klasik tıraşa ilk adım
Hoş geldiniz keyifli tıraşlar dilerim...

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hoşgeldiniz komşum.
Evet arkadaşlar, 3 gündür düzenli olarak tıraş oluyorum, şuan her şey eskisinden daha da iyi gidiyor. Klasik tıraşa başlayarak doğru bir karar verdiğimi düşünmeye başladım. elimde ws, derby ekstra, permasharp ve rapira jiletler var. rapira biraz ucuz gibi geldi beğenmezsem banyo tıraşında kullanmayı düşünüyorum. buldukça farklı marka jiletler temin edip deneyeceğim. iyi dileklerde bulunan bütün arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum, gerçekten hoş buldum. Smile

(03/12/2017, Saat: 23:10)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkoyu dilimleyip, berberler gibi kabınıza basabilirsiniz. Dostların dedigi gibi permasharp jileti de bu ekibin yanına tavsiye ederiz. Sahsen o fırcaya uyuzum, ama tabiki kullanabilirsiniz, ileride onun yerine minik bir jaguar 236 veya daha iyisi omega veya semogue marka bir fırcayla cok daha fazla zevk alabilirsiniz.

Hosgeldiniz keyifli forumlarınız zevkli tıraslarınız olsun.

Hocam, arkoyu mikro dalgada 5sn beklettikten sonra hanımın cam kahvaltılıklarından birisinin içine bastım. Artık daha çok ve daha hızlı köpük elde edebiliyorum. Ayrıca tavsiyeniz üzerine bugün gidip permasharp jilet alıp tıraş oldum ve memnun kaldım ama aradaki farkı çok bariz hissedemedim sanırım tekniğim ve acemiliğimden kaynaklı. Şuan günlük tıraşımı tek perde yapıyorum, sinek kaydı olmuyor haliyle ama beni tatmin ediyor. Fırçayla ilgili olarak da henüz bir fikir sahibi olamadım. iyi mi kötü mü bilmiyorum. sizin fikirlerinizi merak ediyorum? şuan böyle devam edersem bir sıkıntı yok. Tıraştan sonra cildim kabarmıyor ama eski kabarık olan yerler iyileşmedi aynen devam ediyor. onlar da iyileşirse parasına puluna bakmadan makinanın da jiletin de fırçanın da en iyisi neyse gidip alacağım. tıraşla ilgili çok sıkıntı çektim ve alacağım ürünler ömürlük olacağından gereken maddi külfete katlanma niyetindeyim, yeter ki boğaz altı bölgem normale dönsün.

(03/12/2017, Saat: 23:28)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @gökbörü
Foruma Hoşgeldiniz, bende @rating üstadımıza katlıyorum güzel bir başlangıç seti yapmışsınız..
WS her zaman kullanılabilecek güzel bir alet.
Bende sabun ile ilgili Arko yerine daha kaliteli ve uygun fiyatlı bir sabun önermek isterim;
Cella veya Haslinger..
Keyifli tıraşlar ve hoş sohbetler..

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Ben bunları hep bir yere not ediyorum. Smile

(04/12/2017, Saat: 02:25)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ah ah ah, yine o fırça değil mi o, Serdar üstadım.? Smile
Vallahi, Jaguar da aldım Semogue da, domuz da, porsuk da, at da... yine arada kullanıyorum o WS *** fırçayı. Eskimedi de meret.

Sete bakınca tam olarak benim gündelik setimi görür gibi oldum. Keyfini çıkarın.

SeckinB

Teşekkür ederim hocam, yorumlarınızdan okuduğum kadarı acemiliğim ve tez canlılığım sebebi ile yanlış bir iş yapmadığımı anlayıp mutlu oluyorum. Fırçayla ilgili muhabbete biraz yabancıyım acaba neden böyle yazdınız? Smile bir de ben kettle ile su kaynatıp köpürtme kabına fırçayı içine koyup bir kaç dakika bekletiyorum bu uygulama doğru mudur? fırçaya zarar verir mi acaba?
@gökbörü
Kardesim mikrodalgaya hic gerek yok, bazı sabunlara o mikrodalga olayı iyi gelmiyor o yuzden bastan hic alısmamak gerek. Muz gibi dilimleyip parmagınla basarsan dilimleri goreceksin cok rahat basacaksın. Zaten kullanmaya baslayıncada fırca yedikce, sabun kaba tam yapısıyor.

Keske her yeni baslayan sizin gibi temkinli yaklassa, Geleneksel tırasta en onemli unsur ilk baslarda temiz-yakın-bebek poposu gibi purussuz tırastan cok, cildi yormadan, yaptıgımız hataları anlamaya odaklı, tahrissiz bir tıras olmalı. Bir perde iyi, ama sakallarınızın cıkıs yonune gore dikkat ederek, sakal cıkıs yonunde (WTG) olarak 2 perdede yapabilirsiniz, yeter ki bastırmamaya ozen gosterin.
Yeni urun almak ilk donem onemli degil, onemli olan cildinizi sakal yapınızı tanımanız, elinizdeki urunleri dogru teknikle kullanmaya alısmanız ve cildinizin genel olarak klasik tırasa alısması. Biraz zamana zaman verin, ileride her turlu urunu almakta ulasmakta sıkıntı yok, her sekilde ama tedarikcilerimiz ama bizler yardımcı oluruz.

Fırca mevzu surdan kaynaklı
http://www.geltir.com/showthread.php?tid...#pid179658
Fırcaları cok kaynar suda bekletmenize gerek yok, musluktan gelen sıcak veya ılık su yeterlidir. Sıcaklıgından cok onemli olan dogal kılın suyu emmesi icin biraz sure vermek, 3-5 dakika bekletmek.

Bu soguk kıs aylarında ozellikle kızarık boyun bolgenizin duzelmesi icin cella balm, proraso balm, myrosol balm gibi yatıstırıcılıgı yuksek urunleri tavsiye edebilirim. Eczaneden ceradolin yada bepanthol gibi nemlendirme ozellikli cilde bakım yapan kremleride kullanabilirsiniz. Ama sorunun asıl kaynagı, o kızarıklık olan boyun bolgenizdeki sakal cıkıs yonlerine dikkat edip o yonlere uygun tıras olmanız
Saygılar
@gökbörü boyun bölgesi kızarıklığı ile benim tanışmam da yaprak jilete başlamamdan sonra oldu. Kartuşluda hiç sıkıntı yaşamıyordum yaprak jilette yaşamaya başladım.

Kabahat yaprak jilette değil benim kartuşluya alışkın olmamdaydı. Halen ara ara kötü jiletlere denk geldiğimde ilk başlardaki kadar olmasa da tahriş yaşıyorum. Bu konuda çok yalnız değilsiniz yani. Dikkatli ve özenli bir çalışmayla üstesinden gelinmeyecek bir sorun da değil.

Çözüm:

1. Tıraş aletini bastırmayın.
2. Sabunsuz yerin üzerinden geçmeyin.
3. Sakal çıkış yönüne doğru tıraş olun. Sakalınızı tersten ya da yandan almaya çalışmayın.
4. Çok temiz tıraş beklemeyin.
5. Tahriş geçene kadar boyun bölgesi için tek perde, tek geçiş ve sakal çıkış yönüne doğru tıraş olun. O bölgede sakal kalırsa kalsın bırakın. ertesi gün denk gelir jilet onu da uçurur nasıl olsa.
6. Tıraştan sonra abartmamak kaydıyla şap kullanın. (tahriş geçtikten sonra sürekli kullanmanıza gerek yok.)
7. Yüzünüzü en son soğuk suyla durulayın.
8. Şap sürer gibi buz da sürebilirsiniz yüzünüze. Yalnız abartıp buz yanığı olmamaya dikkat edin. Buz yanığı olursanız da çok dert değil Uludağ'daydım dersiniz soranlara Smile
9. Bu dönemde Bepanthol çok etkili bir ürün ben de tavsiye ederim. Ciltte de güzel emiliyor, yağlı bir his bırakmıyor. Nivea Men krem de Bepanthol kadar olmasa da bir miktar iş görüyor.
(06/12/2017, Saat: 21:42)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @gökbörü
Kardesim mikrodalgaya hic gerek yok, bazı sabunlara o mikrodalga olayı iyi gelmiyor o yuzden bastan hic alısmamak gerek. Muz gibi dilimleyip parmagınla basarsan dilimleri goreceksin cok rahat basacaksın. Zaten kullanmaya baslayıncada fırca yedikce, sabun kaba tam yapısıyor.

Keske her yeni baslayan sizin gibi temkinli yaklassa, Geleneksel tırasta en onemli unsur ilk baslarda temiz-yakın-bebek poposu gibi purussuz tırastan cok, cildi yormadan, yaptıgımız hataları anlamaya odaklı, tahrissiz bir tıras olmalı. Bir perde iyi, ama sakallarınızın cıkıs yonune gore dikkat ederek, sakal cıkıs yonunde (WTG) olarak 2 perdede yapabilirsiniz, yeter ki bastırmamaya ozen gosterin.
Yeni urun almak ilk donem onemli degil, onemli olan cildinizi sakal yapınızı tanımanız, elinizdeki urunleri dogru teknikle kullanmaya alısmanız ve cildinizin genel olarak klasik tırasa alısması. Biraz zamana zaman verin, ileride her turlu urunu almakta ulasmakta sıkıntı yok, her sekilde ama tedarikcilerimiz ama bizler yardımcı oluruz.

Fırca mevzu surdan kaynaklı
http://www.geltir.com/showthread.php?tid...#pid179658
Fırcaları cok kaynar suda bekletmenize gerek yok, musluktan gelen sıcak veya ılık su yeterlidir. Sıcaklıgından cok onemli olan dogal kılın suyu emmesi icin biraz sure vermek, 3-5 dakika bekletmek.

Bu soguk kıs aylarında ozellikle kızarık boyun bolgenizin duzelmesi icin cella balm, proraso balm, myrosol balm gibi yatıstırıcılıgı yuksek urunleri tavsiye edebilirim. Eczaneden ceradolin yada bepanthol gibi nemlendirme ozellikli cilde bakım yapan kremleride kullanabilirsiniz. Ama sorunun asıl kaynagı, o kızarıklık olan boyun bolgenizdeki sakal cıkıs yonlerine dikkat edip o yonlere uygun tıras olmanız
Saygılar

Hocam yol gösterici yorumlarınız için teşekkür ederim, kulağıma küpe ettim. şuan tekniğimi geliştirme aşamasındayım ve artık iki perde tahrişsiz tıraş olabiliyorum. ceradolin yada bepantholü deneyeceğim. bir tane de omega 10049 sipariş ederek fırça sorununu hallettim.

(07/12/2017, Saat: 02:07)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @gökbörü boyun bölgesi kızarıklığı ile benim tanışmam da yaprak jilete başlamamdan sonra oldu. Kartuşluda hiç sıkıntı yaşamıyordum yaprak jilette yaşamaya başladım.

Kabahat yaprak jilette değil benim kartuşluya alışkın olmamdaydı. Halen ara ara kötü jiletlere denk geldiğimde ilk başlardaki kadar olmasa da tahriş yaşıyorum. Bu konuda çok yalnız değilsiniz yani. Dikkatli ve özenli bir çalışmayla üstesinden gelinmeyecek bir sorun da değil.

Çözüm:

1. Tıraş aletini bastırmayın.
2. Sabunsuz yerin üzerinden geçmeyin.
3. Sakal çıkış yönüne doğru tıraş olun. Sakalınızı tersten ya da yandan almaya çalışmayın.
4. Çok temiz tıraş beklemeyin.
5. Tahriş geçene kadar boyun bölgesi için tek perde, tek geçiş ve sakal çıkış yönüne doğru tıraş olun. O bölgede sakal kalırsa kalsın bırakın. ertesi gün denk gelir jilet onu da uçurur nasıl olsa.
6. Tıraştan sonra abartmamak kaydıyla şap kullanın. (tahriş geçtikten sonra sürekli kullanmanıza gerek yok.)
7. Yüzünüzü en son soğuk suyla durulayın.
8. Şap sürer gibi buz da sürebilirsiniz yüzünüze. Yalnız abartıp buz yanığı olmamaya dikkat edin. Buz yanığı olursanız da çok dert değil Uludağ'daydım dersiniz soranlara Smile
9. Bu dönemde Bepanthol çok etkili bir ürün ben de tavsiye ederim. Ciltte de güzel emiliyor, yağlı bir his bırakmıyor. Nivea Men krem de Bepanthol kadar olmasa da bir miktar iş görüyor.

valla hocam ben liseden beri bu sorunu yaşıyorum. sık, kalın ve sert sakal kombinasyonuna hassas cilt ve ters çıkan bölgeleri de ekleyince tıraş ızdırap oluyordu. şuan çok daha iyiyim ve geleneksel tıraş yöntemine devam etme kararı aldım. artık tıraş olmaktan keyif alır hale geldim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama Perseus 56 18,950 21/09/2020, Saat: 23:36
Son Yorum: element
  En güzel hobi dünyasına ilk adım; Herkese merhaba Namık Kemal 21 6,213 16/01/2020, Saat: 22:20
Son Yorum: Namık Kemal
  Geleneksel tıraşa başlamayı düşünüyorum Tunaykanb59 8 4,301 22/03/2019, Saat: 23:19
Son Yorum: 3RD1
  Geleneksel Tıraşa Merhaba Mülkİdare 22 6,396 17/02/2019, Saat: 13:53
Son Yorum: kalantorxl
  Geleneksel tıraşa dönüş... shkoksal 15 6,565 07/12/2018, Saat: 14:06
Son Yorum: newfel
  Merhabalar klasik tıraşa başlamak Mustafa40 33 12,344 08/11/2018, Saat: 15:33
Son Yorum: Mustafa40
Heart Selam olsun tıraşa gönül verenlere:) barefixxe 14 5,844 21/10/2018, Saat: 13:16
Son Yorum: barefixxe
  Geleneksel tıraşa ucundan başlangıç mehmets 10 5,153 07/08/2018, Saat: 16:02
Son Yorum: mehmetk1907
  Geleneksel Tıraşa Adaptasyon Ciyus 11 4,926 20/07/2018, Saat: 17:11
Son Yorum: dikdik_s
  Geleneksel tirasa ve geltir ailesine merhaba ruffino 12 4,436 05/02/2018, Saat: 10:30
Son Yorum: ArdıçKatranı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: