Merhaba
Serjames,marek,Tahir,kral arthur,dikdik_s,DeaKeN,KAYHAN,Pino,FurkanErdem
Hoşbuldum.Çok teşekkürler..Sağolunuz.
marek arkadaş klasik tıraş maceramı yazmamı istemiş.Biraz bahsetmem gerekirse..Siteyi tamamen tesadüf eseri keşfederek girdiğimde,giriş o giriş bir daha çıkamadım desem yeridir.Haftalarca aylarca neredeyse tamamına yakınını okudum.gittikçe artan tarifsiz keyifleSmileÖnce şunu belirteyim;aslında kartuşlularla hiçbir sorunu olmayan biriyim.40 yıldır tıraş olan birisi olarak,kıl dönmesi,batması gibi durumlarla hiç karşılaşmadım.Peki sizi bu kadar etkileyen ,çeken neydi diye sorulacak olursa ve sanırım çok kısa cevap vermek gerekirse farklılık ve çeşitlilik diyeceğim.Hepsi farklı karakter ve tarza sahip çeşit çeşit jiletlerle,sabunlarla ,kremlerle,makinelerle hatta shavettelerle tıraş olmanın tarifsiz keyfi.Haydi bugün de şu jilet ve şu makineyi kullanayım ,fırçayı değiştireyim sabun şu olsun tercihindeki sınırsız özgürlük ! ..Tıraş olmak böylece sadece yüzümü kıllardan arındırmak için değil giderek tamamen zevk için yapılan bir hobiye dönüştü.Yoksa köpük ve kartuşluyla 2 dak da.olmak varken ,kalk su ısıt,fırçayı yumuşatmak için bekle,sonra köpürt,ortalama 2 perde tıraş ol...Sonra bu kadar ekipmanı yıka topla..(sabah zaman darlığını kastediyorum burada)..İş mi ama Smile..Bu arada hiç alışveriş yapmasam tahmin ediyorum bir 5-6 yıl kadar yetecek jilet,sabun,krem stoğu oluştu..Forumdaki bir çok arkadaşların da yüklü stokları olduğunu okuyorum.DE makinelerle yeteri kadar zaman gecirdiğimi düşünerek gözümü çelik usturalara dikmiş durumdayım.Fakat bunun için bazı soru işaretlerim var ve biraz daha bekleyeceğim sanırım.
@Cpt.Nemo komşum güzel tanıtım yazınızı keyifle okudum ve bir çoğundada kendimi buldumSmile
Ustura konusunda sizle aynı düşüncedeyim. Şu an ara sıra kalın jilet takılan shavette kullanıyorum. Shick jilet takılan sağolsun @dikdik_s üstadın hediyesi, usturaya yakın bir tıraş hissi veriyor. Sizde ilk denemeyi bu tür bir shavettele yapabilirsiniz..
Sonunda DE ve SE makineler daha zevkli ve pratik geldi bana..
Keyifli tıraşlar ve alışverişler dilerim Smile

Hoşgeldiniz,
Forumu izlediğim sıralarda dostların sabun, fırça gibi ekipman çeşitliliğini görünce şaşırmış ve sadece dovo ustura ile tıraş olabilme hayalim varken bugün 3 ustura, jiletli ustura, zazor, r41 derken son dönemde de @dikdik_s üstadın tercihlerinden olduğunu okuyunca 39c slant almaya karar verdim. Bahsettiğiniz üzere keyifli bir dünya ve okudukça merak yeni ürünlerle daha da katlanıyor.
Köpüğünüz bol kesiciniz konforlu olsun.
@Tahir @gr00v3r
Guzel dostlar,

Aynaya bakıp uff yine uzamıs sakallar zamanlarından; muzik esligininde, sabununuzla oynayarak, makinanızı yuzunuzde dans ettirerek, 10-15 dakika hayatın sıkıntılarından uzaklasıp, kafamızı bosaltabiliyorsak, ıslak tıras dunyasına hosgeldiniz.
Cam sakızı coban armagınımızla veya bir oneri bir yorumumuzla, tıras zevkinize en ufak bir katkı yapabildiysek bu surece ne mutlu bizlere. Ustune birde dostlar kazanmısız hos sohbet muhabbet etmisiz, o da hepimizin kazancı.
Sevgiler.
@dikdik_s Serdar üstadım sağolasın varolasın, başta siz burda kazandığımız dostların çok özel bir yeri oldu hayatımızda. Burası tıraş ötesi bir forum Smile
Haftada bir haber almasak eksikliklerini duyuyoruz Sad
Rafine zevkleri, kültür ve nezaketi, samimiyetleri yardımlarıyla tüm komşulara selam ve sevgiler olsun bendende..

@Cpt.Nemo komşum yazınızı keyifle okudum.Geleneksel tıraşı ben de sizin gibi keyifli bir ritüel olarak görüyorum.Dikdik_s üstadın dediği gibi bazen elimde bir fincan kahve ile tıraş olmaya giderken buluyorum kendimi.Tekrar hoşgeldiniz.
de te fabula narratur.!
@Cpt.Nemo komşum çok güzel yazmışsınız, keyifle okudum... Keyifli tıraşlar dilerim.
(03/09/2017, Saat: 12:36)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Cpt.Nemo komşum güzel tanıtım yazınızı keyifle okudum ve bir çoğundada kendimi buldumSmile
Ustura konusunda sizle aynı düşüncedeyim. Şu an ara sıra kalın jilet takılan shavette kullanıyorum. Shick jilet takılan sağolsun @dikdik_s üstadın hediyesi, usturaya yakın bir tıraş hissi veriyor. Sizde ilk denemeyi bu tür bir shavettele yapabilirsiniz..
Sonunda DE ve SE makineler daha zevkli ve pratik geldi bana..
Keyifli tıraşlar ve alışverişler dilerim Smile

Tahir bey aslında giriş yazımda shavette kısmını eksik bırakmışım.1 yıldır shavette kullanıyorum aslında.Şu ana kadar 3 tane kullandım.İlki malum her ilk başlayan gibi Sedef idi.Yüzümde bol miktarda kesiklerle geçirdiğim ilk dönemden sonra jilet yerleştirmedeki zorluk,tam oturmaması,jiletin eğimli kalması gibi nedenlerle taklit sanguine Çin'den bir ürün getirdim.Fakat bu daha kötü çıktı.jiletin oturması bunda daha bir problemdi..jileti takmak da daha zor geldi nedense...bunda  daha ciddi kesikler yasadım.
https://tr.aliexpress.com/item/2015-New-...0.0.V4sJ0t
Sonra fazla uzatmayıp bir shavette daha getirttim.bundan çok memnunum.jilet tutuşu süper.gayet sıkı ve doğru duruyor.takmak zor değil..shavette önerisi isteyenlere hararetle tavsiye ederim.Smile
https://tr.aliexpress.com/item/Zinc-Allo...0.0.syxvAF
gr00v3r, Dr.Fahrenheit, marek, Tahir...çok sağolunuz.Smile
@Cpt.Nemo komşum güzel ve pratik bir shavettemiş. Güle güle kullanın.. Ustura Tam jiletmi yarım jiletmi yükleniyor Foto dan farkedemedim..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 772 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 625 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,697 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 692 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı