Henri et Victoria, Cognac and Cuban Cigars tıraş sabunu incelemesi
(25/11/2017, Saat: 01:28)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok,hayır.Ustura bölümünü incelemenizi ve how to make a shaving lather? diye yazarak youtube'daki videolara bakmanızı tavsiye ederim.

Hemen bakıyorum
Ben de bu ürünü almaya çalışıyorum. Ben biraz firmadan bahsedeyim, herhalde bahsi geçmemiş;
Aslen biyokimyacı olan, şirketin CEO'su ve artisanı olan Claude Pilon 2015 yılında resmi olarak şirketi kuruyor ve 2 çocuğunun (Henri and Victoria) adını veriyor. Kanadalı bir aile şirketi.
Bu sabun benim şu anda en beğendiğim 1 numaralı sabunum, her tıraşta elim ona gidiyor ilk...
Kokusu bana çok hitap etti ama küba purosyla ilgisi yok daha tatlı bir koku
Konyağa daha yakın olduğunu düşünüyorum
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
Bu sabunun aynı zamanda Tripple Milled versiyonu da var. Normali ile arasindaki fark da bir hayli fazla. Sitesindeki avantajlarini okudum

+++++Alıntı+++++
The Untold Advantages of Using Triple-Milled Soap
The manufacturing process for any type of triple milled soap is renowned for producing soap with significantly fewer impurities and an exceptionally smooth texture. It also eradicates almost all the water in the soap as well, leaving a much more concentrated and harder soap. Traditionally, these soaps are made with ingredients that are proven to harness naturally skin-soothing ingredients.

The soap has minimal to zero impurities
It is smoother than regular soap
It is creamier and more indulgent than other soap
The soap is denser and will last so much longer than regular soap
Each bar is absolutely consistent in color, fragrance, and feel
+++Alıntı++++

Kokusunun kalıcılığı dışında bir avantajı yok gibi sanki. Yorumda resmi geçen eski versiyon kutu. Sanıyorum ki Tripple Mild değil. Açıkcası ikilemde kaldım aradaki fark 10 Usd. Bu kalıcılığın üzerine AS sini de almak şart olucak gibi. Üstadlar yorum yapabilirse çok makbule geçer. Şimdiden teşekkürler.
Sonunda sabunumuz US`den kazasız belasız geldi. Koku denildiği kadar varmış. Harika bir koku. AS ile birlikte aldığımdan kalıcılığı muazzam.

Ancak cildimde hiç beklemediğim ve daha önce yaşamadığım yanmaya sebep oldu. Hem de daha kesmeye başlamadan. Her zaman olduğu gibi genelde duş sonrası cildi Floid Pre-Shave ile yumuşattım. Fırçam Shavemac 177 Porsuk. Sürdükten bir dakika sonra cildimde batmalar ve yanma oldu. Kayganlığıda çok düşük. Elimdeki sabunlar L'Occitiane , Tabac ,Pororoso , WollyKaw. Diyebileceğim şu ki bu sabun elimdekiler arasında kayganlığı en düşük olanı. İlk sefer tıraştan sonra cadı fındığı yağı sürdükten sonra AS sürdüğümde yanma abartmadan en az 30 dk daha sürdü. İkinci denememde şap kullandım. Yanma süresi azaldı. Kullandığım aletler 1. Deneme 39C Sarı Gillette 7 2.Deneme Progress Sarı Gillette 7. Yurtdışı sitelerdeki incelemeleri okudum buna benzer şikayet hiç rastlamadım. Üreticiye mail attım geri gönder parayı iade edelim diye cevap yazmışlar. Açıkcası ben paranın derdinde değilim nerede hata yaptığımı - ki hata bende ise bulmaya çalışıyorum. Olmazsa satılıklar listesine koyacağım galiba.

Özellikle bu sabunu kullanan komşularım @PisPorsuk ve @Rayko yorumda bulunularsa çok makbule geçer.
(13/02/2019, Saat: 10:59)FatihAhmet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sonunda sabunumuz US`den kazasız belasız geldi. Koku denildiği kadar varmış. Harika bir koku. AS ile birlikte aldığımdan kalıcılığı muazzam.

Ancak cildimde hiç beklemediğim ve daha önce yaşamadığım yanmaya sebep oldu. Hem de daha kesmeye başlamadan. Her zaman olduğu gibi genelde duş sonrası cildi Floid Pre-Shave ile yumuşattım. Fırçam Shavemac 177 Porsuk. Sürdükten bir dakika sonra cildimde batmalar ve yanma oldu. Kayganlığıda çok düşük. Elimdeki sabunlar L'Occitiane , Tabac ,Pororoso , WollyKaw. Diyebileceğim şu ki bu sabun elimdekiler arasında kayganlığı en düşük olanı. İlk sefer tıraştan sonra cadı fındığı yağı sürdükten sonra AS sürdüğümde yanma abartmadan en az 30 dk daha sürdü. İkinci denememde şap kullandım. Yanma süresi azaldı. Kullandığım aletler 1. Deneme 39C Sarı Gillette 7 2.Deneme Progress Sarı Gillette 7. Yurtdışı sitelerdeki incelemeleri okudum buna benzer şikayet hiç rastlamadım. Üreticiye mail attım geri gönder parayı iade edelim diye cevap yazmışlar. Açıkcası ben paranın derdinde değilim nerede hata yaptığımı - ki hata bende ise bulmaya çalışıyorum. Olmazsa satılıklar listesine koyacağım galiba.

Özellikle bu sabunu kullanan komşularım @PisPorsuk ve @Rayko yorumda bulunularsa çok makbule geçer.

Komşum ben bir yanma hatırlamıyorum, gerçi bu bahsettiğiniz durum ben yeni başladığımda proraso Sandalwood ile başıma gelmişti ve yanma benim tıraş tekniğimin eksikliğinden sanmıştım. Alerji yapmadığına emin olun derim. Saygılar.

Sent from my SM-G930W8 using Tapatalk
(13/02/2019, Saat: 10:59)FatihAhmet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sonunda sabunumuz US`den kazasız belasız geldi. Koku denildiği kadar varmış. Harika bir koku. AS ile birlikte aldığımdan kalıcılığı muazzam.

Fatih Bey merhaba,
Henri et Victoria, Cognac and Cuban Cigars tıraş sabununu severek kullanıyorum, bende cildimde herhangi bir yanma yapmadı.
Tavsiyem nacizane cildiniz tepki verdiği için bu sabunu kullanmamanızdan yana olacaktır.
Saygılar
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
Yalnız değilsiniz, bendeki Henri et Victoria sabunu (hangi çeşit olduğunu bilmiyorum) bu sabah tasta köpürtüp sentetik fırçam ile yüzüme sürdüğüm an bir yanma hissettim, mentol içerikli falan diye düşünürken, tıraş bittiğinde yüzüm, boyun kısmı, elmacık kemiklerinin üstü ve kulağa doğru olan bölgeler pancar gibi kızarmıştı. 15-20 dk kadar sürdü kızarıklık, içeriğinde her cilde uymayan bir madde var demek ki, tekrar kullanmayacağım bir sabun oldu. Kayganlıkla ilgili bir sorun yaşamamıştım.

Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
(01/11/2019, Saat: 11:34)DelikanliTiras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yalnız değilsiniz, bendeki Henri et Victoria sabunu (hangi çeşit olduğunu bilmiyorum) bu sabah tasta köpürtüp sentetik fırçam ile yüzüme sürdüğüm an bir yanma hissettim, mentol içerikli falan diye düşünürken, tıraş bittiğinde yüzüm, boyun kısmı, elmacık kemiklerinin üstü ve kulağa doğru olan bölgeler pancar gibi kızarmıştı. 15-20 dk kadar sürdü kızarıklık, içeriğinde her cilde uymayan bir madde var demek ki, tekrar kullanmayacağım bir sabun oldu. Kayganlıkla ilgili bir sorun yaşamamıştım.

Teşekkürler üstad. Kokusuna bir şey yok ama sabunun yakması çok enteresan geldi. Bu arada AS si duruyor bende. Kokusu akşam saatlerine kadar kalıcı. Sitelerinde parfümü de satıyorlar ama çok az ml ve çok para  Wink

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,261 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 633 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 949 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,374 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,410 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,231 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,803 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,331 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,969 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,712 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: