El Yapımı Tıraş Sabunlarım
Öncelikle elinize sağlık. Güzel sonuçlar alırsınız umarım.

Köpük bana biraz dazla sulu olmuş gibi geldi.
@Efrasyab girişiminiz muhteşem.

Bir sonraki tam boy ürettiminizde her çeşidinden en az birer tane edinmek isterim doğrusu. Bir parti çıktığında mesaj atarsanız sevinirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
@pilotic komşum evet ilk bir iki fırçalamada sulu bir yapısı var. ancak suratta köpürttükçe kalınlaşıyor. içinde ekstra sls/sles olmadığı için köpüğü içine kattığı palm yağı sağlamakta. bir sonraki partiyi yaparken hint yağı ve hindistan cevizi yağı ile köpürtme miktarını arttırmaya çalışacağım. Ama şunu ifade edeyim inanılmaz yakın tıraş hissi yaratıyor.

@kokopelli haberleşiriz komşum...
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
eline sağlık komşum. hindistan cevizli olanı denemek isterim.
(26/09/2017, Saat: 09:07)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Efrasyab komşum, sabun işini deneyip de başarılı olan arkadaşımın henüz olmadı. Umarım siz başarılı olursunuz. Sabırsızlıkla bekliyoruz sabunları. Ürün içeriğini de paylaşabilir misiniz?

@Infinitum, yerli üretici konusunda size katılıyorum zira adamlar bizi hedef kitle olarak görmediklerinden umursamıyorlar. Yabancı üretici konusunda hemfikir değiliz. Bunun bir kaç nedeni var. Öncelikle yabancı üretici sabunu zaten çok ucuza üretemiyor. Ürün Türkiye'de rafa girene kadar vergi ve lojistik masraflarla da katlanıyor. Sabun üretmek, hele de güzel kokan bir sabun üretmek inanılmaz zor bir şey. Keşke kolay olsaydı da dediğiniz gibi forumda herkes sabun üretebilseydi. Smile

Abi ben de yabancı üreticilerin sabun üretim maaliyetlerinin fazla olduğunu biliyorum ama aynı zamanda kozmetik sektöründe absürd kârların olduğunu de biliyorum. Hem o yüzden, hem de öğrenci olunca bir sabuna o fiyatları vermeyi genelde istemiyorum. Zaten konu sahibi abim de bilgi vermiş, ne kadar zor olduğunu bir kez daha anladım. Keşke yapımı kolay olsaydı demekten başka çare yok.

Yurtdışı forumları şu an kontrol etmedim ama aslında sabun üreten herkes başarılı olmuş tüm formülasyonlarını oranları tam vererek yemek tarifi gibi yazsa veya videoya alsa bir nebze bu üretimi yapabilen sayısı artar. Hatta sadece bunun için ayrı alt bölüm açılabilir Geltir'de. Yoksa bu iş biraz simya gibi kalıyor. Formülü bulan gidince formül de gidiyor Smile
(27/09/2017, Saat: 16:12)Infinitum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi ben de yabancı üreticilerin sabun üretim maaliyetlerinin fazla olduğunu biliyorum ama aynı zamanda kozmetik sektöründe absürd kârların olduğunu de biliyorum. Hem o yüzden, hem de öğrenci olunca bir sabuna o fiyatları vermeyi genelde istemiyorum. Zaten konu sahibi abim de bilgi vermiş, ne kadar zor olduğunu bir kez daha anladım. Keşke yapımı kolay olsaydı demekten başka çare yok.

Yurtdışı forumları şu an kontrol etmedim ama aslında sabun üreten herkes başarılı olmuş tüm formülasyonlarını oranları tam vererek yemek tarifi gibi yazsa veya videoya alsa bir nebze bu üretimi yapabilen sayısı artar. Hatta sadece bunun için ayrı alt bölüm açılabilir Geltir'de.  Yoksa bu iş biraz simya gibi kalıyor. Formülü bulan gidince formül de gidiyor Smile

Merhabalar,

Bazı da kendiniz yapacaksanız aşağıdaki site gibi kaynaklar bolca mevcut nette :

http://soapcalc.net/calc/soapcalcwp.asp

Forum olarak da aşağıdakiler gibi forumlar mevcut :

http://www.soapmakingforum.com/
http://www.teachsoap.com/forum/

Sabun yapımı genel olarak zor bir iş hakikaten, yapan herkese saygım sonsuz bu nedenle. Ben şöyle bir araştırıp işin üretici değil yiyici kısmında olmaya karar vermiştim Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Değerli komşularım, Uzun zamandır beklediğim hint yağı sonunda geliyor. Haftasonu uretime geciyorum. Olabildigince cok sabun uretmeye calisacagim.

Saygılar...
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Aport beklemedeyim. Smile

SeckinB
Takipteyim.Elinize,emeğinize sağlık.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Sıradayım Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? baduruk 434 450,787 18/10/2023, Saat: 23:18
Son Yorum: Zayn
  El Yapımı Tıraş Kremleri Efrasyab 35 14,366 09/10/2023, Saat: 23:39
Son Yorum: DeaKeN
  Dove shea butter katı sabunu tıraş sabununa dönüştürme SertAdam 6 3,059 05/06/2023, Saat: 18:54
Son Yorum: mustafa03
  El Yapımı Traş Çantası Seuy 9 2,038 10/04/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: Mecanica
  Tıraş Aleti Sapı İmalatı habaz 24 7,742 26/03/2023, Saat: 03:44
  Tıraş Aleti ve Ekipman İmalatı hk. Kasis Medya 5 2,298 26/03/2023, Saat: 03:41
  Tıraş sabunu Yapımı. SertAdam 35 10,339 11/12/2021, Saat: 16:15
Son Yorum: serboser
  Kendi Tıraş Sabunumu Yaptım klasik63 17 7,832 15/10/2021, Saat: 01:33
Son Yorum: SertAdam
  Hazır Tıraş Dolabı Önerisi dikdik_s 69 62,670 07/09/2021, Saat: 19:38
Son Yorum: fatiherol54
  DIY - Kolonya, Tıraş Kolonyası ve Tıraş Losyonu Yapımı Straht 51 58,874 25/06/2021, Saat: 18:19
Son Yorum: XauPau

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: