Arko 60. Yıla Özel Tıraş Jeli ve Köpüğü
Öncelikle herkese merhaba diyorum. Bu benim ilk yazım ve aynı zamanda ilk açtığım konu olacak. Bu forumu keşfettiğimden beri tıraş bilgimi çok ilerilere götürecek dolusuyla bilgi öğrendim. Bu yüzden foruma öyle ya da böyle katkıda bulunan herkese müteşekkirim.

Her ne kadar köpük ve jeller benim için değerlendirilmesi söz konusu olmayan ürünler olsalar da geçenlerde karşılaştığım ve tasarımı ile bende farklı bir algı yaratan Arko'nun 60. yılına özel olarak çıkarttığı tıraş jeli ve köpüğünü satın aldım. Hem köpük hem de jel görsellerde görebileceğiniz üzere Arko Tıraş Sabun'un tasarımına sahip. Yazılar ve görseller uygun şekilde tasarlanmış. Ürünlerin içerikleri tabii olarak sabundan farklı. Burada tasarım ile beraber eskiye atıf yapan şey de sabunun "meşhur" kokusu.
2ijjmso.jpg
3460utk.jpg

Ürünleri denemedim. Denemek için heves de duymadığımı söyleyebilirim. Alma amacım yalnızca bu tür özel seri ürünlere ilgi duymak ve koleksiyonuma katmaktı. Ürünü almak isteyenler Migros'tan satın alabilirler (Ürün yalnızca Migros'ta satılacak.). Jelin fiyatı 9.5 TL, köpük ise 7.9 TL'den satılıyor.

Ürün içerikleri ise şöyle:

Jel: Aqua, Palmic Acid, Triethanolamine, Glycerin, Isopentane, Glyceryl Olate, Isobutane, Stearic Acid, Parfum, Hydroxyethylcellulose, PEG-90M, Myristic Acid, Lauric Acid, Dimethicone, PEG-23M, Dimethiconol, Silica, Tocopheryl Acetate, Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool

Köpük: Aqua, Glycerin, Palmic Acid, Triethanolamine, Stearic Acid, Butane, Propane, Laureth-23, Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethicone, Dimethiconol, Potassium Hydroxide, Parfum, Myristic Acid, Isobutane, Lauric Acid, Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool

Şahsi yorumum: Tasarım haricinde tamamıyla bir hayal kırıklığı. 60. yıl için çok daha iyi ürünler üretilebilirdi. Özellikle farklı sabun türleri çok iyi olabilirdi Arko sabunun. Siz ne düşünüyorsunuz, sizce neler olabilirdi? Yoksa bu çıkarılanlar iyi mi?
(16/09/2017, Saat: 00:24)eltoro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şahsi yorumum: Tasarım haricinde tamamıyla bir hayal kırıklığı. 60. yıl için çok daha iyi ürünler üretilebilirdi. Özellikle farklı sabun türleri çok iyi olabilirdi Arko sabunun. Siz ne düşünüyorsunuz, sizce neler olabilirdi? Yoksa bu çıkarılanlar iyi mi?

+1
Sabun kullananlar zaten vintage onlari bosver gibi olmus. Kopuk ve jel kutusu itibari ile guzel gozukuyor ama sizin de dediginiz gibi kullanmak icin en ufak bir heyecan yaratmadi komsum.
@eltoro paylaşım için teşekkür ederim. Görünce çok hoşuma gitti. Koleksiyonluk bir kaç tane alacağım mutlaka.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
60.yıla özel sabunu kutuya basınçlamışlar. Bazen düşünüyorum da, bu sabunu üreten firmadan çok daha kaliteli sabunları ürünleri olan Dalan firması neden bir tane tıraş sabunu çıkarmaz ? Bilemiyorum...
nato kafa nato mermer..
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
@eltoro paylaşım için teşekkür ederim, görselleri çok beğendim.. Yine milli duygularla Örnek olsun diye SV 60 yılı serisini göndermek geldi içimden..

60. yıla özel bu mudur yani, bu kadar mı özensizlik olur? Yaratıcılık had safhada (!)
Arkadaşlar Arko firması, hali hazırda sattıkları köpük ve jel kullanıcılarına retro ürün yapmışlar. Yani bildiğimiz o Arko sabunu tüpe basmamışlar, tüpte olana Arko Sabun tasarımı vermişler, o açıdan bakmak laızm. Arko sabun kaldığı yerden devam yani Smile
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Selamlar,
Arko sabunu geliştirmeye çalışsınlar o da olmuyorsa mevcut halini korusunlar bize yeter diye düşünüyorum.
Şu plastik kapta Arko'dan üretseler şiimdilik beni kesecek. Girdiğim her markette kıyıda köşede kalmıştır belki diye bakıyorum göremedim. Mahalle bakkalına bile sorup, ayıp olmasın diye stick alıp çıktım Smile. Geçenlerde internette bir sitede görünce kargo parası ödememek için 20 tane sipariş verdim (acquisition disorder). Kullanırım, saklarım, hediye ederim nasıl olsa niyetiyle... Mesaj atıp stokta olmadığını söylediler.

60 yıldır klasik sabunu üreterek kazandıkları paranın hatrına bu yıla özel, zararına bile olsa o sabundan meraklıları için bir kaç değişik birşeyler üretmeleri şık olurdu. Klasik sabunla elde ettiği başarıyı götürüp tıraş köpüğünün üzerine fotoğraf olarak yapıştırmışlar. Benim bir anlam veremedim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,259 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 633 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 844 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 949 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,365 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,410 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,230 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,789 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,331 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,967 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: