Mickey Lee Soapworks
Bu hafta da Amerika'nın Maryland eyaletindeki Fort Meade üstünde bahriyeli bir arkadaş ve eşinin kurduğu Mickey Lee Soapworks firmasıyla karşınızdayım. Kuruluş hikayesi şöyle:
Arkadaş uzun bir deniz görevi esnasında ustura ile tıraş olan bir askere özenir ve -halihazırda zaten banyo sabunu yapan- hanımımdan kendisine bir tıraş sabunu yapmasını rica eder. Hanımı da bu sabunu geliştirir. Sonrasında gelen talebe istinaden 2014 yılında satışa başlarlar.
Aynı bazlı 7-8 sabun çeşidi mevcut. En ünlü çeşidi Kraken isimli berber kokulu olanı. Bunun dışında pre ve aftershave ve banyo sabunu alternatifleri de var.
Sabunları 120 gramlık ama Maggard'dan ufak numuneleri alınabiliyor.

Firmanın adresi:
http://mickeyleesoapworks.com
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Ruby's Green

Maggard'ın üretimden kalkmış sabunların numunelerini ucuza sattığı kısımdan öylesine sepete attığım bu sabun beni oldukça şaşırttı. Kullanmadan önce gerek firma adı ( Mickey) olsun gerekse kokusunun açıklaması  (taze domates) olsun beklentilerimi oldukça düşürmüştü.

Öncelikle kokudan başlayalım. Kokusu tıraş öncesinde detoks içeceklerini andırıyor. Köpürtme esnasında ise salt domatese dönüyor. Çok tutmasam da rahatsız da etmedi. Fırçada bıraktığı koku ise çok iyiydi.

Çok rahat köpüren bir sabun değil ama bereketli köpüğü var. Performansı ise oldukça iyi. Koruma ve tıraş sonrası nemlendirme ozellikle başarılı.

Tıraş sonrasında -allahtan- kokusu yüzde çok durmuyor.  Fırçada bıraktığı kokuyu sevdim gerçi.

Bazını oldukça başarılı bulduğum bu sabun benim için süpriz oldu açıkçası. Ilerde farklı koku alternatiflerini de deneyip buraya not düşeceğim.

Gelelim resimlere. Bu orjinal kutusu:
ZEb4Z3.jpg
Bu benim aldığım numunesi :
DdNZd3.jpg

Bu da köpük fotosu :
OL1gyn.jpg
İnceleme için teşekkürler komşum koku için ilginç bir seçim yapmışlar.
Selamlar...
Daha dun yatmadan once, tablette soyle haberlere bakarken forumlarda yorumlarını okudum. Active duty eleman oldugunu dun gece ogrendiydim. Simdi gorunce sasırdım sayenizde.
Guzel sabunmus yorumlar cok iyi. Mini inceleme icin tesekkurler komsum.
@posicor komşum yorum ve güzel bilgiler için çok teşekkürler elinize sağlıkSmile

Yorumlarınız için teşekkürler. Benim incelemeler biraz kısa oluyor çünkü amacım daha çok forumda bahsi açılsın, konusu olsun, merak eden komşulara fikir versin diye. Gönül isterdi ki şu incelemeleri edebi yeteneği olan @sumnauta ustad gibi bir komşumuz yapsın.
@posicor komşum bilgi ve inceleme için teşekkürler. Koku tanımlamanız güldürdü beni. Özellikle "detoks içeceği" Smile

Ek: Bu arada köpük süper olmuş.
Malesef enişte beyin terfisi nedeniyle abla dükkânı kapatıyormuş:
https://m.facebook.com/mickeyleesoapwork...tn__=%7E-R

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: