Bohem Guzeli - Tabula Rasa
(15/11/2017, Saat: 18:55)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @F_16 aynen dostum iste bir sut varmıs icinde takılmayalım hayvanın familyasına Smile .

@pilotic Panna crema icerigine bakıcam yazıyorsa paylasırım aksam.

@dikdik_s abi Bursa`da gecimini esek sutuyle saglayan aileler var Smile
@dikdik_s üstad o nallı kuzu sütlü sabundan ben de nasibimi almıştım. Diğerlerinden sonra bugün sıra ona geldi. Hatta bir başlığını açıp yorum da yazmayı düşünüyorum. Gördüğüm kadarıyla forumda bahsi geçmemiş. İnternette görebildiğim kadarıyla bu sabunun 3 değişik kokusu var. Bunlar:
  • Menthe Petit Grain: Nane-mentol (Küçük taneli)
  • Lavande Romarin : Lavanta - Biberiye
  • Mandarin Verte Cedre: Yeşil Mandalina - Sedir

Senin numune gönderdiğin bu mentollü olan olmasın? Çünkü ben sağlam bir mentol kokusu aldım o sabundan.
Konu icinde konu oldu ama, arkadaslar sormustu gecte olsa iceriklerini paylasmak istedim elimdeki o sabunların.

Le Savon Des Volcans
t5rhbt.jpg
PannaCrema Ebano
jjljs4.jpg
(16/11/2017, Saat: 13:52)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dikdik_s üstad o nallı kuzu sütlü sabundan ben de nasibimi almıştım. Diğerlerinden sonra bugün sıra ona geldi. Hatta bir başlığını açıp yorum da yazmayı düşünüyorum. Gördüğüm kadarıyla forumda bahsi geçmemiş. İnternette görebildiğim kadarıyla bu sabunun 3 değişik kokusu var. Bunlar:
  • Menthe Petit Grain: Nane-mentol (Küçük taneli)
  • Lavande Romarin : Lavanta - Biberiye
  • Mandarin Verte Cedre: Yeşil Mandalina - Sedir

Senin numune gönderdiğin bu mentollü olan olmasın? Çünkü ben sağlam bir mentol kokusu aldım o sabundan.

Sabun içeriğini gösteren o fotoğrafın üstüne yorum yazma hevesim kalmadı. Kabak gibi lavanta-biberiye yazıyor ve ben de kabak gibi mentol kokusu alıyorum. Şimdi gidip kalan parçayı tekrar kokladım. Lavanta? Belki 2-3 gündür açıkta durunca mentol yerini sakin bir lavantaya bırakmış. Ben yine de köşeme çekilip otursam daha iyi olacak.

Göz bozulunca gözlük takılıyordu, burun bozulunca ne yapılıyor bilen varsa beni de aydınlatırsa sevinirim.
(17/11/2017, Saat: 19:10)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Göz bozulunca gözlük takılıyordu, burun bozulunca ne yapılıyor bilen varsa beni de aydınlatırsa sevinirim.

Sevgili komşum, bazen hepimizde bu tarz minik yanılsamalar olur, hani öncesinde farklı bir koku takılmıştır burnunuza/aklınıza veya bendeniz mentolden korktuğum için azıcık koksa abartır algım, öyle bir şeydir o demek istiyorum; ancak mesleki olarak da en küçük bulgu/şikayeti değerlendirmek adına yakın zamanda bu tarz bir iki karışıklık olduysa bir tomografi isterim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Valla ben o sabunu ya geldigi vakit 1 kere denemistim yada hic kullanmadım. O yuzden hic yardımcı olamıyorum dostlar. Romarin in biberiye demek oldugunu da simdi ogrendim sizden. Sutlu degisik diye aldıydık bir 6 ay once.
Bozulmasın diye krem-croapları sırasıyla gidiyorum, sert olanları kaldırdım hepsini dolaba. Bunlarda simdilik dolap guzellerinden.
(09/09/2018, Saat: 23:22)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Xpect ve Baume.be kremler sıralamasında hep ust sıralarda gosterilir dostlar.
Daha cok sabunlara takık oldugum icin, cok krem stogum yok, ama deneyen olursa sizlerden bu 2 urunu, krem sınıfında olan Tabula Rassa ile karsılastırma yapmasını rica ederim.

Bir yerde görmüştüm ama nerede gördüm hatırlayamadım. Ama cevabı bu başlıktan vereyim.

Bu mesajı gördükten sonra yorum yazmak için sadece bu kremler değişken olacak şekilde tıraş oldum.

Genel olarak Baumb.be MDC kalitesinde performas gösterirken, Tabula rasa onun yanında çok standart kalıyor. Her ikisi de artisan ürün ancak ciddi klasman farkı var. Baumb.be tıpkı mdc gibi, az kullanımla çok iyi koruyan ve kurumayan köpük yapıyor. Tıraş sonrası da ayrı güzel. Tabula rasa krem liginde koruyuculuk sunuyor, çok yüklemek gerekiyor, tıraş esnasında kuruma eğilimi var, fakat tıraş sonrası güzel. Baumb.be nev-i şahsına münhasır bir kokuda, illa bir şeye benzeteceksek temizlik kokusu diyeyim. Bendeki tabula rasa vetiver ve tangerine kokulu ve beni benden alıyor desem yeridir. doyurucu yoğun bir kokusu var. Bana hediye ettiğin Steam Punk'da ayrı güzel tabi. Tabula'da koku gerçekten başarılı.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@onurcakmak
Kardesim geri donus icin cok tesekkur ederim. Hazır sen yazmısken hep unutuyorum, daha once su Dezember Tabula Rassa da acaba bir kopurmeme sorunumu vs. var diye konustuyduk. Ben denememistim o zaman, son 1 aydır sadece o urunu kullanıyorum. Normal kendi kabından 1 parmak urun alıp kopurtme kasesinde kullanıyorum, herhangi bir sorun yasamadım. Koku ve performansı cok iyi. Arada yazmak istedim. Saygılar.
Üç gündür kullanıyorum. Kurumuş krema kıvamında, yumuşak. Harika bir sabun, yüzümde tıraş sonrası alerjik kaşıntı olurdu, galiba içindeki linoleik asit sebebiyle bunda yaşamadım. Rotasyona kaynak yaptı, arkadakilere sıra verme gibi bir niyeti de yok Cool Çok geç keşfettim bu sabunu, pişmanım. Vazgeçilmez sabunum olacak gibi.
Nedir, ne değildir?
Öncesinde bu konu başlığındaki yorumları okuyarak ben de iki gün önce sipariş verdim. Yorum için teşekürler, anlaşılan ortalama üstü bir sabun...Herkese keyifli tıraşlar dilerim.
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: