Bohem Guzeli - Tabula Rasa
Şahane inceleme. Ben okumayı unutmuşum bunu. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Ben tesekkur ederim arkadaslar, gorduk aldık begendik. İmpa Mustafa bey bir konustugumuzda belki getiririm dediydi ama kesin degil sanırsam. Gelirse bir cesit daha kazanmıs oluruz form olarak.
10hivs5.jpg
Serdar Üstadın incelemesine destek baabında markanın bir diğer ürünü olan Dezember (Aralık) hakkında bir iki kelam etmek isterim..Koku ve ambalaj konusunda artisan ürün havası çok belirgin ,temiz ve özenli bir alman işçiliği..köpük oluşturma ve yastıklama konularında sıkıntı var biras bolca tutmak lazım malzemeyi,porsuk fırçadan kaynaklanıyor olabilir domuz ve sentetik fırçalarda denemedim henüz ..belki başka bir performans verebilir..Sabun ve krem karışımı bir hissiyat veriyor insana , tıraş sonrası etkisi çok iyi ..son köpüğü toplayıp yüze uygulama yapmayı unuttum ona rağmen ciltte çok iyi bir etki bıraktı..zaman içinde markanın diğer ürünlerinide deneyip burda paylaşmayı düşünüyorum.
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
(04/11/2017, Saat: 02:03)neoromancer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Serdar Üstadın incelemesine destek baabında markanın bir diğer ürünü olan Dezember (Aralık) hakkında bir iki kelam etmek isterim..Koku ve ambalaj konusunda artisan ürün havası çok belirgin ,temiz ve özenli bir alman işçiliği..köpük oluşturma ve yastıklama konularında sıkıntı var biras bolca tutmak lazım malzemeyi,porsuk fırçadan kaynaklanıyor olabilir domuz ve sentetik fırçalarda denemedim henüz ..belki başka bir performans verebilir..Sabun ve krem karışımı bir hissiyat veriyor insana , tıraş sonrası etkisi çok iyi ..son köpüğü toplayıp yüze uygulama yapmayı unuttum ona rağmen ciltte çok iyi bir etki bıraktı..zaman içinde markanın diğer ürünlerinide deneyip burda paylaşmayı düşünüyorum.

Üstat eline sağlık güzel bir inceleme olmuş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Pipo senin olsun tütün de gözüm kaldı Smile Şaka tabiki güle güle iç Smile Royal albert hall da Carl Orff ...
(04/11/2017, Saat: 02:46)Mavibu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstat eline sağlık güzel bir inceleme olmuş

Ayrıca şiir gibi bir sotd

(04/11/2017, Saat: 02:03)neoromancer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Serdar Üstadın incelemesine destek baabında markanın bir diğer ürünü olan Dezember (Aralık) hakkında bir iki kelam etmek isterim..Koku ve ambalaj konusunda artisan ürün havası çok belirgin ,temiz ve özenli bir alman işçiliği..köpük oluşturma ve yastıklama konularında sıkıntı var biras bolca tutmak lazım malzemeyi,porsuk fırçadan kaynaklanıyor olabilir domuz ve sentetik fırçalarda denemedim henüz ..belki başka bir performans verebilir..Sabun ve krem karışımı bir hissiyat veriyor insana , tıraş sonrası etkisi çok iyi ..son köpüğü toplayıp yüze uygulama yapmayı unuttum ona rağmen ciltte çok iyi bir etki bıraktı..zaman içinde markanın diğer ürünlerinide deneyip burda paylaşmayı düşünüyorum.

Sarı Gillette Seven O'clock'un üretimi durdu söylentisi çıkınca, henüz denemediğim bir jilet olduğundan, @dikdik_s de BigBoyz festivalinde sebil yapacağından, ben de orada bulunamayacağımdan, isteyenin bir yüzü diyerek bana bir paket ayırır mısın diye sormuştum.

Yememiş, içmemiş bir ton jilet göndermiş. Bedava jiletin hediyesi olarak da sabun testerları geldi. Ben yine festivaldeki sabunlardan artan falan vardır nasılsa diye düşünürken onlar bitmiş başkaları geldi. Bu alışverişi çok sevdim Smile. Gerçi veriş kısmı olmadı ama, belki de o yüzden çok sevdim bilemiyorum Smile.

Gelen sabunlardan birisi de Tabula Rasa Dezember.

Petri kabındaki miktar hiç az değildi. Bununla herhalde 1 hafta tıraş olurum diye geçti içimden. Fakat öyle olmadı. Önce bir miktar tırtıklı kaseye sürüp başladım köpürtmeye. Pek istediğim miktarda köpürmeyince biraz su ekleyeyim dedim. Bu seferde köpük çok cıvık oldu. Sonra biraz daha sabun ekledim. Su, sabun, su derken baktım yarısını tüketmişim sabun elden gidiyor. Dedim bu kadar yeter. Köpük kıvamsız oldu. Emektar Jaguar domuz fırçayı denemiştim. Tıraş kısmını sonra yazacağım.

Bugün, 'dün beceremedim bugün daha iyi yaparım' diyerek tekrar denedim. Bu sefer dandik Isana porsuk fırçayı kullandım (bu fırçayı niye üretmişler, niye satarlar çok anlayabilmiş değilim demek isterdim ama kendimi düşününce cevap belli aslında Smile). Yine istediğim gibi köpürmedi.

Koku: Bir değişik Smile. Alışık olduğum kokulardan değil. Tanımlayamam. Bunu tanımlayabilenin de önünde ceketimi iliklerim. Şunun gibi, bunun gibi bile diyemiyorum. Kötü değil. Çok iyi de diyemem. Sonradan biraz sentetik bir koku hissi vermeye başlıyor.

Yastıklama konusunda size katılıyorum. Köpüğün kıvamıyla da alakalı. Yine de kayganlığı fazla olduğundan zayıf bir köpükle bile işini gayet iyi yapıyor. Daha iyi köpürtülerek kullanılırsa kusursuza yakın olacağından eminim. Aynı köpük kıvamı ile sıradan bir sabunla tıraş olsam tahriş kaçınılmazdı. Bu sabunda ise neredeyse hiç tahriş yaşamadım.

Fırçada kalan köpüğü her iki tıraş sonrası da ben yüzümde bir iki dakika beklettim. Bu kısım gayet iyi. Cildim sakal kısmında kuru diyebilirim. Bu köpükten sonra aftershave kullanma ihtiyacı hissetmedim. Pamuk gibi yaptı. Sanki eser miktarda pudra sürmüşüm gibi de bir his var ayrıca suratımda. Bu açıdan çok beğendim.
@neoromancer @pilotic

Komsularım simdi gordum guzel tıras tecrubesi yazılarınızı. Guzel paylasımlarınız icin cok tesekkurler konuya zenginlik kattınız.

Sizlerin yazıları okuduktan sonra, donup bir daha kendi yazımı okudum. Anladıgım, sabun isi cokta subjektif degil jilet kadar. Cok benzer sonuclar almısız. Kaliteli bir urun, tıras esnasında koruyuculugu cok yuksek tarafta degil ama nemlendirme cilt bakımı vs. olarak tıras ve tıras sonrası başarılı guzel bir urun. Koku ben zaten koku ozurluyum ama sizlerde tarif edememissiniz tam olarak. Komplex kokular benim hosuma gitti. Bir fark kopurtme kısmında olmus. Ben tıras olurken de fotoları cekerken de kopurtme konusunda hic sorun yasamadım, simdi okurken dikkatimi cekti, steampunk'ı festivalde bitirdigimiz icin elimdeki december ı pilotic komsuma gonderdiydim, neoromancer abimizde sanırım december olanı kullanmıs. Acaba o modelin kopuk yapma sıkıntısı mı var acaba, veya suyun kirecine cok mu hassas ; benim evde kirec onleyici sistem var, fark ordan olmus olabilir mi anlayamadım. Neyse

Basta da dedigim gibi birkac sabunu tecrube etmis adam, demek ki yeni birsey deneyince 3asagı5yukarı aynı hissiyatları alıyor. Cok subjektif degil, begenip begenmeme koku profili vs. gibi kisisel zevklerde veya beklentilerde fark yaratıyor, birde cildinizin yaglı veya kuru olması.

Bu markanın bir yerlerde pre yada post urunlerine rastlayan olursa yazarsa cok seviniriz, ben o tarz urunlerinden de umutluyum bu markanın.
@dikdik_s üstad su mevzusu benim de aklıma gelmişti. Yazarken atlamışım onu. Bizim evde de çok özellikli birşey değil ama bir filtrasyon sistemi var girişte. Sünger + karbon + tuz gibi birşeylerden oluşan basit üçlü bir filtre sistemi.

- Sudan olabilir
- Sabunun miktarından olabilir ama o miktarda kullanılırsa 2 ay bile gitmeden tükenir bu sabunun bir kutusu Smile
- Dezember modelinden de olabilir

bu modelden kullanan başkaları da yorumlarsa iyi olur.
@dikdik_s
Sevgili üstat bendeki numune Tabula Rasa bohem güzeli "Dezember" ise bence koku yastıklama ve nemlendirme enfes. Zahmetlerine çok çok teşekkürler. Bir kezden sonra Kullanmaya kıyamadım @impaticaret Mustafa Beyle paylaştım portföyümüzde olsun diye ?

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: