boyun altı sorunu
7 bıçaklı kullan at tıraş bıçakları çıkmış. yurtdışından getirtip kullananları gördüm. sorduğumda ne denediysem tahriş oldu cildimi resmen kazıyor diyorlardı. 7 bıçaklı tek sürüşte günlük tıraş için idel diyorlar. denenebilir bence.
(08/01/2019, Saat: 19:42)Southwestern Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar, eger cildiniz her tras sonrasinda medikal merhemlere ihtiyac duyacak kadar tahris oluyorsa, bence sorunun kaynagina inmeniz, tras teknigi ve ekipmaninizi gozden gecirmeniz daha faydali olur. Nacizane fikrimdir, eski usul islak trasa gecmemdeki en onemli sebep de tam olarak cene alti, boyun bolgelerinde daha once yasadigim tahristen kurtulmakti, ve zaman icinde tahrissiz trasa kavustum. Burada hergun tras olup, alelade bir aftershave'i suratina surup ise giden pekcok komsumuz var. Tabii ki siz fazlasini, daha iyisini kullanabilirsiniz, ama eger surekli tahris yasiyorsaniz, cozumu tras sonrasinda degil, trasta aramak daha faydali olur.

Kesinlikle haklısınız tekniğim kötü ve bunu umarım zamanla düzelteceğim fakat son tıraşımda nedense çok sivilcelenme yaşadım sanırım sebebi jleti 2. Kullanmamdı ve yeterince sterilize etmedim. Teknikte kötü olunca yüzü berbat etti. Ama bunda benim cilt yapımında etkisi olduğunu düşünüyorum. Orta okul ve lise hayatım sivilce ile boğuşmakla geçti. Şuan tam ilaçlar sayesinde yendim derken tekrar boyun altı ve çenenin bir kaç yerinde sivilce ile boğuşuyorum. Ama dün @ziyak komşumun tavsiyesine uyup tıraştan sonra o iltihaplı batıklara ve sivilcelere antiseptik krem sürdüm. Şuan yüzüme baktığımda gayet iyi durumda kırmızılıkları çok az kalmış ve dönmüşler. Bu yüzden biraz da medikal merhemlere umıut bağladım ki cildim cidden sıkıntılı bir cilt. Biraz tekniğe ve temizliğe dikkat edince sanırım başardım gibi umarım ilerde daha iyi ye doğru gider. Fikirlerinizi için teşekkür ederim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Boyun bölgesindeki ters çıkan sakallar. Ceyrancı 8 3,071 13/03/2022, Saat: 19:47
Son Yorum: Ramo26
  Keskin Jiletlerle Tahriş Sorunu Abin Sur Ertu 7 3,690 08/04/2021, Saat: 08:59
Son Yorum: Lord Sparhawk
Exclamation Boyun Tahrişi-Kanama Gencer 32 25,487 03/01/2021, Saat: 15:52
Son Yorum: newbie
  Boyun altı tahriş Agressive 17 25,284 05/05/2015, Saat: 00:47
Son Yorum: Bruce

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: