Meslek Seçimi
Kardesim havaci olarak girersen eger subaylik dusunebilir.Diger türlü tavsiye etmem
İlerki hayatındaki planlarına da görede düşünmen sana daha çok yardımcı olur. Aile hayatına düşkünsen, yani ilerde eşimle çocuğumla bol vakit geçirmek istiyorum, çocuğum büyürken her anında yanında olmak istiyorum dersen denizcilik işini ona göre düşünüp karar verebilirsin. Yeni insanlar tanımak için illa denizci mi olmak gerekir sence? Askerlik olarak düşüncen bence biraz farklı. Herkes bu ülkede bir taraftan ekmek parasını kazanırken bir taraftan ülkemiz için hizmet ediyor. Ekonomik olarak, sosyal gelişim olarak, eğitim olarak ülke için çabalıyor. Her meslek bence kutsaldır. Tarihte askerlik meslektir. Ülkeyi savunma savaş ortamında farklı bir durum. O yüzden para kazanılmayacak bir durum olarak bakman bakış açından dolayı farklı. Sonuçta imamlarda maaş alıyor. Tarihte baktığın zaman bu iş paralıdır. Yeniçerisinden tut da eski türklere kadar. Ganimet ne içindi?
Ama hiçbir zaman unutma. Hayaller ile gerçekler farklıdır. Hangisini seçersen seç eninde sonunda işler rutine bağlıyor.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gemi kaptanlığı ileride aile hayatın için sorunlu olacaktır. Eve ne zaman uğrayacağın belli olmayan, düzensiz bir hayat. Ben aile kurmayacağım diyorsan zevkli meslek bekar adam için ama aile kuracaksan sonra çok pişman olursun.

Subaylık daha tercih edilir bence. Statüsü bile sana bir konfor sağlayacaktır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Genç arkadaşım. Postunuza yorum yapan bazı arkadaşlara bende katılıyorum. Aklınızda polis asker vb. Türü meslekleri seçme düşüncesi var ise kesinlikle uzak kalmanızı tavsiye ederim. Kendinize ve de ileride ailenize hatta çocuklarınıza ayıracak vaktinizin çok az olması durumu var. Normal sıradan bir memurluk bunlardan kat be kat daha iyi ve de az yorucu olacaktır. Hem bedenen hemde ruhen.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Miyabi / Zwilling Şef Bıçağı Seçimi kokopelli 18 8,162 07/06/2020, Saat: 00:07
Son Yorum: cavekid

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: