2018 Vergi Değişiklikleri
Gelir vergisi diliminin artması demek brüt maaş alanların 6. Aydan sonra maaşlarının düşmesi, net maaş alanlarda ise işveren maliyetinin şişmesi ve işsizlik artışı demek. Zaten Türkiye’de şu an asgari ücret maliyeti 2100 TL civarı. Ama 1400 asgari ücerliye kalıyor. 700 tl vergi ve sgk kesintisi ile %34 kesinti var. Sonrasında kalan 1400 TL ye %18 kdv var. O da 250 TL civarı kaldı 1150 TL. Ötv, mtv, ötvnin kdv si derken 900 TL kalıyor. Yani çalışan kazandığının %40’ını kendine %60 ını vergi,sgk olarak veriyor. Bir de hastanelerde sgk katkı payı vs var.

Özet: bir yıl emek verip 10 çuval un elde ediyoruz. Bunun 7 çuvalını vergi veriyoruz, 3 çuvalı ile de yaşamaya çalışıyoruz. Krallık döneminde bile durum daha iyi olmuş olabilir. Dolaylı vergi cennetiyiz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Maliye Bakanı Naci Ağbal özel bir TV'nin canlı yayınında soruları yanıtladı. Ağbal, motorlu taşıtlar vergisine düzenlenecek olan yüzde 40'lık zam hakkında, "Her sene bu vergi, enflasyon oranında artıyor. Zaten biz düzenleme yapmasaydık, motorlu taşıtlar vergisi, yüzde 15 artacaktı. Başta savunma güvenlik harcamaları olmak üzere çok önemli tedbirler almak gerekiyordu. Bunlardan biri de yüzde 15 yerine yüzde 40 oranında artırılması. Normalin üzerinde gelen artış oranı yüzde 25..." dedi.
Mtv hakkındaki bu haberi okuduktan sonra aklıma rahmetli Levent Kırca'nın skeci geldi Smile
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
"Normalin üzerinde gelen artış oranı yüzde 25..."
bu cümleyi ne kadar rahat kurabiliyorlar,
daha bir ay önce sarı sendika ile yarım (1/2) puan artışa mahkum ettiler memuru
vallaha içimden neler geçiyo ama....
Konu malum haberler başlığı gibi yakında sessiz sedasız kapanır gibime geliyor. Vatandaşa bir dokun bin ah işit.
@recklesstr aynı videoyu haberi görünce bir arkadaşımla paylaşmıştım. Son dönem Levent Kırca'yı pek beğenmezdim. Birisi 10 yıl önce arayacaksın dese inanmazdım. Ama arıyorum.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kozmetik ürünlerine %40 ek vergi gelmesi americanpsycho 20 8,414 28/09/2020, Saat: 01:23
Son Yorum: Cem.O44
  Ne Kadar Beygir O Kadar Vergi pilotic 15 6,694 16/02/2018, Saat: 00:59
Son Yorum: ckeskin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: