El Yapımı Tıraş Sabunlarım
(17/04/2018, Saat: 12:00)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli arkadaşlar,

Yaptığım sabunu kullanan komşularımın hepsine yorumları için ayrı ayrı teşekkürleri bir borç bilirim. Genel olarak sabunun sevilmiş olması beni ziyadesiyle mutlu etti.

Siz değerli komşularım şayet isterseniz tam boy kaselere dökülmüş Geltir Kantaron Yağlı El Yapımı Tıraş Sabunu etkinliği başlatabiliriz.  
görüşlerinizi bekliyorum.

Saygılarımla...

ben de isterim abi Smile
Beni en başa yazabilirsiniz üstadım
Beni de yazın üstadım. Yüzümüz doğal sabun görsün Smile
+1
Benide unutmayın.
"En iyi makine en iyi fotoğrafı çekseydi en iyi daktiloya sahip olan da en iyi romanı yazardı."        
                                                                                                   Ara Güler.
Ben de talibim geçenkini kaçırdıydım

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Değişiklik olacak mı yeni partide benim tercihim az daha yoğunluk ve nemlendirici özellik olabilirse de biraz da koku.
(18/04/2018, Saat: 00:42)hidalgo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değişiklik olacak mı yeni partide benim tercihim az daha yoğunluk ve nemlendirici özellik olabilirse de biraz da koku.

@hidalgo komşum yine aynı kantaron yağlı olacak sadece extradan içine E-vitamini ekleyeceğim.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
+1 Beni de ilave edebilir misiniz ustad ?
Ben de almak isterim üstad. selamlar
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
Uzunca bir aradan sonra ben de @Efrasyab komşumun sabununu dün akşam denedim. Dilim döndüğünce ben de bir-iki kelam etmek isterim müsadenizle. Öncelikle benden profesyonel bir inceleme beklemeyin, sonuçta ben bir amatör kullanıcıyım Smile
Öncelikle sabunu klasik, bildiğimiz kulplu siyah plastik köpürtme tasına (proraso'nun da var ya hani koyu yeşil) koydum. Üstünü kapatacak kadar sıcak su ile kapladım. Sanırım 9-10 mm kadar. 15 dk kadar sıcak suda beklemiş Omega 11150 (akçaağaç) ile abandım sabuna. Kesinlikle mükemmel bir birliktelik gösterdi, uyumu harikaydı sabunla. İlk başta ki su haricinde hiç su katmadım ve gerçekten yoğun krema kıvamında bir köpük elde ettim.
Bugüne kadar denediğim sabunlar (ve kremler) cella, l'occitane cade, arko, proraso kırmızı (sabunu ve kremi), tabac krem, nivea krem. O sebeple tecrübem çok yok.
Köpüğü elde ettikten sonra sadece sıcak su ile yıkanmış yüzüme uyguladım. 3 günlük sakalım vardı. İlk farkettiğim köpüğün kayganlığı oldu. Fazlasıyla (bana çok iyi geldi) kaygan ve nemli bir tıraş sundu. İlk perde bittiğinde kuruluktan eser yoktu. İkinci perde için yüzümü yıkadım ve yine aldım fırçayı elime. Bir miktar daha tasta çevirme yaparak canlandırdım sabunu. İkinci kez sürmeye başladığımda herhangi bir sönme yada kuruma yapmadı. Performansı aynen devam etti. Yine bolca kaygan bir yapıda (bu özelliği ilk kez bu kadar net tecrübe ettim ve çok sevdim) ve nemli bir ikinci perde çıkardı. Bilmiyorum belki kullandığım ekipman (parker variant ve yeşil astra) ile de çok iyi uyum sağladı. Tıraş sonunda tahrişsiz ve nemli bir cilt bıraktı bu el yapımı sabunumuz. Ek olarak fırça üzerinde inanılmaz hafif ama bir o kadar soft bir koku bırakmıştı. Çok güzel kokuyordu fırçam yıkama sonrasında. Velhasıl kelam @Efrasyab komşumun eline-emeğine sağlık. Şimdi büyük ve tam boy olanını beklemeye koyulduk. Big Grin
"A Samurai always wears two swords."

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? baduruk 434 453,614 18/10/2023, Saat: 23:18
Son Yorum: Zayn
  El Yapımı Tıraş Kremleri Efrasyab 35 14,555 09/10/2023, Saat: 23:39
Son Yorum: DeaKeN
  Dove shea butter katı sabunu tıraş sabununa dönüştürme SertAdam 6 3,125 05/06/2023, Saat: 18:54
Son Yorum: mustafa03
  El Yapımı Traş Çantası Seuy 9 2,118 10/04/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: Mecanica
  Tıraş Aleti Sapı İmalatı habaz 24 7,861 26/03/2023, Saat: 03:44
  Tıraş Aleti ve Ekipman İmalatı hk. Kasis Medya 5 2,362 26/03/2023, Saat: 03:41
  Tıraş sabunu Yapımı. SertAdam 35 10,511 11/12/2021, Saat: 16:15
Son Yorum: serboser
  Kendi Tıraş Sabunumu Yaptım klasik63 17 7,927 15/10/2021, Saat: 01:33
Son Yorum: SertAdam
  Hazır Tıraş Dolabı Önerisi dikdik_s 69 63,222 07/09/2021, Saat: 19:38
Son Yorum: fatiherol54
  DIY - Kolonya, Tıraş Kolonyası ve Tıraş Losyonu Yapımı Straht 51 59,373 25/06/2021, Saat: 18:19
Son Yorum: XauPau

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: