Yüzde istenmeye tüyler nasıl alınmalı ?
Merhabalar,

Sizlere sorum şudur üstadlar; Yüzde istenmeyen tüyler nasıl alınmalı ? Mesela sakal üstü yada kaş çevresinde çıkan tüyler. Bu tüylerden nasıl kurtulmalıyız ? Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Kaş çevresi için cımbız, sakal üstü tüyler için foil kafa kullanan makine iyi olur.Ama bir süre sonra her ne kadar çoğaltsada sakal üstü tüyleri ATG olarak alıp günü kurtarmak daha zevkli ve kolay geliyorSmile
@Mert_ Üstadım kaş çevresi için cımbızın alternatifi yokmudur ? Bu arada kaş almak falan demiyorum bakın kaşın çevresinde ki tüylerden bahsediyorum. Kaş ortasıda buna dahil. Bu arada foil kafa kullanan makine derken anlamadım açarmısınız biraz. ATG'yide anlamadım üstadım daha detaylı bilgi verirseniz sevinirim.
@Prove

-Foil kafa genelde satılan tıraş aletleri (vücud tüyü vs.) içinde olan bir aparat aşağıya resmini koydum.
-ATG, sakalın çıkış yönünün tersine doğru demek.
-Zaten bildiğiniz gibi aldığınız tüyler zamanla daha kuvvetli olup kıla dönüşüyor.Bence şekil vermek haricinde bir durum yoksa tüy olarak kalması daha akıla yatkın.

61092.jpg
@Mert_ Anladım üstadım ağda hakkında ne düşünüyorsunuz ?
@Prove

Gene aynı hesap tüylerle ne kadar uğraşırsanız okadar sert kıl olmanın yolunu açarsınız.Buda istenmeyen birşey olur.Sakal üstü için ondan foil kafayı önerdim.Oradaki tüyleri daha sertleştirmesin diye.Heleki berber tavsiyesine falan uyup kulaklardaki tüylere ağda bulaştırmayın.
@Mert_ Altta attığım resimde en sağda ki aparat bahsettiğiniz şey oluyor dimi üstadım ?
9498304249906.jpg
@Prove En sağdaki aparat burun ve kulak kılları için.Bu link teki sağ alt köşedeki aparat.
@Mert_ Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için ama araştırdığıma göre makinelerde ağdada cımbızda kalınlaşmasını sağlıyormuş. Sanırım iple alınınca çıktığı zaman yine aynısı çıkıyormuş. Bu konu hakkında bilginiz varmı ?
@Prove aslında çok da karmaşık bir konu değil.

Ağda , cımbız, ip, epilasyon aleti vs. bunlar kılı kökünden alıyor. Dolayısı ile aynı etkiyi göstermeleri beklenir.

Makine ile almak, jiletle kesmek veya yakmak da kılın boyunu kısaltıyor. Dolayısı ile bunların da birbirlerine benzer etkiyi göstermeleri beklenir.

Kestikçe veya aldıkça kıl kalınlaşması işi konusunda ben çok iddialı olmamakla birlikte yorumlara pek katılmıyorum. Zira öyle olsa kafaya atılan 3-5 usturadan sonra ilk başta mısır püskülü gibi görünen saçların fışkırması gerekirdi. Hatta benim yanak bölgemde de az miktarda siyah kıl ve böl miktarda sarı tüy var. Özellikle siyah kılları kaç kere cımbızla aldım hatırlamıyorum. Kaç kere yanak bölgesini jiletle tıraş ettim onu da hatırlamıyorum. Ama en azından 10 yıldır neredeyse hiç bir değişiklik gözlemlemedim o bölgede.

Bence kıl kalınlaşması, tüylenme, kıllanma, ya da kıl dökülmesi gibi şeyler biraz da yaşla ve genetik altyapı ile ilgili. 25 yaşına kadar sırtımda kıl yoktu mesela. Sonra hafiften çıkmaya başladı tektük. Şimdi yaş 35 oldu sırtım bir Recep İvedik kadar olmasa da bayağı kıllı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ergenlik döneminde doğru beslenme nasıl olmalı ? İnce 10 3,949 19/08/2020, Saat: 17:52
Son Yorum: İnce
  Evde Zeytin Nasıl Yapılır? Yagmurari 2 1,962 04/01/2020, Saat: 02:27
Son Yorum: MetsGo
  Sarı nubuk bot nasıl boyanır? 3RD1 7 7,489 04/03/2019, Saat: 13:17
Son Yorum: dikdik_s
  İş hayatımızda nasıl giyim tercih ediyoruz ? hamdib 28 22,309 27/01/2016, Saat: 20:04
Son Yorum: Arkoadami
  Telefon kablosu nasıl bağlanır ? hamdib 7 61,947 23/01/2016, Saat: 14:46
Son Yorum: dikdik_s
  Bu nasıl bir kazıktır böyle taskind 2 4,934 05/11/2014, Saat: 22:39
Son Yorum: mavi
  Diş nasıl fırçalanmalı? totan35 10 16,109 03/10/2014, Saat: 23:47
Son Yorum: siralexf
  Ebay Gönderisi Nasıl Takip Edilir... Prometheus 34 43,973 24/01/2014, Saat: 07:25
Son Yorum: ooppss
  Cicitürk alıcı başka eve taşınırsa nasıl kullanılır? inceptum 11 15,845 04/10/2013, Saat: 09:22
Son Yorum: kizilat
  Kredi masraflarını nasıl geri alırım? ihtilaf 29 35,359 18/08/2013, Saat: 19:40
Son Yorum: eskiuyemnt

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: