İMPA Ticaret
(03/06/2014, Saat: 17:37)leon18 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Demekki once arayip fiyat sormak gerek. Ben ugradigimda. MWF seramik kaseli sabuna 100 tl demisti. Wilkinson 100 jilete 40 tl demisti. Bu sartlarda riskli olsa yurt disindan siparis vermek en mantiklisi gibi.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Al bendende o kadar hocam,impayı bende arasım baktım fiyatlar yüksek risk alıp dışarıdan sipariş verdim.

Fiyatlar yüksek gerçekten

Ahada siparis ettigim 3 urun geldi. Tabak ve mwf .

Fiyatlar kimi ürünlerde yüksek bazılarında ise normal.. Yurtdışı sipariş verirken 6-7 euro altına kargo yok gibi impanın bu şartlarda yapabileceği tek güzellik satış sitesi kurup ücretsiz kargo uygulaması olacaktır..

Ayrıca aftershave ürünler de getirirlerse işlem tamamdır
(03/06/2014, Saat: 18:35)1912 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fiyatlar kimi ürünlerde yüksek bazılarında ise normal.. Yurtdışı sipariş verirken 6-7 euro altına kargo yok gibi impanın bu şartlarda yapabileceği tek güzellik satış sitesi kurup ücretsiz kargo uygulaması olacaktır..

Ayrıca aftershave ürünler de getirirlerse işlem tamamdır

Kargo olayınıda hesap ettim hocam yurtdışından tek ürün sipariş vermiyoruz neticede 3-4 kalem sipariş olunca 10 Euro parça başı 2-3 euroya düşüyorki yine impa'dan hesaplı gibi.tabac kaseli impada 80 TL mesela ama yurt dışı 15 pound 50 TL eder kargoyu parça başına hesaplasığımdan 60 TL olsun ama 20 TL az değil 20 TL ye tobs sabun alırım 6 pounda.
Yanlış anlaşılmasın kötülemiyoruz ve böyle bir hizmet içinde teşekkür ederiz ama bana pahalı geldi ürünleri gibi.

Kendisi de galiba gidip alıyor böyle bir yerden. Toptan fiyattan aldığını zannetmiyorum. Dolayısıyla kar etmesi gerekir ki kar edebilmek için de bu fiyatlar normal gibime geliyor. Beklemek ya da gümrük riski endişeniz yoksa tabiki dışarıdan almak daha uygun orası ayrı mesele, hele de ingiltereye giden birine getirtmek, paha biçilemez Big Grin
www.BarbarosRazors.com

Sadece o degil ticari aldiklari icin gumruk vs vergisi de oduyorlar

Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Bende 2-3 ay önce fiyat listesini incelerken dikkatimi çekmişti bazı ürünleri neredeyse yurtdışı fiyatıyla bire bir satıyorlarken bazı ürünlerin fiyatlarını şişiriyorlar. Tabi nereden alıyorlar ne kadar vergi veriyorlar bilmiyorum yinede neden bazı ürünlerin yurtdışı fiyatıyla İMPA fiyatı neredeyse aynıyken bazı ürünlerde ekstra 20-30 TL fark var anlamış değilim.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Dün

Cella Shaving Soap 150ml 30,00
FEATHER 5Lİ JİLET 5,00
Proraso Bowl Shaving Soap Eucalyptus 150ml. 30,00
Tabac Shaving Soap & Porselen kase 125gr 75,00
50 x Perma Sharp 10,00

Toplam 150 TL'ye aldım, pazarlık olarak da kargoyu karşıladılar. Kargo henüz gelmedi, verdikleri takip numarasından da bir sonuç çıkmıyor ama bir problem çıkmayacağı kanaatindeyim.

Biraz pahalı oldu, Tabac için de seramik kaptan vazgeçip refill almak mantıklıydı aslında ama olmuşken olsun dedim..

Kozmetikleri yurt dışından getirmekte problem çıkacak gibiydi, dahası sağa sola gidene sipariş vermiştim ama bulmak o kadar kolay olmuyor, zaten Cella ve Proraso da o kadar büyük fark yok gibi, alıp geçmek en kolayı dedim.

Bu arada web siteleri yok diyoruz ama bana gelen bir mailde imzada http://www.extrashaving.com/ gözüküyor, ürünler ve fiyatlar da güncel gibi...
Bazı yanlış yorumlar ve yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için foruma katılıp açıklama yapmaya ihtiyaç duydum.
Bazı arkadaşlar fiyatlarımın çok yüksek olduğunu belirtmişler.Nedendir bilmem gümrüğümüz sabunlara %18KDV ve %5 Diğer vergilere ek olarak %20 ÖTV alıyor,buna ek olarak porselen kaseli sabunlara ekstradan porselen fonu diye saçma sapan bir vergi var. Bütün bunları ödemeden gümrükten çekmeniz imkansız.Bu tip ürünlerin Türkiye'de pazar payı önemsenmeyecek kadar küçük.Sadece Türkiye piyasası için traş ürünü ithalatı yapan bir firma karlılık düşünmesin.Yurtdışı ile rekabet etmeye çalışıyorum,kazancımı minimumda tutuyorum ama bu gümrük rejimiyle zorlanıyorum.Türk üretimi tıraş ürünleri ihraç ediyorum,alıcı %20 masraf ödeyip hiç uğraşmadan ürünü gümrükten alıyor.Geltir kullanıcıları gibi A+ ürünlere eğilimli arkadaşların desteği ile yurtiçi satışlar artarsa fiyatlar düşer.Amacımı çok karlılık değil,keyifli ürünlerle butik tarzda branşlaşmak.
Uluslararası firmalardan alışveriş yapmak 6-7 ay öncesine kadar problemsizdi ama şuanda paketlerin birçoğu geri gidiyor.Son olarak Edwin Jagger fabrikası yeni makinalarının numunelerini göndermişti,malesef 3 makine içeren paket geri gitti.
Paketinizin ulaşıp ulaşmaması tamamen AVPİM posta kontrolünün o anki ruh haline bağlı.Umarım aksilik yaşamazsınız.

Şuanda stoklarımızdaki ürünlerin birçoğu yurtdışı distribütörleri tarafından tedarik edilmiştir. Türkiye temsilcisi olduğum markalar:Edwin Jagger,Simpson,Erasmic,The Bluebeards ve Proraso.

Ürünlerimizi almak isteyen arkadaşlar
-forumdan mesaj atarak
-impaticaret@hotmail.com adresinden e-posta veya skype ile,
-02125224493 numaralı telefondan
ulaşabilirler. http://www.extrashaving.com sitemiz yapım aşamasındadır.
İstediğiniz ürünü sanalpazar.com'da %5 komisyon ekleyerek listeleyebiliriz.Sanalpazarda 9 taksit imkanınız var.Sanalpazar ID:extrashaving
Kargo ücreti sabit olup 6.00TL dir. 250TL ve üzeri siparişleriniz için kargo ücreti bize aittir. Komisyon ödemek istemezseniz havale yapabilirsiniz.

Garanti Bankası / Mercan (120) Şubesi
Alıcı : Mustafa İ. Gönen
Hesap No : 6698690
IBAN numaramız : TR840006200012000006698690

PTT kargo ile kapıda nakit ödeyebilirsiniz(teslim süresi 3-6gün).

Çalışma gün ve saatlerimiz:
Haftaiçi : 08:00-18:00
Haftasonu : 08:00-17:00
Pazar günü,Ramazan ve Kurban bayramlarında hizmet verememekteyiz.

Bazı arkadaşlar farklı fiyat uyguladığımı yazmışlar fakat her ithalatta fiyatları revize etmemiz gerekiyor,farkın sebebi budur.

GÜNCEL FİYAT LİSTEMİZ İÇİN : http://geltir.com/thread-4949.html

Herkese keyifli traşlar.
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Karabulut Ticaret Fenotip 50 25,947 20/06/2022, Saat: 21:06
Son Yorum: solidas