Saponificio Varesino Tundra Artica Beta 4.1
Ürünü eleştirirsin, beğenmezsin, fikrini yazarsın bunlar gayet normal. Forum burası, herkes yazacak tabi ki. Niye hep olumlu olsun ki!

Sorun başkasını yazdığı öznel görüşe abartı , romantik vs yazmış demek. Niye abartı olsun ki? Sponsorluk mu alıyoruz firmadan. Kullanana göre güzel bir ürün. Sen bir jileti beğenmezsin kötü bir ürün dersin. Ama tutup bu jilete 50 tl veren adam var, onu eleştiremezsin. Ona göre iyi çünkü. inceleme yazısı öznel/kişisel bir görüş. Bana göre iyi bir ürün. Başkasına göre kötü. Ürünü eleştir ama kişiyi eleştirmek olmaz. forum mantığı bozulmaya başlar. Burasının en sevdiğim özelliği herkesin birbirine saygı çerçevesinde hitap etmesi, nezaketi elden bırakmaması. Ürüne yazın eleştirinizi kişiye değil. Böyle olacaksa inceleme yazısı yazmayalım. Herkes deneyip kendi görsün ürünü. Forum Moderatörü arkadaşlar bu şekil devam edecekse ürüne değil kişisel eleştiriye gelecekse inceleme yazımı kaldırın lütfen. Teşekkürler
(22/08/2019, Saat: 08:12)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ürünü eleştirirsin, beğenmezsin, fikrini yazarsın bunlar gayet normal. Forum burası, herkes yazacak tabi ki. Niye hep olumlu olsun ki!

Sorun başkasını yazdığı öznel görüşe abartı , romantik vs yazmış demek. Niye abartı olsun ki? Sponsorluk mu alıyoruz firmadan. Kullanana göre güzel bir ürün. Sen bir jileti beğenmezsin kötü bir ürün dersin. Ama tutup bu jilete 50 tl veren adam var, onu eleştiremezsin. Ona göre iyi çünkü. inceleme yazısı öznel/kişisel bir görüş. Bana göre iyi bir ürün. Başkasına göre kötü. Ürünü eleştir ama kişiyi eleştirmek olmaz. forum mantığı bozulmaya başlar. Burasının en sevdiğim özelliği herkesin birbirine saygı çerçevesinde hitap etmesi, nezaketi elden bırakmaması. Ürüne yazın eleştirinizi kişiye değil. Böyle olacaksa inceleme yazısı yazmayalım. Herkes deneyip kendi görsün ürünü. Forum Moderatörü arkadaşlar bu şekil devam edecekse ürüne değil kişisel eleştiriye gelecekse inceleme yazımı kaldırın lütfen. Teşekkürler

Sizin inceleme yazınınızı ve SV başlıklı konulardaki yorumları okuyarak bu ürünü almaya karar verdim. İnceleme yazıları ve yorumlardan dolayı beklentim yüksekti ancak hayal kırıklığı yaşadım.. başkalarıda bu şekilde beklentisini yüksek tutuyorsa bir daha düşünsün diye bu şekilde yorum yaptım. Madem bir inceleme yazısı yazdınız gelen eleştirilerede açık olmanız gerekir.

Komşum eline sağlık çok güzel inceleme yazısı olmuş / Sağol komşum beğenmene sevindim.

Bu klişenin dışındaki görüş ve tepkilerede açık olunmalı.

Nezaketen bu yorumlar yapılıyor ama bunun kimseye bir faydası yok benim beğenmediğiniz yorumum bu klişeden daha faydalı.
(22/08/2019, Saat: 08:12)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ürünü eleştirirsin, beğenmezsin, fikrini yazarsın bunlar gayet normal. Forum burası, herkes yazacak tabi ki. Niye hep olumlu olsun ki!

Benim anladigim.
Abartili, romantik dedigi icerik veya gorus degil, anlatim bicimi. Ben hic kisisel algilamadim. Kisisel elestiri de goremedim.
Cunku anlatim bicimi Destansi, veya Siirsel. Hatta italyan bariyeri sizinkine gore cok daha epik. Bu tur anlatim bicimini kullanmak yetenek ister.

Destansi anlatim edebiyatta, olan olaylarin, ya da sergilenen urunlerin etkinligini artirmak icin olaganustu kavramlara anlatilmasi.
Bu tamamen dogal bir anlatim sekli, herkes kullanilabilir, hatta uyelerin inceleme yazilarini daha zevkle okumasini sagliyor.
Inceleme yazilari cok etkileyici olunca, beklentiler cok yukseliyor, bazen bir sabundan cok daha fazlasini bekliyoruz.
Bu da anlatim biciminin bir etkisi.

Sizin yaziniz cok guzel, cok emek ve bilgi iceriyor.
Inceleme yazilarini hazirlama ciddi emek ve zaman istiyor, umarim devam edersiniz.
Arkadasin yorumu, disaridan saygisizlik, nezaketsizlik, ya da kisisel gozukmuyor. Bence alinmayin ve kisisel algilamayin.
(21/08/2019, Saat: 11:07)elitte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son iki tıraşımda 180 Lira ya aldığım SV Tundra Artica yı kullandım.
Sabun benim açımdan tam bir hayal kırıklığı oldu.
Koku önceliğim değil fakat SV sabunların kokuları bir hayli beğenilmiş, övülmüş... Ben Tundra Artica da koku namına yazmaya değer bir şey bulamadım. Herhangi bir yoğunluk yok ve herhangi bir el sabunuda böyle kokabilir, kokusu anlatmaya değer hayranlık uyandıracak bir koku değil.
Tıraş performansı ise yine sıradan... Cella dan hallice diyebiliriz tıraş performansında anlatmaya değer hayranlık uyandıracak bir özellik yok.
Tıraş sonrası cildi kurutuyor nemlendirici sürme gereği hissettim.. Cella bu konuda daha iyi.
Sabunları sınıflandıracak olsak Cella hangi sınıfa giriyorsa bu sabunuda o sınıfa koyarım... Fiyatı 40-50 Liraya düşmediği sürece de tavsiye etmem.

İnceleme yazılarını keyifli hale getirmek için kullanılan romantik ve abartılı ifadeler beklentileri gerçeklikten uzak şekilde yukarı çekiyor... buda bazen hayal kırıklığına sebep olabiliyor.

Bu yoruma çok şaşırdım açıkçası, SV’yi kullanıp da performansını beğenmeyen birisinin olması çok ilginç. Koku kısmı tabii ki çok öznel, yoğun olmadığına katılmakla birlikte ben çok rafine bir kar altında orman kokusu alıyorum, ve bu kokuyu çok seviyorum. Performansa gelince, sıradan olduğu iddiası acaba aynı sabundan mı bahsediyoruz kuşkusu oluşturdu bende. Zira bana göre yoğun kokulu çok afilli, benim de imkan buldukça farklı tarz & markalarda denediğim Amerikan artizanlarının tamamından daha iyi bir sabun - ki vegan olması sebebiyle ben de sabuna ön yargı ile yaklaşmış ve denemeyi uzun süre ertelemiştim. Şahsen bir sınıfa koyacaksam Martin de Candre ile aynı sınıfa koyarım, sıradansa en ön sıradan Smile

Triple milled ve uzun ömürlü bir sabun olduğundan da bu fiyatlardan da – komşular bilir – herkese tavsiye ediyorum. İmpa sayesinde Türkiye’de ulaşabileceğiniz en iyi tıraş sabunudur.
(22/08/2019, Saat: 08:46)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim de imkan buldukça farklı tarz & markalarda denediğim Amerikan artizanlarının tamamından daha iyi bir sabun - ki vegan olması sebebiyle ben de sabuna ön yargı ile yaklaşmış ve denemeyi uzun süre ertelemiştim. Smile

Ben de suan beklenti tavan yapti Big Grin.
Abi bir onerin varsa, hangisini onerirsin:
Cosmo
70th
Cubebe
Opuntia
4.3 turleri
(22/08/2019, Saat: 08:52)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de suan beklenti tavan yapti Big Grin.
Abi bir onerin varsa, hangisini onerirsin:
Cosmo
70th
Cubebe
Opuntia
4.3 turleri

Tabii ki Tundra Artica Tongue
(22/08/2019, Saat: 08:46)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu yoruma çok şaşırdım açıkçası, SV’yi kullanıp da performansını beğenmeyen birisinin olması çok ilginç. Koku kısmı tabii ki çok öznel, yoğun olmadığına katılmakla birlikte ben çok rafine bir kar altında orman kokusu alıyorum, ve bu kokuyu çok seviyorum. Performansa gelince, sıradan olduğu iddiası acaba aynı sabundan mı bahsediyoruz kuşkusu oluşturdu bende. Zira bana göre yoğun kokulu çok afilli, benim de imkan buldukça farklı tarz & markalarda denediğim Amerikan artizanlarının tamamından daha iyi bir sabun - ki vegan olması sebebiyle ben de sabuna ön yargı ile yaklaşmış ve denemeyi uzun süre ertelemiştim. Şahsen bir sınıfa koyacaksam Martin de Candre ile aynı sınıfa koyarım, sıradansa en ön sıradan Smile

Triple milled ve uzun ömürlü bir sabun olduğundan da bu fiyatlardan da – komşular bilir – herkese tavsiye ediyorum. İmpa sayesinde Türkiye’de ulaşabileceğiniz en iyi tıraş sabunudur.

Evet benim görüşüme muhalif bir görüş... ne yapalım şimdi küstüm oynamıyorum mu diyelim bizde. Tabiki beğenen olacağı gibi beğenmeyen de olacaktır. Kimi sıradan bulacaktır kimi ön sıradan. Sabunu almayı düşünenler bu yorumları okuyup kararını verecektir...
(22/08/2019, Saat: 08:54)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabii ki Tundra Artica  Tongue

Siparisini verdim, ben de vegan oldugu icin on yargiyla yaklasiyordum.
Daha once triple-milled denemedim, bakalim nasil cikacak. Tongue
Beklenti tavan. Tongue
(22/08/2019, Saat: 09:11)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siparisini verdim, ben de vegan oldugu icin on yargiyla yaklasiyordum.
Beklenti tavan. Tongue

Bir hayal kırıklığı yorumu daha okumayalım Big Grin Beklemedeyiz bakalım...
(22/08/2019, Saat: 09:11)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siparisini verdim, ben de vegan oldugu icin on yargiyla yaklasiyordum.
Beklenti tavan. Tongue

İnşallah beğenirsiniz yeni ürününüzü komşum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Wink İtalyan Bariyeri, Saponificio Varesino Sabun İncelemesi dikdik_s 149 114,506 29/09/2020, Saat: 17:15
Son Yorum: İsmetaltan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: