El Yapımı Tıraş Sabunlarım
@Efrasyab komşum uğraşınız için sizi tebrik ederim.İmkanınız olursa kaliteleri forum tarafından da kabul görmüş artisan sabunları inceleyerek koku ve koruyuculuk özelliklerini karşılaştırın.Emin olun bu tarz üreticilerin sizden fazlası yok.Sonra güzel bir ambalaj.Alın size 'yerli artisan handmade tıraş sabunu''. Smile
De te fabula narratur
Dr.Fahrenheit Adlı Kullanıcıdan Alıntı:@Efrasyab komşum teşekkürler, arada öyle noktasal kesikler de tıraşa heyecan katıyor Smile
Neler geliyor yeni esansiyel yağlardan?

@Dr.Fahrenheit komşum Kayısı Çekirdeği Yağı, Tatlı Badem Yağı( belki tercihen Acı Badem ) Hindistan Cevizi Yağı, Papatya Yağı, Buğday Yağı, Kara Üzüm Çekirdeği Yağı, Hint Yağı, Jojoba Yağı, Menekşe Esansı, Lavanta Yağı.

Bu listedeki sabit taşıyıcı yağlar, esansiyel yağ ve esanstan sabun üretimi için çalışacağım.

öncelik sırası şöyle olacaktır:
tatlı badem yağlı
kara üzüm çekirdeği yağlı
hindistan cevizi yağlı
çam terebentin esanslı ( esans miktarını arttırmaya çalışıyorum. tatmin edici olmaz ise bunu yerine buğday yağlı üretebilirim)

Bu arada Değerli komşularım size bir soru: E vitamini yönünden ve cildi besleyen tatlı badem yağlı mı daha evla olur yoksa  A D E vitamini yönünden zengin folik asit içeren sakal ve bıyığı besleyen Acı Badem Yağı mı daha evla olur.

marek Adlı Kullanıcıdan Alıntı:@Efrasyab komşum uğraşınız için sizi tebrik ederim.İmkanınız olursa kaliteleri forum tarafından da kabul görmüş artisan sabunları inceleyerek koku ve koruyuculuk özelliklerini karşılaştırın.Emin olun bu tarz üreticilerin sizden fazlası yok.Sonra güzel bir ambalaj.Alın size 'yerli artisan handmade tıraş sabunu''. Smile

@marek komşum ben hobi amaçlı üretiyorum. komşu, eş, dost, iş arkadaşlarıma yapıp satıyorum. Hatta memleketim İzmire eski komşularıma dahi kargo ile gönderdiğim oldu. Keşke marka sabunlar gibi etiketinden, kabına kadar yapabilsem ama maalesef imkan meselesi. hepi topu 50- 100 adet sabun dökebiliyorum kimi zaman 50 tane bile çıkmıyor ama kalite konusunda köpük ve yastıklama konusunda sabunlarım iyidir. özellikle kantaron yağlı olan ufak tefek bir sıyrık kanama olduğunda üzerine kalın bir tabaka köpük koyduğunuzda kanamayı bir kaç dakika içinde durduruyor. inşallah belki gelecekte bir gün etiketine kadar güzel bir markam olur. Desteğiniz için teşekkür ederim.

@Dragon komşum , @FurkanErdem komşum, @bekvural komşum, @ArdıçKatranı komşum sizleri listeye yazdım. @ArdıçKatranı komşum Ardıç katranı ihva eden sabun yapmayı bende çok istiyorum. Hatta el ve yüz sabununu evimden eksik etmem akşam size görselini atarım. Şampuanı da çok etkilidir gerçek ve doğal ardıç katranı kullanılmış bir şampuan kafa derisindeki egzamaya, saç nezlesine ve deri dökülmesi kaynaklı kepeklenmeyi kesmekte. Ayrıca Ardıç Katranı sabunu el ve ayak mantarlarının bir numaralı düşmanı tam bir antiseptik. Bir de aynı sefa kremi ile desteklendi mi 15 günde mantar oluşumunun kökünü kurutur. Çok faydalıdır gerçekten ama onu tıraş sabunun formuna sokmak oldukça güç olabilir. Çok dominant bir yapısı var eh kokusu da malum sizin ve benim gibi sevenine güzel.  Tıraş sabunu yapmayı çok isterim ancak çok zorlar gibi.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? baduruk 264 207,989 19/10/2017, Saat: 16:06
Son Yorum: PisPorsuk
  DIY - Kolonya, Tıraş Kolonyası ve Tıraş Losyonu Yapımı Straht 25 12,454 15/10/2017, Saat: 15:26
Son Yorum: pilotic
  Tıraş Sabunu Yapımı Oguzhan53 0 456 06/06/2017, Saat: 10:02
Son Yorum: Oguzhan53
  10 Tıraş Makinelik Sehpa SumNauta 19 1,944 16/04/2017, Saat: 09:07
Son Yorum: SumNauta
  Tıraş Aletinin Agresiflik Seviyesini Artırma pars 30 20,348 23/03/2017, Saat: 13:09
Son Yorum: Scorpion
  Yeni tıraş dolabım Ömerbey 25 2,883 15/03/2017, Saat: 22:32
Son Yorum: FurkanY
  El Yapımı Ustura Tiryaki 4 1,087 24/01/2017, Saat: 10:55
Son Yorum: yokon
  Ev yapımı doğal tıraş köpüğü seceton 1 1,930 09/09/2016, Saat: 14:51
Son Yorum: ihtilaf
  Tıraş Dolabım corpus36 25 13,378 20/08/2016, Saat: 13:02
Son Yorum: corpus36
Big Grin Tembellere Çoklu Tıraş Aleti Standı! recklesstr 3 1,988 03/08/2016, Saat: 14:05
Son Yorum: recklesstr

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi