Sakalına göre jilet
Mesela aşırı sık, sert ve kalın bir sakal için önerdiğini jilette öncelik ne olmalı ? Keskinlik mi ? Öyleyse hangisini tavsiye edersiniz ?

Geçen bir kılı cımbızla çektim. Acayip kalındı yani öyle böyle değil, bildiğiniz kürdan gibi birşeydi o Big Grin Dünyanın en zorlu sakallarıyla uğraşıyorum sanırsam.
ert ve sık sakallı biri olarak söyleyebilirim ki başta keskin olsun istiyoruz. ancak tecrübe kazandıkça durumun böyle olmadığını, jiletin dengeli olması gerektiğini anlıyoruz. pek çok jilet denedim, şu an piyasada olan, yurtdışında olan veya artık üretilmeyen jiletler. en iyi gelen eski nacetti. şu anda bulmak zor ve pahalı olduğundan en iyi ve ekonomik çözüm perma-sharp. bir tık altı ise yeşil astra.
selamlar.
Tr sinirlarinda permasharp, kesmezse(mecazen Smile ) feather Smile
(22/05/2012, Saat: 22:55)piresis Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mesela aşırı sık, sert ve kalın bir sakal için önerdiğini jilette öncelik ne olmalı ? Keskinlik mi ? Öyleyse hangisini tavsiye edersiniz ?

Geçen bir kılı cımbızla çektim. Acayip kalındı yani öyle böyle değil, bildiğiniz kürdan gibi birşeydi o Big Grin Dünyanın en zorlu sakallarıyla uğraşıyorum sanırsam.

kıl kökleri dişler gibi çok sağlam yapışır vücuda bırakmaz ve kökler daha kalındırTongue
Okumadıysanız blogda jiletlerin incelemesinde bu konuda detaylar vermiştim.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Sert ve kalın sakalınıza yurtiçi Perma Sharp, yurtdışı feather gibi keskin jiletler iyi gelecektir muhtemelen ama şahsi tavsiyem ki bence jiletten de önemli olan çok iyi tıraş öncesi hazırlığı yapmanızdır. Mümkünse banyo sonrası tıraş olmanız, yüzünüzü dayanabileceğiniz kadar sıcak su ve gliserinli zeytinyağlı bir sabunla ova ova yıkamanız traş için hazırladığınız köpüğün ilk perdesini de aynı şekilde ovarak sıcak suyla yıkamanız sonrasında sakalınız zımparadan mısır püskülüne terfi edeceğinden hangi jileti kullanırsanız kullanın oldukça iyi gelecektir.
sakalınız sert, cildiniz hassas ise soğuk tıraş olun. sıcak suyu yüzünüze ne tıraş öncesi ne de tıraş sonrası sürmeyin bile. bir de sabunu tasta köpürtün. yüzünüzde köpürtmeyin. tıraş öncesi sadece yüzünüzü hafifçe kısa süreli sabunla fırçalayın ve yağından arındırıp soğuk su ile durulayın. bir de banyo sonrası tıraşın konforlu olduğunu söyleyemeyeceğim kendi adıma.
Saygılarımla
Jiletler konusunda eskiuye3315 ve lord un bloglarındaki ratingler çok gerçekçi,mutlaka incelemeden almayın.Kendi vereceğim puanla blogtakilerin 1-2 tanesi hariç çok benzediğini gördüm.Benim gibi Amerikayı yeniden keşfetmeye çalışmayın.Smile Ama koleksiyon amaçlı topluyorsanız o başka.
Endüstriyel bıçak konusunda uzman olan feather firmasının jiletlerini her türlü kesip/biçme/tıraş işlerinizde öneriyoruz Smile Keskinlik/Konfor dengeleri için sizi eskiuye3315 ve Lordun bloglarını okumaya davet ediyorum.

Benim önerim feather dır. Daha konforlusunu personna Platinum Chrome olarak önerebilirim. Perma sharp'ı zaten tr'de bulunabilen en iyi jiletlerden olduğu için öncelikle deneyin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,288 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,680 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,699 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,191 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 31,931 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur