Palmolive Classica - Kırmızı Tüp
#1
Palmolive yabancı tıraş camiasında ekonomik kremler arasında çok sevilen bir krem. Proraso'ya yakın bir popülerliği var bile diyebiliriz. Colgate tarafından üretiliyor ve ilginçtir, bizde çok geniş ürün gamını satan Colgate nedense bu ürünü ülkemize getirip satmıyor. Dolayısıyla yurtdışında bizim arko fiyatına alınan bu krem, bizde bir iki küçük ithalatçının getirmesiyle 20, 30 hatta 50 liralara satılıyor.

Yıllar evvel ben de B&B deki popülerlik furyasına kapılıp bir şeyler alırken sepete bir de yeşil palmolive ekleyivermiştin. Açıkcası ne koku ne performans olarak çok da beğenemediğim bir ürün olmuştu ve bir daha palmolive'i çok aramamıştım. Aynı şekilde çubuk sabununu da öyle pek sevememiştim. Fakat yıllar sonra bir komşumun bana kırmızı palmolive hediyesiyle onu da denemiş oldum. Şu:

226439-DEFAULT-L.jpg

Bunda da yeşilindeki gibi palmiye yağı var. Ama yeşili daha bitkisel bir kokuya sahipken, bu daha sabunsu, klasik dipden sandalvari bir kokuya sahip. Açıkcası bizim arko regular kreme çok benziyor kokusu. Ama daha dolgun ve daha güzel ve kaliteli kokuyor. Performansına gelirsek, eh dedirten yeşil'e göre bu krem şaşırtıcı derecede başarılı. Kendisinden kat kat pahalı bazı kremlerden çok daha iyi iş görüyor. Çok kolay ve hızlı köpürüyor, iyi bir koruyuculuk sağlıyor ama jileti engellemiyor. Hem tıraş esnasında, hem sonrasında cilde güzel bir ferahlama sağlıyor. Kullanımı son derece keyifli. Açıkcası fiyatının üstünde bir verim sunuyor. Ben de hepiniz gibi ucuz ve kolay ulaşılabilir olmalarından dolayı ekonomi sınıfı tıraş kremlerinin yerlisi olsun yabancısı olsun pek çoğunu denemişimdir. Palmolive krımızı bu klasmanda benim en sevdiğim krem ve prorasonun oldukça üstünde bir performans sergiliyor bana göre.

Hani arko, regular kremi nasıl bize göre yapmalıymış sorusunun cevabı bu krem. Keşke ülkemizde dhaa kolay ulaşılabilir olsa. Özellikle yanlış değilsem impada bunun yeşili var sadece, acilen kırmızısını da getirmelerini rica ediyorum.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
WWW
Cevapla
#2
@Chinaski komşum ile daha önce denemiştik bu kırmızı Palmolive kremi. Benim de hoşuma gitmişti. Yunanistan'da 2-2.50 Euro civarıydı fiyatı. Kısaca aşağıdaki mesajlarda da bahsetmişiz.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid...#pid124107
http://www.geltir.com/showthread.php?tid...#pid123356
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Satılıklarım: http://www.geltir.com/thread-7317.html
Cevapla
#3
Ben de aynı şekilde tesadüfen Venedik'te bulmuştum. Yeşil Palmolive sıradan gelmişti ama kırmızı olanı kesinlikle daha başarılı diye düşünüyorum.

GM 5 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Cevapla
#4
Ben de Macaristan seferinde bayağı birşey denemek zorunda bıraktım kendimi. 2 Macar tıraş kremi (barbon ve Figaro) iki de Alman tıraş kremi (palmolive ve florena). İlk izlenim olarak Almanların ikisi de Macarlardan daha başarılı geldi. Fakat rossmandan aldığım ve porsuğun biraz geri taraflarından(malum bölge) yapıldığını tahmin ettiğim fırçadan dolayı emin olamadım durumdan. Performansını bildiğim Jaguar fırça ile hepsini tekrar deneyip yorumlarımı yazacağım.


Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tabac ve Palmolive tıraş kremi burakoner0681 35 33,609 14/03/2017, Saat: 07:50
Son Yorum: erdsdeKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi