Arko 60. Yıla Özel Tıraş Jeli ve Köpüğü
(24/09/2017, Saat: 19:09)Mert_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Lockhead 5. maddeniz ile ilgili; Gilette firmasının DE alet üretmemesinin nedeni, duygusal düşünmeyip kurumsal düşününce patent haklarının bitmiş olması olduğu akla daha yatkın geliyor.Ayrıca çok sayıda mağazası olan ıslak tıraş ile ilgili birçok ürün satılan Art of shaving'in sahibi Gilette'in sahibide olan P&G.

Bence bizim ihtiyacımız olan yeni arko çeşitleri değil, nasıl şarap veya zeytinyağı üreticileri var o şekilde olan artisan sabun üreticileri.Maliyeti düşününce bilgi ve arge gerektiren bu işi yapıcak çok fazla kişi yada firma yok.

Gillette hiç bir zaman duygusal düşünmez. Excel, sensor, Mach, Fusion vb vb sistem grubu dediğimiz bu ürünleri yaklaşık 2 yılda bir iyileştirir (pilli, vibrasyonlu, aloe bantlı, proglide vb) 5 yılda 1 kez de upgrade eder. Tıpkı Apple gibi en sondakini çöplüğe gönderir (Iphone 3 -4 güncellememe gibi)

P&G veya Gillette, bu firmaların amacı tüm varyantlarda yer alan ürün gamlarıyla tüm pazarın lideri olmaktır. Permatik bu yüzden satın alındı ve piyasadan silinmese bile fabrikası kapatıldı Bulgaristan'da üretiliyor. Ancak alt segmentte doğru düzgün reklam bile yapılmaz. Tıraş Sanatı mağazalarına bu gözle bakmanızı öneririm.

Elbette ıslak tıraş tutkudur, hobidir, zevktir, sağlıktır... Sonuna kadar savunurum bunu. Ve fakat bu popüler olması anlamına gelmiyor, bizler son nesiliz sonra sonrasını bilmiyorum...

Sevgiler,
(25/09/2017, Saat: 11:12)Lockhead Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elbette ıslak tıraş tutkudur, hobidir, zevktir, sağlıktır... Sonuna kadar savunurum bunu. Ve fakat bu popüler olması anlamına gelmiyor, bizler son nesiliz sonra sonrasını bilmiyorum...
Sevgiler,

Son nesiliz dusuncesinde suphelerim var, zira ozellikle yurt dısında son donemde ıslak tırasa ilgi cok buyuk oranda artıs gosterdi. Bunu sadece 3 sene onceki urun cesidi ile bugunu karsılastırarak gorebilirsiniz. Makina cesitlerine bakın, eskinin Gem i seneler sonra yeni makinelerle donuste, Feather 50mm ler gun gectikce makine cesidi ve kullanım olarak artıyor, artisian sabun firmaları koptu gitti. Yani tedarikcisinden urun cesidine buyuk bir ilerleme goruyorum ben. Bunun ulkemizde yansımasını tam olarak goremeyebiliriz, bir nebzede olsa foruma katılan yeni dostlardan gozlemleyebiliriz. Bu buyume urun cesidi bu hızla artısa devam edermi bilemem, ama uzun senelerdir olmayan bir ıslak tırasa donus var dunyada diye dusunuyorum.
(24/09/2017, Saat: 18:28)Lockhead Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2- Para sistem kullanıcılarında çünkü paket başına 50 hatta 70 lira ödenmesi gerekiyor (kartuş+alet+jel) sonra kullan atçılar var en sonda da DE ve SE'ciler yani biz ve berberler.
3- Sistem ürünlerini tercih edenler gelir seviyesi yüksek ve jel, losyon gibi ürünlere para harcıyorlar özellikle Gillette logolu olanlara. Firmalar da rekabeti bu alana taşımak zorunda kalıyorlar yeni ürünlerle. DE kullanıcıları olan bizler ile SE kullanıcıları olan berberler yüzde 10'u eşit bölüşürlerse yüzde 5 eder. Biz değişiklik ve yeni formülasyonlar isterken, berberler tıraş başına maliyet hesabı içindeler Arko zam yapsa Hacı Şakir alacak berberler var. Smile

Bunlara tam olarak katılmıyorum. Bizler after shave, sabun, tıraş aleti ve pek çok aksesuar için yüksek meblağlar ödeyen bir müşteri grubuyuz. Eminim ki sayımız az olsa da firmalar açısından karlılık oranının yüksekliği nedeniyle pazarda belirli bir kesim üreticinin çoktan çalışma sahasına girdi. Retro tasarımlarla bizi kandırmayı iyi beceriyorlar, bunu hangimiz inkar edebilir Big Grin
Dünyadaki bazı akımlar dönemsel olarak moda olabiliyor. Geleneksel tıraşında daha iyi olduğu düşüncesiyle hareket edersek bende yok olmayacağını düşünenlerdenim. Popüler kullan at ürünler şirketlerin şu an için daha çok ilgi alanına girse de, geleneksel tıraşa olan ilgi arttıkça onlar da bu piyasaya uygun ürünler üretmek zorunda kalacaklardır. Zaten mevcut üretim yapan firmalar , butik ve artisan üretimler bu piyasa için yeterli olur. Bizler Arko ya olan özel ilgimizden dolayı beklentimizi yüksek tutuyoruz o ayrı. Bende ürünü migrosta gördüm, kutusu hoşuma gitsede almak içimden gelmedi.
Geleneksel tıraşın ucuza malolacağı düşüncesine ise kendimden ve buradaki tüm arkadaşlardan bildiğim üzere hiç katılamıyorum.Smile Son 2 senede tıraş malzemelerine verdiğim parayı önceki 22 yılda vermemişimdir.
(26/09/2017, Saat: 00:21)arandur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunlara tam olarak katılmıyorum. Bizler after shave, sabun, tıraş aleti ve pek çok aksesuar için yüksek meblağlar ödeyen bir müşteri grubuyuz. Eminim ki sayımız az olsa da firmalar açısından karlılık oranının yüksekliği nedeniyle pazarda belirli bir kesim üreticinin çoktan çalışma sahasına girdi. Retro tasarımlarla bizi kandırmayı iyi beceriyorlar, bunu hangimiz inkar edebilir Big Grin

Tıraş sonrası losyonun sadece geleneksel ıslak tıraşçılar tarafından satın alındığını düşünmüyorum. Parası parfümüne yetmeyen aynı markanın losyonunu alıyor ülkemde Smile

Unutulmamalı ki, Mühle fusion ve mach III takılabilen aletler de üretiyor.

(26/09/2017, Saat: 10:06)mertk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dünyadaki bazı akımlar dönemsel olarak moda olabiliyor. Geleneksel tıraşında daha iyi olduğu düşüncesiyle hareket edersek bende yok olmayacağını düşünenlerdenim. Popüler kullan at ürünler şirketlerin şu an için daha çok ilgi alanına girse de, geleneksel tıraşa olan ilgi arttıkça onlar da bu piyasaya uygun ürünler üretmek zorunda kalacaklardır. Zaten mevcut üretim yapan firmalar , butik ve artisan üretimler bu piyasa için yeterli olur. Bizler Arko ya olan özel ilgimizden dolayı beklentimizi yüksek tutuyoruz o ayrı. Bende ürünü migrosta gördüm, kutusu hoşuma gitsede almak içimden gelmedi.
Geleneksel tıraşın ucuza malolacağı düşüncesine ise kendimden ve buradaki tüm arkadaşlardan bildiğim üzere hiç katılamıyorum.Smile Son 2 senede tıraş malzemelerine verdiğim parayı önceki 22 yılda vermemişimdir.

Üstadım, bir hi-fi'cı olarak bunu şuna benzetiyorum; 80'lerde hi - fi bir cihaz için yaklaşık 1.500 dolar bedel ödemeniz gerekiyordu. Bir pre anfi, bir power anfi, eq, tuner, tape katı, tuntable, ve hoparlör grubu almanız gerekiyordu. Ve tüm sanatçıların plakları için minik bir servet harcanıyordu. Sonra cd çıktı sanırım 1990'ların başında. Band genişliği daha düşük olmasına rağmen, ses kalitesi plak ile karşılaştırılamasa bile talep patladı. Sebebi konfordu.... SP ve LP sürekli müdahale etmeniz gereken sistemlerdi, iğnesiydi, silmesiydi derken bir cd'ye binlerce şarkı depolanınca en baba hi - fi'cılar bile koleksiyon veya özel günler için tercih etmeye başladılar. Bugün insanlar cep telefonlarını eve gelince dock dediğimiz bir zamanların meşhur hi - fi üreticilerinin minnak cihazlarına takıp müziklerini dinliyorlar. Bose'nin Bang & Olufsen'in bu cihazları üreteceği kimsenin aklının kenarından köşesinden geçmezdi. Geleneksel tıraşı hep buna benzetirim konuşurken insanlarla....

Etrafımda pek çok insan zahmetli olduğu gerekçesiyle pratik tıraşı tercih ediyor. Bazıları da kesiklerden dolayı yanmadan dolayı uzak duruyor. Bazıları da tıraş olmayı zaten sevmiyor ama işi gereği sakal da bırakamıyor, jeli sürüyor tıraş olması 45 saniye sürüyor.

Ben her sabah kahvemle müziğimle, keyifle tıraş oluyorum. Tanışma iletimde görmüşsünüzdür 7 yaşındaki oğlumu da bu kültürle aşılıyorum. Umarım üstadların belirttiği gibi, sayımız artar, yeni ürünler çıkar reklamı yapılır.

Sevgi ve saygılarımla,
biz yeni yeni sabunlar araya duralım.. Elin gavuru bize hasta.. kıskanıyorlar aaabii
ip6snk.png
Arayıp ta bulamayan komşular için, bugün istanbul-ataşehirdeki kipa da gördüm.
Fiyatı 7.90 TL
1grhud.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,279 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 635 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 846 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 949 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,411 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,410 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,234 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,851 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,332 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,972 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: