Saponificio Varesino Tundra Artica Beta 4.1
(22/08/2019, Saat: 09:40)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir hayal kırıklığı yorumu daha okumayalım  Big Grin Beklemedeyiz bakalım...

(22/08/2019, Saat: 09:49)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnşallah beğenirsiniz yeni ürününüzü komşum.

Valla benim gonlum begenmeden yana. Umarim begenirim Smile
Bu arada sabunun yurtdisi fiyati $32, 180TL denk geliyor.
Extrashaving vergilerle 180tl ye cok iyi fiyata satiyor...
Sabunu beğenen 12 koca koca paragraf yazmış, resimlerle desteklemiş. Sadece aşağıdaki iki cümlede öznel ifadeler kullanmış.
(Hani şöyle kış sabahlarında çamların altında kara basa basa yürürsünüz ya. Yüzünüze bir serinlik çarpar, böyle hayat dolarsınız.
Çocukken 80’lerde karışık kutu lokumlar vardı. İçinde lokumlar, mevlana şekeri ve badem şekerleri olurdu. İşte o karton kutunun kapağını açtığımda duyduğum koku buydu. Neredeyse aynısı. Hafif şekerli, ağulu bir koku. Resmen 30 yıl geriye gidip geliyorum her sabunu kokladığımda.)

Sabunu beğenmeyen ise toplasan iki paragraf yazmış, o kısacık metinde bile "hayal kırıklığı, sıradan, el sabunundan farksız, 40-50 tl anca eder" diyerek sabunu gömmekle yetinmemiş, "romantik ve abartılı ifadeler" kullandığı için beğeneni de eleştirmiş.
Abartılı davranan kim, takdirlerinize bırakıyorum..

80li yıllarda sanatçı Serhan Kelleözü Erzurum'da askerliğini yaparken, Akdeniz'e duyduğu özlemi (Adanalıdır) sözlere döküp "Akdeniz Akşamları" nı yazmış. Bir başka hemşehrim Haluk Levent şarkıyı meşhur etti ama zaten 40 yılda 40 sanatçı albümünde yer verdi.
Şarkıyı ilk defa tertiplerine gösterdiğinde " akdeniz akşamları niye bir başka olsun ki, sıradan bir akşam işte..Erzurum akşamından farkı yok, abartma lütfen" diyen olmuştur mutlaka..iyi ki kulak asmamış..
Siz de kulak asmayın @Dragon komşum..hissettiğini yazıya dökmekten daha doğal ne olabilir..
Ürünler eleştirilebilir, bir itirazım yok. Ancak emek verip foruma katkıda bulunanları bu şekilde eleştirirsek renksiz duygusuz bir foruma dönüşürüz bence.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(22/08/2019, Saat: 03:52)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben SV sabun kullanmadim, o yuzden sabunla ile ilgili fikrim yok.
Ama bu tur karsit yorumlari cok seviyorum.

Cunku bazen bir urun aliyoruz, urunle ilgili 100 yorum varsa 100'de olumlu.
Boylelikle urunu kullandigimiz zaman, urunun bazi ozelliklerini begenmesek bile, kendimizi begenmeye zorluyoruz.
Ve kendimizi urunun eksikliklerini gormemeye sartlandiriyoruz.
Bazen tam tersi de oluyor. Urunle ilgili butun yorumlar olumsuz. Ama urunun guzel ozellikleri de olabiliyor.

üstadım içimden aynı cümleleri yazmak gelmişti inanın. ben de kullanmadım sabunu bilmiyorum ama bir ürün alacağım zaman olumlu yorumları çok ciddiye almam bilmediğim ilgilendiğim kısımları elbette yararlıdır ancak bu konuda yalnız değiliz ki şikayetvar nokta kom diye bir sitemiz var memlekette insanlar özellikle ürünün eksi yönünü görsün ona göre davransın. komşumuz olumsuz yorum yaparak güzel bir şey yapmış bana göre. benim gibi insanlar olumsuz yoruma da değer verir ve aynen sizin dediğiniz gibi herkes olumlu yazmışsa psikolojik olarak kendini beğenmeye zorlar insan selamlar

edit: konunun bütününü okuduktan sonra eklemek istediğim şey:
üslup, edebi yön, kuvvetli kelime seçimine karşı yapılan öznel yorumlar derinlemesine bakıldığı zaman kalp kırabilir fakat dışarıdan okuyan birine göre fazla anlam içermiyor. sarılıp barışalım sıkıntı yok hobi forumunda elbette her beğeni türü öznel olacak saygı içerisinde yürütelim işleri Smile
(22/08/2019, Saat: 14:16)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: edit: konunun bütününü okuduktan sonra eklemek istediğim şey:
üslup, edebi yön, kuvvetli kelime seçimine karşı yapılan öznel yorumlar derinlemesine bakıldığı zaman kalp kırabilir fakat dışarıdan okuyan birine göre fazla anlam içermiyor. sarılıp barışalım sıkıntı yok hobi forumunda elbette her beğeni türü öznel olacak saygı içerisinde yürütelim işleri Smile

+1 haklısınız komşum...
Nacizane tavsiyem bir şeyin fiyatı size göre fazlaysa, harcayacağınız para içinize oturacaksa almayın. Alırken mucizeler bekliyorsunuz o üründen. Bana ve kullanan insanların neredeyse hepsine göre SV iyi bir sabun. Kolay yükleniyor, rahat kıvam alıyor, güzel kokuyor. Senin için 3 liralık Arko da böyle bir sabun olabilir ve aradaki 177 liralık farkı merak ediyorsan, etme. Alma bu sabunu. Alacaksan da bir sabundan fazlasını bekleme. Bu sabunla tıraş olduktan sonra Tom Cruise'a dönüşmeyeceksin. Kokusuna hayran kalan kadınlar, banyo kapının önünde sıraya girip tıraş olmanı bir öpücükle hatta daha fazlasıyla ödüllendirmeyecek. Şimdi "Eee niye 177 lira fazla verdik?" diye sorabilirsin. İşte sorun da bu soruda.

Sen, sana göre ederinin çok üstünde bir para ödersen bir ürüne, beklentilerin tavan yapar. Tıraş sabununda ebedi mutluluğu, tıraş fırçasında mutlak huzuru, yaprak jilette dünya barışını arama, bulamazsın çünkü. Ama 3 liralık Arko'yla ve 20 Liralık domuz kılı fırçayla çok güzel tıraş olabilirsin. Nasıl ki insanlar para harcayıp mutlu oluyorsa, sen de paranı harcamayarak mutlu olabilirsin. Forumun bu taraflarını görmezden gelebilirsin. SV senin için sonsuza dek "5 lira olursa alır denerim." sabunu olarak kalabilir.

Mutluluğa da iyi bir tıraşa da farklı yollardan ulaşabilirsiniz. Ama önce kendinizi tanımanız gerek. Hangi yoldan gideceğinize karar verip, o karardan ve yoldan sapmamanız gerek. Olur da bir gün, farklı bir yola saparsanız eğer şu Çin atasözünü hatırlayın: 180 Lira versen de sabun sabundur.
@Gentleman
Tebrik ederim......
(22/08/2019, Saat: 15:40)Gentleman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nacizane tavsiyem bir şeyin fiyatı size göre fazlaysa, harcayacağınız para içinize oturacaksa almayın. Alırken mucizeler bekliyorsunuz o üründen. Bana ve kullanan insanların neredeyse hepsine göre SV iyi bir sabun. Kolay yükleniyor, rahat kıvam alıyor, güzel kokuyor. Senin için 3 liralık Arko da böyle bir sabun olabilir ve aradaki 177 liralık farkı merak ediyorsan, etme. Alma bu sabunu. Alacaksan da bir sabundan fazlasını bekleme. Bu sabunla tıraş olduktan sonra Tom Cruise'a dönüşmeyeceksin. Kokusuna hayran kalan kadınlar, banyo kapının önünde sıraya girip tıraş olmanı bir öpücükle hatta daha fazlasıyla ödüllendirmeyecek. Şimdi "Eee niye 177 lira fazla verdik?" diye sorabilirsin. İşte sorun da bu soruda.

Sen, sana göre ederinin çok üstünde bir para ödersen bir ürüne, beklentilerin tavan yapar. Tıraş sabununda ebedi mutluluğu, tıraş fırçasında mutlak huzuru, yaprak jilette dünya barışını arama, bulamazsın çünkü. Ama 3 liralık Arko'yla ve 20 Liralık domuz kılı fırçayla çok güzel tıraş olabilirsin. Nasıl ki insanlar para harcayıp mutlu oluyorsa, sen de paranı harcamayarak mutlu olabilirsin. Forumun bu taraflarını görmezden gelebilirsin. SV senin için sonsuza dek  "5 lira olursa alır denerim."  sabunu olarak kalabilir.

Mutluluğa da iyi bir tıraşa da farklı yollardan ulaşabilirsiniz. Ama önce kendinizi tanımanız gerek. Hangi yoldan gideceğinize karar verip, o karardan ve yoldan sapmamanız gerek. Olur da bir gün, farklı bir yola saparsanız eğer şu Çin atasözünü hatırlayın: 180 Lira versen de sabun sabundur.

Ya öylemi... bende aynaya baktım ne zaman Brad Pitt e dönüşücem diye bekledim zaten, kapıyı açtım hatta inanırmısın pencereden dışarı baktım nerede bu kadınlar diye. E Brad Pitt e dönüşmedik kadınlarda sıraya girmemiş benim süküt-u hayal e uğramam gayet normal değil mi.

Bir ürünün fiyati ortalamanın üzerindeyse vaad ettiği birşeyler farklı unsurlar vardır.. parası benim için önemli değil ben alır keyfime bakarım diyene bir lafımız yok zaten..

Ben sizden çok çok özür diliyorum vaad ettiği şeyleri merak edip denemek için sizden müsaade istemediğim için özür diliyorum siz benim kusuruma bakmayın.. bir dahakine size sorarım.
Ben komşuların ben de şu an 2 tane ürünü var. Biri 70. Yıl Özel yapımı diğeri ise 2 haftadır kullandığım manna di silica. 70. Yılın kokusu süper. Manna di silica mesala o kadar değil. Hatta çok arayacağım bir koku da değil. Ama nemlendirmesi 10 numara. Zaten açıklamalarında da yazıyor. Aftershave kullanmıyorum mesala. Tıraş sonrası direk pamuk cilt. Ama 70. Yıl olan tıraştan bir müddet yarım saat sonra gibi oluyor bu durumda. İkisinin de kuruttuğunu görmedim açıkçası. Zaten bitki özlü ve içinde birçok yağ bulunuyor. Diğer ürünlerinde okuyoruz forumda nemlendirmelerinin iyi en azından kurutmadığını okuyoruz. Bu ürünler tripple milled denen ürünler. Yani 3 kere işlem görüyor. Tüm kokunun ve yağların içiçe geçmesi için. Ayrıca içinde kalan su oranı neredeyse yok. Yani şöyle diyim ben haftanın yedi günü tıraş oluyorum. 70. Yıl sekizinci ayında ama hala yarısına gelemedim. Yüklemesi kolay. Fırçayı ıslatıp 7-8 defa çevirince yüklenir sabunu. Sonra ister kapta ister yüzde köpürtün. Bu sabunları benim gibi benim gibi hergün tıraş olan bir adam, geçen de yazdım, en kötüsünden bir buçuk sene kullanır. 180 tl desen aylık 10 tl masrafı var. 2 günde bir tıraş oluyorsan bu 4-5 tl ye kadar iner.
Cella da kullansanız ortalama bu olur ki cellayı öyle 2 sene kullanabilen sanmıyorum. Saponificio ürün gamının herhangi birini bitirdiğin sürede üzerine 3 defa cella alırsın ki bu da zaten bahsettiğiniz 40-50 tlye gelir.
Bir de sabun yaparken sabunlaştırmanın prosesleri vardır. İçine bazı kimyasallar katarak bunu Ucuz hale getirirler. Yani her işin bir zahmeti vardır. Doğal sabun ve tripple üretmek zordur açıkçası. Fiyatı da ona göredir.
Bu olay parfümlerde bile geçerlidir. Çakmasını alırsın fosur fosur sıkarsın, orijinalini alırsın 2 fıs yaparsın. Ama sonuçta süreye vurunca ortalama aynıdır. Tek fark orijinali akşama kadar kokar, çakması 2-3 saat.
Bu arada cella kötü sabundur demiyorum yanlış anlaşılmasın. Bende de var. Performansı iyidir. Ama kokusu mesala sabun için kötüdür. Hiç kimse o kokuyla dolaşmaz. Aftershave sürer hemen. Ama beğenen de var. Saygımız sonsuz. Kişisel tercihtir.
Komşum bence biraz daha şans ver. Herkes kullandığı aletler de jiletler de veya sabunlar da bir süre sonra farklı düşünmeye başlıyor.
Tıraşınız sinek kaydı, gülüşünüz pembe olsun

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@Gentleman
Ben de tebrik ederim......
(22/08/2019, Saat: 18:30)Serkan1221 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben komşuların ben de şu an 2 tane ürünü var. Biri 70. Yıl Özel yapımı diğeri ise 2 haftadır kullandığım manna di silica. 70. Yılın kokusu süper. Manna di silica mesala o kadar değil. Hatta çok arayacağım bir koku da değil. Ama nemlendirmesi 10 numara. Zaten açıklamalarında da yazıyor. Afterahave kullanmıyorum mesala. Tıraş sonrası direk pamuk cilt. Ama 70. Yıl olan tıraştan bir müddet yarım saat sonra gibi oluyor bu durumu. İkisininde kuruttuğunu görmedim açıkçası. Zaten bitki özlü ve içinde birçok yağ bulunuyor. Diğer ürünlerinde okuyoruz forumda nemlendirmelerinin iyi en azından kurutmadığını okuyoruz. Bu ürünler tripple milled denen ürünler. Yani 3 kere işlem görüyor. Tüm kokunun ve yağların içiçe geçmesi için. Ayrıca içinde kalan su oranı neredeyse yok. Yani şöyle diyim ben haftanın yedi günü tıraş oluyorum. 70. Yıl sekizinci ayında ama hala yarısına gelemedim. Yüklemesi kolay. Fırçayı ıslatıp 7-8 defa çevirince yüklenir sabunu. Sonra ister kap ister yüzde köpürt. Bu sabunları benim gibi bir adam geçen de yazdım, hergün tıraş olanen kötüsünden bir buçuk sene kullanır. Bana bile, 180 tl desen aylık 10 tl masrafı var. 2 günde bir tıraş oluyoraan bu 4-5 tl ye kadar iner.
Cella da kullansanız ortalama bu olur ki cellayı öyle 2 sene kullanabilen sanmıyorum. Saponificio ürün gamını herhangi birini bitirdiğin sürede üzerine 3 defa cella alıraın ki bu sa zaten bahsettiğiniz 40-50 tlye gelir.
Bir de sabun yaparken sabunlaştırmanın prosesleri vardır. İçine bazı kimyasallar katarak bunu Ucuz hale getirirler. Yani her işin bir zahmeti vardır. Doğal sabun ve tripple üretmek zordur açıkçaaı. Fiyatı da ona göredir.
Bu olay parfümler se bile geçerlidir. Çakmasını alırsın fosur fosur sıkarsın, orijinalini alırsın 2 fıs yaparsın. Ama sonuçta süreye vurunca ortala aynıdır. Tek fark orijinali akşama kadar kokar, çakması 2-3 saat.
Bu arada cella kötü sabun dur demiyorum yanlış anlaşılmasın. Bende de var. Performansı iyidir. Ama kokusu mesala sabun için kötüdür. Hiç kimse o kokuyla dolaşmaz. Aftershave hemen sürer. Ama beğenen de var. Saygımız sonsuz. Kişisel tercihtir.
Komşum bence biraz daha şans ver. Herkes kullandığı aletler de jiletler de veya sabunlar da bir süre sonra farklı düşünmeye başlıyor.
Tıraşınız sinek kaydı, gülüşünüz pembe olsun

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Komşum siz yazınca sabuna bakışım değişti Smile istek listesine koydum Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Wink İtalyan Bariyeri, Saponificio Varesino Sabun İncelemesi dikdik_s 149 113,198 29/09/2020, Saat: 17:15
Son Yorum: İsmetaltan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: