru AS'm var ama genelde ben aksam parfum gibi ev icinde ferahlamak icin suruyorum. Tıras sonrası genelde kuru ciltli oldugumdan balm suruyorum. Ben baslangıc olarak nivea, tabac, pinaud classic gibi piyasada uygun fiyatlı bulabileceginiz urunlerle baslangıc yapmanızı oneririm. AS'leri ileride koklayarak deneyerek kendiniz zaman icinde yavas yavas tecrube edersiniz, butce ayarlamınızda simdilik AS yi son bolume koymanızı oneririm. Zira dedelerimiz babalarımız, hicbirsey surmez yada komsumun dedigi gibi kolonya surer cıkardı. AS isini zevkle zamana bırakın derim.
Yazarken aklıma geldi Ozgun41 komsumuz cok orjinal kokulu guzel AS ler yapıyor, forumda konusu vardı, kendisi ile de gorusebilirsiniz, veya satılık bolumumuzde bir komsumuz sample pinaud lar satıyordu onları deneyebilirsiniz.

Set kurarken onceliginizi fırca ve makinaya vermenizi oneririm. Makine icin zaten oneriler yapıldı, detaylı bilgileri o makinaların ilgili baslıklarında bulabilirsiniz formumuzda. Fırca icinde bende oncelikle bir Semogue derim. 1305,810,SOC modelleri en tutulan begenilen modellerinden birkacı. Yaz aylarını kapatmaya dogru gittigimiz surecte alacagınız semogue fırcayı zevkle kullanıp gun be gun acılması zevkini yasayıp, sıcak tıraslar gecirirken, bir taraftanda ilerisi icin yavas yavas porsuk fırca arastırmaları yapıp, arada forumun satılıklar bolumune bakıp veya tedarikcilerimizin urun cesitlerini inceleyip, guzel birsey gozunuze denk gelirse 2ci fırca olarak bir porsuk almanız.. gibi bir tavsiye ancak yapabilirim.
@pilotic Yorumunuz ve tavsiyleriniz için teşekkür ederim üstadım. Dediğiniz gibi AS konusu net değil birazcık araştırdım ancak kafama oturan birşey olmadı. Nivea önermişsiniz ancak nivea sonuçta market ürünüdür o yüzden daha kaliteli bir ürün kullanmak istiyorum. Malum cilt tipim hassas. Önerebileceğiniz şeyler varsa öneriye açığım. Bu arada koku konusunda pek sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum berber kokusu falan hoş geliyor bana Smile

Fırça konusunda da üstadım şu anda domuz düşünüyorum sanırım(bütçeden dolayı). Domuz olarak 1305, 830 yada 620 arasından seçim yapacağım. Ama eğer bütçemi zorlayabilirsem, porsukdan yanayım çünkü devamlı para harcamak istemiyorum. Kendimi durdurabilen birisiyim. Bir kere alıp hep kullanabilirim yani. O fırçada olsun bu fırçada olsun demem ama sanırım ilk baş domuz alırsam ilerde yine porsuk edinmem gerekecek o yüzden ilerde yine masraf yapmamak için porsuk alıp fırça işini noktalamak istiyorum. Ama bakalım bütçe ne gösterecek. Fırça konusunda da maksimum 150 tl çıkabilirim 20 lira yukarı yada 20 lira aşağı olabilir. FS Finest 24 mm düşünüyordum ancak TR'de bulamadım. Önerilerinize açığım.

@Dr.Fahrenheit Hoşbuldum üstadım. Bende büyük ihtimal progress alacağım yada EJ89 bütçenin durumuna göre bakalım üstadım. Progressden yana pişmanlığınız varmı keşke EJ89 alsaydım falan gibisinden. Birde bu progressin iki çeşidi var uzun saplı ve kısa saplı olanı siz hangisini aldınız ?

Aftershave konusunda kafam karıştı iyice üstadım bakalım biraz daha araştıracağım.

1305 aldığınızı söylemişsiniz üstadım fırça nasıl ? Memnunmusunuz ? Sertliği nasıl ? Biraz anlatabilirmisiniz acaba. Porsuk merakı bende de var üstadım ancak pure badger seviyesinde başlamayı düşünmüyorum. Finest yada bestle başlamak istiyorum. Bütçemde yetmesse artık domuzla başlayacağız. Bütçe sınırım malesef var üstadım Thater sanırım biraz pahalı yani o topa girersem patlarım Smile

@dikdik_s Üstadım AS konusunda yorumunuz için çok sağolun aydınlandım resmen şu anda. Fırça konusunda 1305,830 yada 620 düşünüyorum. Aslında porsuk düşünüyorum ama bütçeden dolayı domuz alacak gibiyim. Ancak domuz almakda istemiyorum. Çünkü ilerde yeniden fırça için masraf yapmak istemiyorum üstadım. Tek fırça olsun istiyorum şu anda bütçemi artırmaya çalışıyorum. Artırırsam 150 tl bandına çıkabilirim sanırım. Öneriniz varsa bekliyorum.
Hoşgeldin kardeşim
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(12/09/2017, Saat: 20:52)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldin kardeşim

Hoşbuldum Üstadım..
@Prove

Uygun fiyatlı porsuk icin uzaga bakmana gerek yok dostum.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7946

İlanlarda da bir ara satılık vardı su anda varmı bir bakarsın. İlgili konuda gerekli bilgiler bulacaksındır.
@dikdik_s Üstadım TR içinde bulabileceğim porsuk olursa daha iyi olur bütçe olarak çıkabilirsem 150 tl gibi bir rakama çıkabileceğim. Çıkamazsam 1305 alacağım büyük ihtimal.
@Prove komşum şu link üzerinden forum içi satın alma yapabilirsiniz.
http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=24
de te fabula narratur.!
Komşum ben Progress'in kısa saplısını seçtim alırken, küçük elli bir insanım, daha önce de 34C kullanıyordum ve sap ölçüsü benim için yeterliydi. Progress başlığında genellikle elleri büyük komşular uzun sapı tercih etmişler, kısa sapın manevrası benim gibi küçük elli kullanıcılarda daha rahat olacağını düşünerek kısa sap seçtim. Ancak ikisini de deneyimlemediğim için kıyas yapamayacağım.

Ben Progress'ten son derece memnun kaldım komşum. Shavette denilen jiletli usturaya geçene kadar tıraş makinesi anlamında hiç bir arayışım ya da merakım kalmadı Progress aldıktan sonra. Siz de mesajınızda alıp uzun vadeli kullanırım demişsiniz fırça ile alakalı. Progress benim için tam da bunu sağlayan bir DE makine oldu. İleride bir DE, bir shavette, bir çelik usturadan oluşan bir set yapıp, düzenli olarak bu üçünü kullanma fikrim var. Buradaki DE muhtemelen Progress olacaktır.

Fırça olarak da geltirle tanışmadan önce Body Shop'tan aldığım sentetik fırçayı kullanırdım. Forumda okuyup araştırınca kaliteli bir domuz olarak 1305'te karar kıldım. İlk geldiğinde sentetikten sonra biraz sert geldi. Açıkçası break in konusunda okumuştum ama yine de o kadar sert beklemiyordum. Fakat gelir gelmez her gün ya tıraş oldum ya da tıraş olmayacaksam bile sert bir sabunla köpük yapıp havluda kuruttum. Bu sayede kısa zaman içerisinde kıllar çatallandı, fırça gül gibi açıldı. Şu anda gayet yumuşaklar. Fakat yine de gözüm güzel samurlara kayıyor.
Merhaba, biraz geç dönüş yapıyorum. Eskişehirdeymişsiniz, Razorus Noyan bey'de burada. Oradan kendisinize güzel bir set ayarlayabilirsiniz. Hassas karma ciltli bir genç dleikanlı için ej de89 gibi hafif tip makineler harikadır. Bunu yine orta keskinlikte kibar karekterli jiletlerle kombine edebilirsiniz. Artık üretilseydi astra keramikler iyi giderdi misal. Voskhodlar teflon kaplamalarıyla oldukça pürüzsüz çok agresif olmayan jiletler. İyisi denk gelirse beyaz rapiralarda öyle ama artık kaliteleri çok değişken. Yurtdışından jilet alırım derseniz 7 oclock maviler çok iyi. Yine crystal yeni başlayanlara çok iyi uyum sağlar. Daha üst kalite için bolzano ve polsilver tavsiye ederim.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
@marek teşekkür ederim üstadım 2. el alacak olursam oradan gözüme bir kaç şey kestirdim aslında. Ama 2. el alma taraftarı değilim pek..

@Dr.Fahrenheit Üstadım makine ve fırça ile ilgili görüşünüzü paylaştığınız için çok teşekkür ederim çok sağolun.

@Lord Sparhawk
Merhaba beni geleneksel tıraşa başlatan üstadım.. Noyan beyle daha önce konuşmuştum kendisi sağolsun çok yardımcı olmaya çalışmıştı. Artık Noyan Bey'den ve İmpa Ticaretten gerekli şeyleri temin etmeye çalışacağım.
Üstadım makine olarak ej89 dediniz ancak ben bir kere alıp işi noktalamak istiyorum. Sizce ej89 bana bu imkanı verirmi ? Şu anda ej89 ve progress arasında kaldım yorumunuzu bekliyorum.. Jiletler konusunda da görüşleriniz doğrultusunda alımlarımı yapacağım çok sağolun. Birde fırça konusunda tıkandım kaldım sizce ne yapmalıyım ? Makine konusunda olduğu gibi fırçayıda bir kere alıp işi noktalamak istiyorum. Yorumunuzu bekliyorum..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 728 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,178 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,352 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Selamlar Wastelander 4 2,127 06/08/2022, Saat: 12:43
Son Yorum: finwe
  Selamlar Geltir! dramahlas 10 3,198 22/05/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: dramahlas