Eyüp Sabri Tuncer zeytinyağlı el ve vücut losyonu.
#11
Komşum benimkinde bahsettiğiniz uyarı mevcuttu, yüzünüz dışında bütün vücudunuza uygulayabilirsiniz diye. Sonra burada bir komşumuzun günün tıraşı fotoğrafında tıraş sonrası balsam olarak kullandığını görünce yazmıştım böyle bir şey yazıyor bendekinde diye o komşumuz bakıp bendekinde yazmıyor demişti. Ben Eyüp Sabrinin Ulus mağazasından almıştım, güncel olan bendekidir diye tahmin ediyorum, dediğiniz gibi sonradan koydukları bir uyarı sanırım bu, akne gelişimini hızlandırabilir ergenlerde belki o yüzden koymuşlardır.
Cevapla
#12
Bu konuyla ilgili internette buldugum bir yaziyi paylasmak isterim.

Vücut kremi ile yüz kremi arasındaki farklar nelerdir?
  • El ve vücudun diğer kısımlarında bulunan yağ miktarı ile yüzümüzün yağ miktarı birbirinden farklıdır. Bu yüzden üretilen kremlerin içerikleri değişiklik gösterir.
  • Yüzümüz vücudumuzun diğer kısımlarına göre olumsuz hava şartlarına ve kire daha çok maruz kalır. Bu yüzden vücudun diğer bölümlerine göre daha özel bir bakım ister. Kremlerin içeriğe de buna uygun olarak değişiklik gösterir.
  • Yüzümüzde bulunan tüyler ve tüy köklerinin yapısı vücudumuzdaki tüylere göre farklılık gösterir. Daha farklı yapıdadır. Vücut kremlerindeki kimyasal ürün oranı yüzümüzdeki kıl köklerine zarar verebilir.
  • Yüzümüzün deri katmanları vücudumuza göre daha incedir. Kullanılan kremlerin asitliği, yoğunluğu farklıdır.
  • Yüzümüzde çok önemli bir işleve ve özel hassasiyete sahip olan gözümüz bulunur. Vücut için zararsız bazı maddeler görme kaybına neden olabilir. Bu yüzden yüzde farklı krem kullanılmalıdır.
  • Kremlerin birçoğu emilmeye müsaittir ve sindirim sitemi için zararlıdırlar. Yüz için üretilen kremler bu dikkate alınarak, sindirim sistemine yakın olduğundan, ağız ve ağız içerisine zarar verebileceğinden farklı üretilmişlerdir.
  • Vücudumuzda her bölümün kendine ait özellikleri vardır ve diğer kısımlara göre eşsizdir. Buna uygun olarak farklı kremler üretilmiştir. Cilt bakımı sağlığın en büyük göstergesidir. Cilt bakımı için kullandığımız ürünleri cildin özellikleri ve kısımlarının farklılıkları dikkate alınarak kullanmalıyız.
Hijyene önem veren elit bey
Cevapla
#13
@FurkanY

EST Ulus mağazasında satılan ürünün ambalajı ile marketlerde (en azından Şok'ta) satılanın ambalajı da farklı. Garip bir şekilde fiyatı da farklı. Şimdi EST sitesindeki ürünün içeriği ile benim Şok'tan aldığım ürünün içeriğine baktım. İçeriklerde de farklılıklar mevcut. İsimler fazla kimyasal olduğu için çok detayına inemedim muadil bileşenler olabilir ama sonuç olarak farklı.

Sanırım iki farklı kalite söz konusu burada.

Benim elimdeki ürün ile EST'nin sitesinde fotoğrafı olan ürünün kullanma talimatları birbirinin aynısı. Yüze uygulayın yazmıyor, ama uygulamayın da yazmıyor. Ben AS olarak zaman zaman kullanıyorum ürünü. Yağlı bir his bırakmadan güzelce de nemlendiriyor fakat belki de kullanmamak gerekiyor. Açıkçası içeriğinin bu kadar karmaşık olduğunu bilsem hiç almayabilirdim. Yanlış saymadıysam 32 farklı bileşenden oluşuyor ürün.
Cevapla
#14
(17/11/2017, Saat: 17:45)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: el icin krem bakiyordum bir suredir, ciltte emilim suresi ve biraktigi doku hakkindaki hisleriniz nelerdir? yapis yapis yahut kaygan kaliyormu yoksa hizla emilip gidiyor mu?

@ohtararan komşum Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın.
Dokusu çok ince bir krem, hemen cilt tarafından emiliyor. ben de vıcık vıcık kremlerden hoşlanmam o yüzden benim tercihim oldu.

(19/11/2017, Saat: 21:40)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bu ürünün üzerinde yüzünüzde kullanmıyor yazıyordu, ama gördüğüm kadarıyla kullananlar memnun. Bazı şikayet çekincelerinden dolayı böyle bir uyarı koydular sanırım, anladığım kadarıyla yüzde kullanmaya da uygun.

@onurcakmak komşum genel itibari ile  el & vücut kremleri ile yüz kremleri yapı bakımından farklıdır. Yüz bölgesindeki gözenekler daha ince ve küçük olduğu için deri altına nüfus edecek çeşitli krem bileşenleri bu gözeneklere büyük geldiği için tıkanma ve akabinde akne oluşumunu tetikleyebiliyor. özellikle göz çevresi allerjik durumlara çok açık olduğu için bu tarz kremleri yüz çevresine kullanılması genel anlamda tavsiye edilmez. Ama zararı da yoktur diyebiliriz.

(20/11/2017, Saat: 01:42)FurkanY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum benimkinde bahsettiğiniz uyarı mevcuttu, yüzünüz dışında bütün vücudunuza uygulayabilirsiniz diye. Sonra burada bir komşumuzun günün tıraşı fotoğrafında tıraş sonrası balsam olarak kullandığını görünce yazmıştım böyle bir şey yazıyor bendekinde diye o komşumuz bakıp bendekinde yazmıyor demişti. Ben Eyüp Sabrinin Ulus mağazasından almıştım, güncel olan bendekidir diye tahmin ediyorum, dediğiniz gibi sonradan koydukları bir uyarı sanırım bu, akne gelişimini hızlandırabilir ergenlerde belki o yüzden koymuşlardır.

@FurkanY komşum Ulus mağazasından bende aldım hatta orada ısrarla sordum adamlara yoklama çektim. Biz genel anlamda yüz kremi olmadığı için bu uyarıyı koymak zorundayız dedi. İçeriğinde zarar verecek bir aktif olmadığını belirtti.

Zaten yüzüme ben ince bir katman olarak uyguluyorum. Arko klasik sürdüğüm zaman  ciddi sivilcelenme oluyordu yüzümde hemde alakasız yerlerde ama bu yapmadı.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Cevapla
#15
Bu tip ürünlerde beğeni durumu kişiden kişiye değişiyor ama bu ürünü ilk piyasaya çıktığı zamanlar alıp denemiştim, çok net hatırlamamakla beraber bende bıraktığı izlenim tipik bir dandik ürün hissiyatıydı, kimyasal olarak ta oldukça karmaşık formüllü(est nin çoğu ürünü gibi) olduğu aklımda kalmış. Denemeyi düşünen arkadaşlara beklentiyi çok yükseltmeden denemelerini tavsiye ederim. Tabi zevk ve cilt yapısı meselesi farklı olacağından çok beğeneceğiniz bir ürün de olabilir.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyaları calexico 20 18,241 22/01/2018, Saat: 19:12
Son Yorum: gökbörü
  Dalan Zeytinyagli Besleyici El ve Vücut Kremi inter 0 1,168 02/05/2016, Saat: 03:35
Son Yorum: inter
  Panthenol forte vücut sütü %9 kirli sakal 2 2,409 19/09/2015, Saat: 21:05
Son Yorum: kirli sakal
  Dalan d'Olive (zeytinyağlı yoğun bakım kremi) hiçOLMAKhiç 3 4,968 30/04/2012, Saat: 19:47
Son Yorum: hiçOLMAKhiç

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi