Gerçeği biliyor olmak,anladığınız anlamına gelir mi?
(25/11/2017, Saat: 03:50)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben anladığın anlamda yüzümü hiç tıraş etmedim,mevzuu hayattı; sen farketmedin...

Üstadım çok güzel yazmışsınız. Uzun süredir bunu düşünüyordum. Tıraş hayatı biraz yavaşlatma mevzusuydu sanki

Genel olarak tüm hobilerde benzer bir durum var. Bunu en çok şirketlerde açılan hobi topluluklarında görüyorum. Ama burada daha ciddi bir farklılık var. Bir tür ritüel halini almış durumda tıraş olayı Smile

Ritüellerde malzemelere/araçlara önem atfedilir. (Şamanın davulu, tası, başındaki tüyler, asası vs) Başka biri bazen bunlarla ritüeli yapacağını sanır ama araçlar içindeki öz ve eğitim (çile) süreci sona ermeden pek işe yaramazlar. Belki özellikle yeni başlayanların da sabuna/jilete saldırmasının altında bu yatıyordur. Oysa önemli olan tekniktir(eğitim/çile sonucu oluşur) ve giderek sadeliğe gidilir erme yolunda. ( bir ekmek/bir hırka) - Bir ustura bir arko...

Şu deyişle noktalayayım

“Gafil gezme şaşkın bir gün ölürsün
Dünya kadar malın olsa ne fayda
Söyleyen dillerin söylemez olur
Bülbül gibi dilin olsa ne fayda”

https://youtu.be/MymBCYSicVU

Bu Konudaki Yorumlar
Gerçeği biliyor olmak,anladığınız anlamına gelir mi? - Yazar: Dragon - 25/11/2017, Saat: 11:56

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Sigaranın radyoaktif olduğunu biliyor musunuz? Lord Sparhawk 4 5,066 29/07/2018, Saat: 23:58
Son Yorum: umutatakul
  biliyor muydunuz? errate 10 11,559 19/01/2013, Saat: 20:08
Son Yorum: errate
  Gelir testi emiriko 32 33,317 15/11/2012, Saat: 01:52
Son Yorum: Linq

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: