Henri et Victoria, Cognac and Cuban Cigars tıraş sabunu incelemesi
Herkese selamlar,

Daha önce çok okumama rağmen hiç sabun incelemesi yapmamıştım. Yapacağım incelemeyi ise şimdiye kullandığım çok fazla sayıda olmayan sabunların özellikleri ile karşılaştırarak yapmaya karar verdim

Öncelikle kutusundan başlayalım

cf3eb0413a5a95c44c8eeb338ee6eea1.jpg
Kutu, beyaz plastik bir kutunun üzerine siyah/beyaz bir etiket ile geliyor. Çok kaliteli bir his uyandırmasa da şık göründüğünü düşünüyorum.

Asıl merak ettiğim ise aslında bu ürünün kokusuydu. Okuduğum yorumlar hep markanın diğer ürünlerinden kokusu ile fark yaratanın bu olduğu yönündeydi. Kapağı açtığımda ise bulduğum puro kokusundansa konyak kokusu oldu. Evet kesinlikle sanki bir konyak şişesinin kapağını açmışsınız da hafif vanilya ile birlikte karamel ve şekerli kurutulmuş meyve kokularını beraber duyuyor gibi hissediyorsunuz. E hani puro??
Açıkçası ilk anda biraz üzüldüm. Fakat köpürtme sırasına ve sonrasında puro kokusunu da kesinlikle alıyorsunuz. Fakat yanınızda biri puro içiyormuş gibi değil de bir puro kutusunu açıp kokluyormuş gibi. Eşimden koklamasını istediğimde de aynı tepkiyi verdi... " aaa babamın puro kutusu gibi kokuyor"

0e9c6c4c055f67bb89d816f9e36e54ea.jpg

Gelelim asıl işlevine. Sabunu bir haftayı aşkın süredir kullanıyorum. Farklı fırçalarla denedim. İzlenimlerim şu şekilde

Köpürtme :
Genelde yüzde köpürtme yapıyorum. Fakat sizler için elde köpürtmeyi de denedim. Sonuç pek faklı değil. Köpürtmek çok kolay. Zaten Cella kıvamında, croap denebilecek bir sabun. Fırçayla yükleme ardından az ya da çok su eklemek farketmeksizin çok hızlı ve kıvamlı bir köpük elde edilebiliyor. Hatta şimdiye kadar kullandığım 10 civarında sabun içinde en iyilerinden biri bu konuda.
e3a447aea89cd4eab60807df15824a03.jpg

Yastıklama: şimdiye kadar en iyi dediğim Tabac veya Haslinger Schafmilch 10 ise buna rahatlıkla 8 verebilirim.

00d0725643766b43eac4fc5b5a281c97.jpg

Kayganlık : Açıkçası bu özellikte herhalde Tobs Sandalwood 10 ise bu da 8.5 i hakediyor. Shavette yada agresif bir DE ile de rahat hissettiriyor. Sabun kalmamış yerde bile kayganlık devam ediyor.
e341058f115e807b14b9b10dff83c767.jpg

Nemlendirme: Açıkçası neredeyse her sabundan zevk alıyorum. Keyfimi kaçıracak tek konu tıraş sonrasındaki gerilme ve kuruma oluyor. O da şimdiye kadar sadece Arko da ciddi seviyede oldu diyebilirim. En rahat ettiğim ise Haslinger Schafmilch oldu.
Salt bunu test etmek için yeni bir sabunu aldığımda tıraş tekniği, jilet faktörü, AS etkisi gibi parametreleri ortadan kaldırıp test etmek için sadece yüzümde köpürtme yapıp, tıraş olmadan yıkayıp bırakıyorum.
Bu sabun ise nemlendirici olmasa da kuruma yaptı da diyemem 10 üzerinden 6.5 - 7
Fakat sakalımda uzun süre kalan kokuya da değinmeden edemeyeceğim. Saatlerce o konyak & puro karışımı koku gitmedi... Aftershave i ile beraber almadığıma pişman oldum. Kokuya 10 puan.
Sonuç olarak zevk alarak kullandığım, hangisini kullansam acaba diye keyifli bir kararsızlık yaşadığım ve "haftanın ekipmanı" yapmama engel olacak iyi sabunlar listesine girdi bende.
Umarım yardımcı olmuşumdur. Bu kadar subjektif bir konuyu aktarmak zormuş Smile
Herkese keyifli tıraşlar

Sent from my SM-G930W8 using Tapatalk
Incelemeniz için teşekkürler komşum, böyle kokusu uzun süre kalan sabunlar benim de hoşuma gidiyor.
Teşekürler ...
@Rayko komşum
Güzel bir inceleme olmuş emeğinize sağlık, benim içinde güzel koku seçimde öncelik..
Teşekkürler ve Sıhhatler olsun Smile

Elinize,emeğinize sağlık.Güzel bir inceleme yapmışsınız.Nereden ve ne kadara temin ettiğinizi de öğrenebilir miyim komşum?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
İlk paylastıgınızda sanırım rica etmistim, kucuk bir incelme bekleriz diye. Kırmamıssınız sagolun.
Merak edenler icin fiyat bilgisi ve nereden temin edebilecegimize ornek verirseniz cok seviniriz.
Saygılar
Bu güzel inceleme için teşekkürler. Don yağı içermeyen sabunların yastıklama başarısı hakkında genel olarak kuşkuluyum. Tabac'a göre 80% fena oran değilmiş.
@ArdıçKatranı

Komsum bariyer diye lakap taktıgımız don yagsız vegan Saponificio ile daha tanısmadınız o zaman.
(21/11/2017, Saat: 13:08)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ArdıçKatranı

Komsum bariyer diye lakap taktıgımız don yagsız vegan Saponificio ile daha tanısmadınız o zaman.

Aynen öyle Smile Tundra Artica losyonunu çok beğendim, sabununu da stoğa ekleyim o zaman.
@Rayko incelemeniz icin tesekkurler, elinize saglik.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,298 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 636 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 950 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,453 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,411 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,238 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,893 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,336 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,974 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,731 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: