Herkese Selamlar
Star 
Merhabalar,

Geleneksel tıraş yöntemiyle tıraş olmaya yaklaşık 7 ay öncesinde başladım ve gördüm ki 35 yıldır yüzüme eziyet çektiriyormuşum.

İşim gereği her gün veya iki günde bir tıraş oluyorum. Kullan at tarzı aletlerle her tıraş sonrasında yüzümün değişik bölgelerinde iltihaplı sivilceler ve kızarıklıklar oluşuyordu. Çektiğim eziyete dur diyen bir arkadaşım duruma el koydu ve geleneksel tıraşın faydaların anlatmaya başladı. Sadece anlatmakla kalmadı, İMPA Ticaret’ten Rimei tıraş aleti, Arko tıraş sabunu, çelik tas, fırça ve 1 paket Perma-Sharp jilet satın aldı. Ve en önemlisi beni geltir.com ile tanıştırdı. Forumdaki birçok konuyu vakit buldukça okuyorum. Tecrübelerini bizimle paylaşan üyeler sayesinde birçok şey öğrendim, bilgisini paylaşan herkese saygı, selam ve teşekkürlerimi sunuyorum.

İlk geleneksel tıraş deneyimlerim tabii ki sorunsuz geçmedi, tıraş aletinin açısını tutturmak ve cildime uygun olan jileti bulmak bir hayli zordu. Tıraş tekniğim halen tam olarak oturmadı, azmettim ve doğru açıyı bulana kadar devam edeceğim Smile

Süreç içerisinde tıraş takımımı değiştirdim. Tıraş aleti olarak Edwin Jagger DE89LBL, Cella sabun, ISANA sentetik fırça ve bir süredir jilet olarak Bic Chrome Platinum’u kullanıyorum.

Kendimi kısaca tanıtmaya çalıştım.

Saygılarımla,
Hoş geldiniz, keyifli forumlar.

Tapatalk kullanarak gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
@DeaKeN Teşekkür ederim
Hoş geldiniz komşum.

Seçimlerinizi beğendim açıkçası. Ne kadar DE89 kullanmasam da forumdaki üstadların en çok önerdiği aletlerden biri. Tekniğinizi geliştirince bu mild aletle bile pürüzsüz tıraşlar olunabiliyor. İsana sentetik fırça yerine başlangıç olarak uygun bir fiyata porsuk kılı fırça önerebilirim size. Porsuk kılı fırçanın verdiği haz bir başkadır. Zamanla tekniğinizi geliştirip tıraş aleti, jilet, sabun ve fırça çeşitliliğinizi arttırınca cildinize uyan doğru ekipmanları bulup yakın ve konforlu tıraşlar elde edebilirsiniz.

Keyifli forumlar, konforlu tıraşlar dilerim.
Sayın, @FurkanErdem Hoşbulduk

Seçimimi beğendiğiniz için teşekkür ederim.
DE89 forumda en çok beğenilen alet olduğu için benimde tercihim bu yönde oldu ve iyi ki DE89'u almışım diyorum.
İlerisi için Merkür 37c'yi araştırıyorum. Fırça konusunda size katılıyorum ISANA sentetik fırçayı başlangıç veya geçiş için kullanıyorum, vakti geldiğinde bir porsuk veya Semogue 830 almayı planlıyorum. Jilet konusunda arayışlarım halen devam ediyor.

Teşekkürler,
Hoşgeidiniz.Günlük tıraş oluyorsanız ej iyi seçim olmuş forum sayesinde çoğumuzun başladığı nokta. iyi forumlar
Hoş geldiniz.
@batmanforever komşum hoşgeldiniz.Günlük yapmamız gereken rutin bir işin bu şekilde güzel bir ritüele hatta hobiye dönüşmesi ve güzel dostlarla tanışmak ve deneyimleri paylaşmak anlamında forum eşsiz bir kaynaktır.Keyfini çıkarın. Smile
de te fabula narratur.!
@batmanforever

Rica ederim komşum. Merkür 37c de güzel bir alet, De89'a göre daha agresif. Ben size Merkür progress'i önerebilirim. Gerçekten çok hoş bir alet. İsteğe ve sakal yoğunluğuna göre mild ve agresif olarak ayarlayabilir, güzel tıraşlar elde edebilirsiniz.

Semogue 830 ise domuz kılı fırçalar içerisinde üst kategoride. Memnun kalacağınızdan şüpheniz olmasın.

Jilet ise ayrı bir olay. Cilt tipinize ve sakal sertliğine göre değişir memnuniyet durumu. Ayrıca bugün kullandığınız bir aletle cildinize uymayan ve memnun kalmadığınız jilet, yarın başka bir aletle kullandığınızda hoşunuza gidebilir. Ben bazı jiletler için bunu gözlemledim.

Bu güzel sürecin tadına bakın derim.
Tekrardan hoş geldiniz.
Sayın, @tam35 ve @Serjames Teşekkür ederim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 794 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 645 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,837 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Selamlar merttyy_ 4 1,275 18/04/2023, Saat: 17:40