Saponificio Varesino Tundra Artica Beta 4.1
(22/08/2019, Saat: 18:30)Serkan1221 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben komşuların ben de şu an 2 tane ürünü var. Biri 70. Yıl Özel yapımı diğeri ise 2 haftadır kullandığım manna di silica. 70. Yılın kokusu süper. Manna di silica mesala o kadar değil. Hatta çok arayacağım bir koku da değil. Ama nemlendirmesi 10 numara. Zaten açıklamalarında da yazıyor. Afterahave kullanmıyorum mesala. Tıraş sonrası direk pamuk cilt. Ama 70. Yıl olan tıraştan bir müddet yarım saat sonra gibi oluyor bu durumu. İkisininde kuruttuğunu görmedim açıkçası. Zaten bitki özlü ve içinde birçok yağ bulunuyor. Diğer ürünlerinde okuyoruz forumda nemlendirmelerinin iyi en azından kurutmadığını okuyoruz. Bu ürünler tripple milled denen ürünler. Yani 3 kere işlem görüyor. Tüm kokunun ve yağların içiçe geçmesi için. Ayrıca içinde kalan su oranı neredeyse yok. Yani şöyle diyim ben haftanın yedi günü tıraş oluyorum. 70. Yıl sekizinci ayında ama hala yarısına gelemedim. Yüklemesi kolay. Fırçayı ıslatıp 7-8 defa çevirince yüklenir sabunu. Sonra ister kap ister yüzde köpürt. Bu sabunları benim gibi bir adam geçen de yazdım, hergün tıraş olanen kötüsünden bir buçuk sene kullanır. Bana bile, 180 tl desen aylık 10 tl masrafı var. 2 günde bir tıraş oluyoraan bu 4-5 tl ye kadar iner.
Cella da kullansanız ortalama bu olur ki cellayı öyle 2 sene kullanabilen sanmıyorum. Saponificio ürün gamını herhangi birini bitirdiğin sürede üzerine 3 defa cella alıraın ki bu sa zaten bahsettiğiniz 40-50 tlye gelir.
Bir de sabun yaparken sabunlaştırmanın prosesleri vardır. İçine bazı kimyasallar katarak bunu Ucuz hale getirirler. Yani her işin bir zahmeti vardır. Doğal sabun ve tripple üretmek zordur açıkçaaı. Fiyatı da ona göredir.
Bu olay parfümler se bile geçerlidir. Çakmasını alırsın fosur fosur sıkarsın, orijinalini alırsın 2 fıs yaparsın. Ama sonuçta süreye vurunca ortala aynıdır. Tek fark orijinali akşama kadar kokar, çakması 2-3 saat.
Bu arada cella kötü sabun dur demiyorum yanlış anlaşılmasın. Bende de var. Performansı iyidir. Ama kokusu mesala sabun için kötüdür. Hiç kimse o kokuyla dolaşmaz. Aftershave hemen sürer. Ama beğenen de var. Saygımız sonsuz. Kişisel tercihtir.
Komşum bence biraz daha şans ver. Herkes kullandığı aletler de jiletler de veya sabunlar da bir süre sonra farklı düşünmeye başlıyor.
Tıraşınız sinek kaydı, gülüşünüz pembe olsun
EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Triple-milled'lerde RazoRock gene yapti yapacagini. Adam 4 tane 100gramlik triple-milled sabunu $15'a satiyor. Inanilir gibi degil!
Hatta gecen hafta 25% ekstra yeni urun indirim kuponu vardi: 4 triple-milled sabun $12'dan azdi. Bir tanesi $3 bile degildi.
Hatta triple-milled stickleri 4 tanesi $9'di, adam neredeyse bizim arko sabun fiyatina, triple-milled sabun satacak.
https://www.italianbarber.com/collection...value-pack

Scentleri
Gold Label: Acqua Di Parma
Blue Label: Floid Blue
Green Label: Woody fresh aromatic
Black Labe: Barbershop fougere
Komşumlarım baya bi imla hatası yapmışım. Kusurumuza bakmayın. Düzetildi...

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(22/08/2019, Saat: 19:14)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Triple-milled'lerde RazoRock gene yapti yapacagini. Adam 4 tane 100gramlik triple-milled sabunu $15'a satiyor. Inanilir gibi degil!
Hatta gecen hafta 25% ekstra yeni urun indirim kuponu vardi: 4 triple-milled sabun $12'dan azdi. Bir tanesi $3 bile degildi.
Hatta triple-milled stickleri 4 tanesi $9'di, adam neredeyse bizim arko sabun fiyatina, triple-milled sabun satacak.  
https://www.italianbarber.com/collection...value-pack

Scentleri
Gold Label: Acqua Di Parma
Blue Label: Floid Blue
Green Label: Woody fresh aromatic
Black Labe: Barbershop fougere

Hocam zaten what the puck serisi neredeyse triple milled kıvamda deniyordu sanırım onun üstüne koyup yeni bir ürün çıkarmışlar ki razorock bu işte cidden iyi çalışıyor Smile
(22/08/2019, Saat: 19:39)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam zaten what the puck serisi neredeyse triple milled kıvamda deniyordu sanırım onun üstüne koyup yeni bir ürün çıkarmışlar ki razorock bu işte cidden iyi çalışıyor Smile

316L CNC aletler $50-$65 arasi. Es degerlerinin 4 katindan daha ucuz.
Aluminum CNC olanlari $30dan daha ucuz. Hawk serisi en iyi SE aletlerden biri olarak bahsediliyor sadece $25. yeni DE Lupo $30.
Sabunlar indirimde $4-$6 civari.
https://www.italianbarber.com/collection...of-the-day
Bu adam nasil para kazaniyor anlamak cok guc.
Vardır bir hilesi
Bende Wunderbar ı var (slant) en sevdiğim aletlerden eminim aynı aleti başka firma yapsa dünyanın parasını alır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Sabun bugun elime ulasti, simdi kullandim.
Performansi ve kokusu cok guzel.
Kopuk yapmasi cok kolay, koruyuculuk, kayganlik 10 numara. Gunluk tirasi keyifli bir sekilde tamaladim.
Tiras sonrasi kokusu hafif, benim hosuma gitti.
Ust duzey bir sabun.

20190827-175051.jpg
Konu güncel olduğu için buradan yazıyorum bende bugün mannayı kullandım, köpürtmesi kolay ben fazla köpük yapmayı ve bol kullanmayı seviyorum. 4-5 perdelik köpük olmuştur. Kalan köpüğü tüm sabunlarda olduğu gibi fırça ile yüzüme sürüyorum temizleme anlamında güzel oluyor. Kaba bastığım mana üzerine su ekledim bekleyince beyaz oluyor o sarımtırak renk. Onu köpürtme kasesine döktüm sonra suda beklettiğim mokayı suyunu sallayarak nemli bıraktım kabından yükleyerek kasede köpürttüm. Fırçanın suyunu tamamen atmamın sebebi kasede su olmasıydı. köpük koruyuculuk kayganlık ve koku olarak çok iyi. Ben çok beğendim, Ama beklenti çok yüksek olmamalı bu ürün f/p ürünü değil ülkem fiyatlarına bakınca. Proraso, Tabac gibi ürünlere göre daha iyi diyebilirim tabi ki ama fiyat farkını gösterecek çok üstün bir özelliği yok. F/P olarak proraso sandalın üzerine tanımam. Ama SV sabunların bu işi hobi olarak düşünenlerin ve alma imkanı olanların mutlaka denemesi gereken bir ürün olduğunu düşünüyorum.

(04/09/2019, Saat: 16:49)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konu güncel olduğu için buradan yazıyorum bende bugün mannayı kullandım, köpürtmesi kolay ben fazla köpük yapmayı ve bol kullanmayı seviyorum.  4-5 perdelik köpük olmuştur. Kalan köpüğü tüm sabunlarda olduğu gibi fırça ile yüzüme sürüyorum temizleme anlamında güzel oluyor. Kaba bastığım mana üzerine su ekledim bekleyince beyaz oluyor o sarımtırak renk. Onu köpürtme kasesine döktüm sonra suda beklettiğim mokayı suyunu sallayarak nemli bıraktım kabından yükleyerek kasede köpürttüm. Fırçanın suyunu tamamen atmamın sebebi kasede su olmasıydı. köpük koruyuculuk kayganlık ve koku olarak çok iyi. Ben çok beğendim, Ama beklenti çok yüksek olmamalı bu ürün f/p ürünü değil ülkem fiyatlarına bakınca. Proraso, Tabac gibi ürünlere göre daha iyi diyebilirim tabi ki ama fiyat farkını gösterecek çok üstün bir özelliği yok. F/P olarak proraso sandalın üzerine tanımam. Ama SV sabunların bu işi hobi olarak düşünenlerin ve alma imkanı olanların mutlaka denemesi gereken bir ürün olduğunu düşünüyorum.

En başından bu yorumu yazsaydım herhalde hiç sorun çıkmazdı Smile içerik olarak hemen hemen aynı şeyleri yazmışız üslup farklı olunca tepkilerde farklı oluyor..

@Silentsv F/P ürünü olarak proraso önermişsiniz krem veya sabun farkedermi acaba.. ben kremini sipariş vermeyi düşünüyordum.
(06/09/2019, Saat: 11:09)elitte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En başından bu yorumu yazsaydım herhalde hiç sorun çıkmazdı Smile içerik olarak hemen hemen aynı şeyleri yazmışız üslup farklı olunca tepkilerde farklı oluyor..

@Silentsv F/P ürünü olarak proraso önermişsiniz krem veya sabun farkedermi acaba.. ben kremini sipariş vermeyi düşünüyordum.

Proraso sandal bana kokusu çok sentetik geldiği için kullanamamıştım.
Sapanofico sapunların içeriği daha doğal galiba, koku olayı zaten kişiye özel, ben olsam almam saponıficio’dan sonra proraso

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
(06/09/2019, Saat: 11:24)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Proraso sandal bana kokusu çok sentetik geldiği için kullanamamıştım.
Sapanofico sapunların içeriği daha doğal  galiba, koku olayı zaten kişiye özel, ben olsam almam saponıficio’dan sonra proraso

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Maksat değişiklik ve yenilik olsun ... Tundra benim beklentimi karşılamayınca elden çıkarmıştım zaten.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Wink İtalyan Bariyeri, Saponificio Varesino Sabun İncelemesi dikdik_s 149 114,524 29/09/2020, Saat: 17:15
Son Yorum: İsmetaltan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: