Mühle Silvertip Fibre© Tıraş Fırçası
(15/11/2019, Saat: 12:57)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizin fircalarda batma hissi yok mu? Bana porsuklardan sonra batma hissi biraz fazla geliyor.
Omurgasi yuksek, cabuk kopuk yapiyor, iyi su tutuyor, hizli kuruyor ama bu batma hissi rahatsiz ediyor.
Porsuk fircalarla benzer fiyatlarda olmasi nedeniyle, iyi kalitede porsuk almak bence daha mantikli.

Bende batma hissi olmuyor komşum yada cildim rahatsız olmuyor dsiyelim bu kişiden kişiye değişebilir. Mutlaka porsuğa göre biraz daha batıcılığı olabilir ancak Mühle içinde Porsuklarla karşılaştırdığınızda neredeyse yarı fiyatına. Mühle dışında tabiki yakın fiyatlarla silvertip porsuklar mevcuttur ondada omurga aynı düzeyde olurmu ona birşey diyemiyorum.

Siz porsuk kullanımında daha tecrübelisiniz. Belkide sentetik fırçayı uçlar yumuşak olsada bastırarak kullanmak gerektiği için ve omurgalı olduğu için batıcı geliyordur. Mühle sentetikte 23mm daha yumuşak huylu olduğu ile ilgili yorumalar vardı omurgası nispeten 25mm e göre daha az olduğu için batıcılık nasıl bende merak ettim. Benim sentetik kullanmadaki en büyük neden sabah sadece suya tutup direk yüklemeye başlayabilmek.
Mühle Silvertip Fibre orta ve büyük boy fırçalar var bende, "batma hissi olmuyor", çok çabuk köpük yapılıyor, hemen kuruyor, severek kullanıyorum...
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
(15/11/2019, Saat: 13:15)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende batma hissi olmuyor komşum yada cildim rahatsız olmuyor dsiyelim bu kişiden kişiye değişebilir. Mutlaka porsuğa göre biraz daha batıcılığı olabilir ancak Mühle içinde Porsuklarla karşılaştırdığınızda neredeyse yarı fiyatına. Mühle dışında tabiki yakın fiyatlarla silvertip porsuklar mevcuttur ondada omurga aynı düzeyde olurmu ona birşey diyemiyorum.

Siz porsuk kullanımında daha tecrübelisiniz. Belkide sentetik fırçayı uçlar yumuşak olsada bastırarak kullanmak gerektiği için ve omurgalı olduğu için batıcı geliyordur. Mühle sentetikte 23mm daha yumuşak huylu olduğu ile ilgili yorumalar vardı omurgası nispeten 25mm e göre daha az olduğu için batıcılık nasıl bende merak ettim. Benim sentetik kullanmadaki en büyük neden sabah sadece suya tutup direk yüklemeye başlayabilmek.

Bende 26 fan ile 28 bulb Manchuria oumolar var, onlarin omurgasi Muhle 25mm Sentetikten daha yuksek.
Yuzdeki yayilmalari ve fiyatlari ayni ayarda. Birkac saniye sicak sudan sonra porsuklarin uclari Muhleden daha yumusak ve hic baticilik yok.

Muhleyi Yaqi ile kiyasladigimda, muhlenin omurgasi, su tutmasi, sabunu kurutmamasi daha iyi.
Ama Yaqinin uclari cok daha yumusak. Onda hic batma hissi yok.

(15/11/2019, Saat: 13:12)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam

23 ve 21 lerde yok .
25 ler omurgalı hafif 2 band havasında .

Etik nedenlerle Porsuk kullanmıyorum yoksa bence Porsuk daha iyi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Katiliyorum
Sadece 4 farkli markanin sentetiklerini denedim, Razorock, FS, Muhle ve Yaqi. Daha porsuk kalitesine yaklasani gormedim.
Bir ara Simpson sentetik denemek lazim.
(15/11/2019, Saat: 14:05)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir ara Simpson sentetik denemek lazim.

Simpson sentetik methini çok duydum komşum Smile
(15/11/2019, Saat: 14:05)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Katiliyorum
Sadece 4 farkli markanin sentetiklerini denedim, Razorock, FS, Muhle ve Yaqi. Daha porsuk kalitesine yaklasani gormedim.
Bir ara Simpson sentetik denemek lazim.

(15/11/2019, Saat: 14:22)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Simpson sentetik methini çok duydum komşum Smile

Değerli komşularım
razaorock, yaqi varken Simson sentetetiğe o kadar para verilir mi
alınn bir yakqi bakınız keyfinize Big Grin
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
Ben hemen hemen hepsini denedim.. Porsuk ve sentetikleri karşılaştırmak bence pek mümkün değil. Hiç bir sentetik porsuk gibi olamaz ama sentetiklere kötü de diyemem.
Sentetikleri (pis) porsuklarla karıştırmadan bence en iyi sentetik muhle v2, blackwolf da oldukça güzel.. Plisoft da beğenmiştim. En az beğendiğim simpson oldu.

GaRtBnX.....

https://www.instagram.com/gartshobby/
(15/11/2019, Saat: 16:25)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli komşularım
razaorock, yaqi varken Simson sentetetiğe o kadar para verilir mi
alınn bir yakqi bakınız keyfinize Big Grin

Smile Smile Smile Şunlık mühle silvertip sentetik ile gül gibi geçinip gidiyorum komşum, benim için beklentileri karşılıyor.
(15/11/2019, Saat: 16:32)GartBnx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben hemen hemen hepsini denedim..  Porsuk ve sentetikleri karşılaştırmak bence pek mümkün değil. Hiç bir sentetik porsuk gibi olamaz ama sentetiklere kötü de diyemem.
Sentetikleri (pis) porsuklarla karıştırmadan bence en iyi sentetik muhle v2, blackwolf da oldukça güzel.. Plisoft da beğenmiştim. En az beğendiğim simpson oldu.

GaRtBnX.....

https://www.instagram.com/gartshobby/

Pisporsugun Simpson sentetige efsane demisiyle, Simpson'in siparisini bile verdim.
Neyse artik, yapcak birsey yok, umarim begenirim.
(Pis) porsuklar varken sentetiklere cok bulasmamak lazimis.
(15/11/2019, Saat: 18:52)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pisporsugun Simpson sentetige efsane demisiyle, Simpson'in siparisini bile verdim.
Neyse artik, yapcak birsey yok, umarim begenirim.
(Pis) porsuklar varken sentetiklere cok bulasmamak lazimis.

İmkanin varsa siparisi iptal et komsum.
Sentetikte en iyisi kesinlikle Muhle 25mm.
Simpson Muhle 25mmye gore daha omurgali ve daha batici.
Şu sentetik fırçaları bir türlü sevemedim ben.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,241 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 9 2,094 30/07/2023, Saat: 00:36
Son Yorum: sfenks
  İki tıraş fırçası arasında karar veremedim Mertecevit 7 1,485 22/04/2023, Saat: 19:34
Son Yorum: Mertecevit
  Wilkinson Sword Tıraş Fırçası 47 TL tilki_92 18 6,444 23/02/2023, Saat: 16:07
Son Yorum: anlatıcı
  Zaza 150 Tıraş Fırçası implicit 1 1,738 29/12/2022, Saat: 20:24
Son Yorum: implicit
Photo Dededen Kalma Tıraş Fırçaları appashave 0 1,562 15/12/2022, Saat: 18:05
Son Yorum: appashave
  Simpson Synthetic Tıraş Fırçası CK89 6 4,401 14/06/2022, Saat: 15:57
Son Yorum: Conte
  Türkiye içi semogue hariç at kılı tıraş fırçası satan yer Papa_Khan 2 1,885 22/05/2022, Saat: 10:20
Son Yorum: Papa_Khan
  rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası m y r 49 56,316 14/02/2022, Saat: 19:48
Son Yorum: sfenks
  Frank Shaving G4 Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 162 72,312 01/12/2021, Saat: 19:15
Son Yorum: Oldman

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: