ithal jiletlere verdiğimiz para çok mu?
(24/05/2012, Saat: 00:23)Ustura Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24/05/2012, Saat: 00:10)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sayın ustura, siz zannederim almanya' da idiniz. avrupa ve amerika' da satılan derby jiletlerin farklı oldukları konusunda söylentiler var. oradaki forumlarda övgüden geçilmiyor, Türkiye içindekiler de aksi gibi çok kötü jiletler. zannediyordum ki avrupalının sakalından birşey olmaz yumuşaktır, iyi geliyordur. ancak çelik usturaya alışık bir Türk te tıraş olup beğendi ise ikna oldum ki avrupaya gidenler farklı.
selamlar.

Derby nin Avrupa verizyonu var mi bilemiyecegim...ancak Derby iyi bir jilet.Selamlar

bu iş bir şehir efsanesine dönüşmeden açıklığa kavuşsa.... gerçekten merak eder odum
ben Norvecteyim, ilk denemelerimden birsiydi Derby ama malesef hic memnun kalmadim, onuda burdan aldim, yani Turkiyedekilerle buradakilerin arasinda bir fark yok, kesmiyor arkadas kesmiyor Big Grin isteyene denemek icin gönderebilirim.
herkes aynı şeyi söylüyor işte Türkiye içinde Smile az beğenen, tek kullanımlık gider diyen var birkaç kişi, ama %90 kör bir jilet olduğu kanısında ki berberlerden bile duyduğum yalnızca saç kesmek için kullandıkları yolunda. "yüze olmuyor" diyorlar. ancak yurtdışında da çok duyduk ki herkes memnun, yere göre sığdıramıyorlar. şehir efsanesi oldu çoktan. dayanamayıp avrupadan derby sipariş etmek te var işin ucunda Smile

(24/05/2012, Saat: 00:34)haaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben Norvecteyim, ilk denemelerimden birsiydi Derby ama malesef hic memnun kalmadim, onuda burdan aldim, yani Turkiyedekilerle buradakilerin arasinda bir fark yok, kesmiyor arkadas kesmiyor Big Grin isteyene denemek icin gönderebilirim.
ben bunu bizim derby cilere bir sorayım. %90 "yok abi olur mu öyle şey, hepsi aynı, bizim millet gavur malı meraklısı" der .
(24/05/2012, Saat: 00:34)haaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben Norvecteyim, ilk denemelerimden birsiydi Derby ama malesef hic memnun kalmadim, onuda burdan aldim, yani Turkiyedekilerle buradakilerin arasinda bir fark yok, kesmiyor arkadas kesmiyor Big Grin isteyene denemek icin gönderebilirim.

selam,forum genelinde şöyle bir görüş hakim derby orta keskinlikte bir jilet... mcorco dan alıntı şöyle diyor

0 0

shark (günlük kullanıma ideal)

derby (shark gibi)

astra (günül kullanıma sharkın iki katı fiyatı olsada sharkın 4 kat kalitesinde jiletlerle aynı kalitede permasharp gibi)

ws(derby gibi)

gillette 7 oclock (pahalı ve çok iyi özel bi güne saklanmalı)

shark-derby-wilkinson stoklarını erıtın derım
Bana r89 ile beraber bir adette derby göndermişlerdi. Ben buradakilerden kullandığımda sevmemiştim, gerçi sadece bir defa kullandım. Connaughttan geleni haftasonu deneyip anlayabildiğim kadarı ile yazmaya çalışırım arkadaşlar.
(24/05/2012, Saat: 00:47)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: herkes aynı şeyi söylüyor işte Türkiye içinde Smile az beğenen, tek kullanımlık gider diyen var birkaç kişi, ama %90 kör bir jilet olduğu kanısında ki berberlerden bile duyduğum yalnızca saç kesmek için kullandıkları yolunda. "yüze olmuyor" diyorlar. ancak yurtdışında da çok duyduk ki herkes memnun, yere göre sığdıramıyorlar. şehir efsanesi oldu çoktan. dayanamayıp avrupadan derby sipariş etmek te var işin ucunda Smile

Derby kör jilet degil,
Sevgili ohtararan sana ufak bir hikayemi anlatayim,üc dört sene önce Nürnberg de berberler icin bir fuar vardi oraya gitmistik,benim berberlikle falan alakam yok ama beni oraya bu ustura meraki götürmüstü.benim ilk baktigim yer hemen Japon reyonlari oldu.Kamisori bakip bilgi edinmek istemistim ama malesef benim istedigim celik Kamisori orada yoktu,bana berberlerin kullandiklari modelleri gösterdiler...bir ara gözüme bir berber makasi takildi üzerindeki fiyati dörtbin euroya yakindi.Tabi hemen sordum;

"bu ne böyle" diye...özel olarak yapiliyormus ve dünyada saclari en zor kesilen millet Japonlarmis,onlarin saclari düz ve ince oldugu icin herhengi yanlis bir kesimde hemen belli olurmus.

Derby iyi oldugu icin bizim berberler onu kullanmasin? Wink saka bir yana Derby kötü bir jilet olsaydi Avrupada sadece Türk Bakkallarinda satilirdi,bugün Solingen mallarini satan magzalarda Derby de boy gösteriyor.Ben bu düsüncenin ön yargili oldugunu tahmin ediyorum ve inaniyorum ki ,bugün Derby üst seviyede bir jilette üretebilir ama iste o zaman Derby nin problemleri baslayabililir.Cünkü rakipleri hep yukaridakiler olacagindan fiyatlari bugünkünden cok daha fazla olmak zorundadir.
Bir liralık Ali Bıyıklı sen nelere kadirsin !
doğru söylüyorsunuz, rekabet ortamı farklı, bazı şeyleri de bu firmaların rekabeti şekillendiriyor. niyetim haşa sözünüze karşı çıkmak değildi, yanlış anlamayın rica ederim, müteessir olurum. amacım bu söylentilere karşı olan merakımı gidermek. bir Türk markasının "feather" gibi bir jilet üretmesini isterim gönülden. ki üretebilir de. bizim kılıçlarımızı hala hayret ile inceleyen guruplar mevcut. kendi markalarımızı bile yabancı şirketlere satmış bulunuyoruz, ya rusyada ya da başka bir yerde üretiliyorlar. elimizde kala kala arko ve derby kaldı. söylediklerim genel kanının tercümesi aslında biraz, eminim benim kadar pek çok kişi de merak ediyor. burada ve derby' nin sayfasında yazılanlara da bakarsanız, pek çok kişinin merak içinde olduğunu görebilirsiniz. amma norveçten bir arkadaşımız da kör diyor, bu da tezimize biraz gem vurdu. cilt önemli herzaman söylediğim üzere tabii ki, ancak genel bir kanı da var ortada. cilt ve teknik konusu, hatta kullanılan makine veya usturanın da çok belirleyici olduğunu düşünüyorum bu konuda. yani belki gilette slim ile deneyip te beğenen biri, jiletli usturada veya merkür visionda beğenmeyebilir gibi geliyor bana.
selamlar...
derby_tuck-500x500.jpg
derby-extra-razor-blades-5-pack_0.jpg
derby.jpg

yabancı ve ülke içi versiyonları. her ikisini denemeyince,"ambalajlar gibi jiletlerde farklımı" diye insanın aklına takılmıyor değil
http://trasklavuzu.blogspot.com/
bendeki derby bu resimdekinden (alttaki)ve memnun kaldim baska derby de denemedim.
memnun kaldim dedigim usturada iyiydi. makinede ise wilkinsondan biraz daha iyi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bulgaristan'a gideceğim hangi jiletlere bakmalıyım? ulkerhan 6 8,759 24/12/2013, Saat: 20:02
Son Yorum: ulkerhan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: