Saponificio Varesino Tundra Artica Beta 4.1
Son iki tıraşımda 180 Lira ya aldığım SV Tundra Artica yı kullandım.
Sabun benim açımdan tam bir hayal kırıklığı oldu.
Koku önceliğim değil fakat SV sabunların kokuları bir hayli beğenilmiş, övülmüş... Ben Tundra Artica da koku namına yazmaya değer bir şey bulamadım. Herhangi bir yoğunluk yok ve herhangi bir el sabunuda böyle kokabilir, kokusu anlatmaya değer hayranlık uyandıracak bir koku değil.
Tıraş performansı ise yine sıradan... Cella dan hallice diyebiliriz tıraş performansında anlatmaya değer hayranlık uyandıracak bir özellik yok.
Tıraş sonrası cildi kurutuyor nemlendirici sürme gereği hissettim.. Cella bu konuda daha iyi.
Sabunları sınıflandıracak olsak Cella hangi sınıfa giriyorsa bu sabunuda o sınıfa koyarım... Fiyatı 40-50 Liraya düşmediği sürece de tavsiye etmem.

İnceleme yazılarını keyifli hale getirmek için kullanılan romantik ve abartılı ifadeler beklentileri gerçeklikten uzak şekilde yukarı çekiyor... buda bazen hayal kırıklığına sebep olabiliyor.
Almayi dusunuyordum abartıda bekledigim bir unsurdu .ibra komsum numunelik satiyordu ama 80 tl alti olmuyor alim
Sv tundra çok severek kullandığım memnun kaldığım sabun.Ürünleri denemeden anlamak zor.Numunelik satışlar bu yüzden iyi.Numune çeşitlerden sizde faydanlanın @Ali Desidero komşum.
(21/08/2019, Saat: 19:46)Ali Desidero Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Almayi dusunuyordum abartıda bekledigim bir unsurdu .ibra komsum numunelik satiyordu ama 80 tl alti olmuyor alim
(21/08/2019, Saat: 11:07)elitte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme yazılarını keyifli hale getirmek için kullanılan romantik ve abartılı ifadeler beklentileri gerçeklikten uzak şekilde yukarı çekiyor... buda bazen hayal kırıklığına sebep olabiliyor.

Sabun, jilet, fırça, parfüm vs konular kişisel beğeni içerdiği için öncelikle "Kişisel"dir. Ayrıca her ürün herkesin cildine farklı gelir. Yüz kişiye uyan ürün bir kişiye uymayabilir.

Ama " abartılı/gerçeklikten uzak" gibi kemik bir eleştiriyi emek verip bu yazıyı yazan biri olarak doğru bulmadım. Ne yapalım inceleme yazmayalım mı ya birisine uymazsa diye Smile Sonuçta beğendiğimizi yazıyoruz burada, bana uyar, başkasına uymaz vs adı üzerinde kişisel hobi

SV yerli yabancı çoğu forumlarda koruma, nemlendirme konusunda hep çok iyi yorumlar alan bir sabundur. Başkasına uymaması benim için bu sabunun iyi olduğu gerçeğini değiştirmez. Çünkü inceleme yazısı "kişisel/subjektiftir" zaten. 2 yıl önce çok beğendiğim bu sabunu hala kullanıyorum ama çok sayıda başka marka da kullanıyorum. Yarın bir sabun tümünden daha iyi de olabilir., keyifli hobiler
(21/08/2019, Saat: 11:07)elitte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabunları sınıflandıracak olsak Cella hangi sınıfa giriyorsa bu sabunuda o sınıfa koyarım... Fiyatı 40-50 Liraya düşmediği sürece de tavsiye etmem.

İnceleme yazılarını keyifli hale getirmek için kullanılan romantik ve abartılı ifadeler beklentileri gerçeklikten uzak şekilde yukarı çekiyor... buda bazen hayal kırıklığına sebep olabiliyor.

Komşum öncelikle sabunu beğenmemenize üzüldüm. Ben Tundra kullanmıyorum Felce Aromatica kullanıyorum ama performanslar neredeyse birbiriyle aynı olup koku tonları farklı sabunları kullanıyoruz o yüzdende bende iki kelam etmek istedim. Görüşünüze saygı duyuyorum ama katılmıyorum. Şuana kadar denediğim sabunlar arasında en memnun kaldığımdır SV sabunlar. Tıraş sonrası 5 dakika yüzümde bekleterek o günü hiç bir after shave kullanmadan mermer gibi geçiriyorum. Benim için bu en önemii yeni ürün denemelerimde kıstastır. Seneler öncesinden gelen boyun bölgemde leke gibi izler mevcuttu bu sabunu kullanmaya başladığımdan beri izler gözle görülür bir şekilde azalmaya başladı buda yüksek koruyuculuğa sahip olduğundan olsa gerek. Bu yüzden mutlaka dolabımda bir SV sabun olucaktır.

Sonuç olarak bu tip konular kişisel olup, herkes için farklı etkiler yapabilir. Birde jilet konu başlıklarını kontrol edin 180 derece ters yorumlar yapılıyor çünkü tecrübeler tamamen kişisel oluyor. Burdaki görüşler ve yorumlar yanıltabilir doğrudur, bunun için ben yurt dışında yapılan yorumlarınıda ürünü almadan önce mutlaka detaylı incelerim gene bile emin olamam çünkü kullanmadan bilemem. Ne yazıkki sizin yaşadığınız durumlar çok görülebiliyor bu bir hobi işi deneme yanılma yöntemiyle bazı şeyler keşfedilebiliniyor. Ayrıca triple milled bir sabun olduğu için neredeyse 3-4 cella ömrüne bedel olucaktır bitirmek çok uzun zaman alıyor.

Benim için bir diğer gerçek inceleme başlıkları ve yorumlar olmasaydı nerdeyse çoğu üründe bilgi eksliğim olup, detaylı inceleyemeyip, kullanım performansını komşulara danışamazdım. Keyifli tıraşlar dilerim.
(21/08/2019, Saat: 21:20)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabun, jilet, fırça, parfüm vs konular kişisel beğeni içerdiği için öncelikle "Kişisel"dir. Ayrıca her ürün herkesin cildine farklı gelir. Yüz kişiye uyan ürün bir kişiye uymayabilir.

Ama " abartılı/gerçeklikten uzak" gibi kemik bir eleştiriyi emek verip  bu  yazıyı yazan biri olarak doğru bulmadım. Ne yapalım inceleme yazmayalım mı  ya birisine uymazsa diye Smile  Sonuçta beğendiğimizi yazıyoruz burada, bana uyar, başkasına uymaz vs adı üzerinde kişisel hobi

SV yerli yabancı çoğu forumlarda koruma, nemlendirme konusunda hep çok iyi yorumlar alan bir sabundur. Başkasına uymaması benim için bu sabunun iyi olduğu gerçeğini değiştirmez. Çünkü inceleme yazısı "kişisel/subjektiftir" zaten. 2 yıl önce çok beğendiğim bu sabunu hala kullanıyorum ama çok sayıda başka marka da kullanıyorum. Yarın bir sabun tümünden daha iyi de olabilir., keyifli hobiler

Benim yazımda bir inceleme yazısı ve benim yazımda da emek var... burdaki amaç başlığı okuyanların bu sabun hakkında böyle düşünenler de var diye değerlendirip alıp almamaya karar vermeleridir.
Ne yapalım yani birileri darılmasın ya da gücenmesin diye beğenmediğimiz ürün hakkında yorum yapmayalım mı... sabun hakkında forumda olumsuz iki tane yorum okudum ona bile nasıl beğenmezsin herkes beğeniyor tarzında itirazlar var..
Belki de kimse bu itirazlarla uğraşmamak için olumsuz görüşlerini yazmıyor...ancak ben yazıyorum inceleleme yazısında aşırı romantik ve abartılı ifadeler kullanılmış beklenti yüksek tutulmamalı sıradan kabul edilen Cella ayarında bir sabun. Benim görüşüm budur.. kimsede kusura bakmasın... keyifli hobiler.
Bende şu şekilde düşünüyorum ; evet gayet iyi tallow bazlı olmayan ve çabuk tükenen bi sabun . Gerçekten güzel bi sabun . Fakat 180 tl olucak kadarda degil . Komşumun dedigi Cella ile kıyaslandıgında fiyat parametresi ve Cella kalitesi ile SV den tabikide üstün her anlamda .Bundan sonrası keyfe ve lüxe veyahut koleksiyonerlik nedenirse artık .
(21/08/2019, Saat: 21:45)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum öncelikle sabunu beğenmemenize üzüldüm. Ben Tundra kullanmıyorum Felce Aromatica kullanıyorum ama performanslar neredeyse birbiriyle aynı olup koku tonları farklı sabunları kullanıyoruz o yüzdende bende iki kelam etmek istedim. Görüşünüze saygı duyuyorum ama katılmıyorum. Şuana kadar denediğim sabunlar arasında en memnun kaldığımdır SV sabunlar. Tıraş sonrası 5 dakika yüzümde bekleterek o günü hiç bir after shave kullanmadan mermer gibi geçiriyorum. Benim için bu en önemii yeni ürün denemelerimde kıstastır. Seneler öncesinden gelen boyun bölgemde leke gibi izler mevcuttu bu sabunu kullanmaya başladığımdan beri izler gözle görülür bir şekilde azalmaya başladı buda yüksek koruyuculuğa sahip olduğundan olsa gerek. Bu yüzden mutlaka dolabımda bir SV sabun olucaktır.

Sonuç olarak bu tip konular kişisel olup, herkes için farklı etkiler yapabilir. Birde jilet konu başlıklarını kontrol edin 180 derece ters yorumlar yapılıyor çünkü tecrübeler tamamen kişisel oluyor. Burdaki görüşler ve yorumlar yanıltabilir doğrudur, bunun için ben yurt dışında yapılan yorumlarınıda ürünü almadan önce mutlaka detaylı incelerim gene bile emin olamam çünkü kullanmadan bilemem. Ne yazıkki sizin yaşadığınız durumlar çok görülebiliyor bu bir hobi işi deneme yanılma yöntemiyle bazı şeyler keşfedilebiliniyor. Ayrıca triple milled bir sabun olduğu için neredeyse 3-4 cella ömrüne bedel olucaktır bitirmek çok uzun zaman alıyor.

Benim için bir diğer gerçek inceleme başlıkları ve yorumlar olmasaydı nerdeyse çoğu üründe bilgi eksliğim olup, detaylı inceleyemeyip, kullanım performansını komşulara danışamazdım. Keyifli tıraşlar dilerim.

Ne güzel komşum memnun kalmışsınız keyfiniz daim olsun... Başlığı okuyan sizin yorumunuzu da okusun benim yorumumu da ona göre karar versin.
Yani bir sabun hakkında hiç olumsuz yorum yok ise beklenti çok yükseliyor... bu sabunda aradığını beklediğini bulamayanlar da görüşlerini yazsın ki beklenti ona göre oluşsun.

Tabi şimdi böyle itirazlar olunca olumsuz görüşünü yazmayı düşünende "şimdi kimseyi küstürmeyelim kızdırmayalım" diye belkide yazmaktan vazgeçiyor.
(21/08/2019, Saat: 22:02)elitte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne güzel komşum memnun kalmışsınız keyfiniz daim olsun... Başlığı okuyan sizin yorumunuzu da okusun benim yorumumu da ona göre karar versin.
Yani bir sabun hakkında hiç olumsuz yorum yok ise beklenti çok yükseliyor... bu sabunda aradığını beklediğini bulamayanlar da görüşlerini yazsın ki beklenti ona göre oluşsun.

Tabi şimdi böyle itirazlar olunca olumsuz görüşünü yazmayı düşünende "şimdi kimseyi küstürmeyelim kızdırmayalım" diye  belkide  yazmaktan vazgeçiyor.

Teşekkürler komşum bilgi paylaştıkça güzel tabiki her yorum, görüş yazılmalı aktarılmalı bu platform zaten bunun için mevcut. Sizede keyifli tıraşlar dilerimSmile
(21/08/2019, Saat: 11:07)elitte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son iki tıraşımda 180 Lira ya aldığım SV Tundra Artica yı kullandım.
Sabun benim açımdan tam bir hayal kırıklığı oldu.
Koku önceliğim değil fakat SV sabunların kokuları bir hayli beğenilmiş, övülmüş... Ben Tundra Artica da koku namına yazmaya değer bir şey bulamadım. Herhangi bir yoğunluk yok ve herhangi bir el sabunuda böyle kokabilir, kokusu anlatmaya değer hayranlık uyandıracak bir koku değil.
Tıraş performansı ise yine sıradan... Cella dan hallice diyebiliriz tıraş performansında anlatmaya değer hayranlık uyandıracak bir özellik yok.
Tıraş sonrası cildi kurutuyor nemlendirici sürme gereği hissettim.. Cella bu konuda daha iyi.
Sabunları sınıflandıracak olsak Cella hangi sınıfa giriyorsa bu sabunuda o sınıfa koyarım... Fiyatı 40-50 Liraya düşmediği sürece de tavsiye etmem.

Ben SV sabun kullanmadim, o yuzden sabunla ile ilgili fikrim yok.
Ama bu tur karsit yorumlari cok seviyorum.

Cunku bazen bir urun aliyoruz, urunle ilgili 100 yorum varsa 100'de olumlu.
Boylelikle urunu kullandigimiz zaman, urunun bazi ozelliklerini begenmesek bile, kendimizi begenmeye zorluyoruz.
Ve kendimizi urunun eksikliklerini gormemeye sartlandiriyoruz.
Bazen tam tersi de oluyor. Urunle ilgili butun yorumlar olumsuz. Ama urunun guzel ozellikleri de olabiliyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Wink İtalyan Bariyeri, Saponificio Varesino Sabun İncelemesi dikdik_s 149 113,230 29/09/2020, Saat: 17:15
Son Yorum: İsmetaltan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: