Rotring Tiky 1 (Eski seri)
#1
Yaşı 40+ olanlar bu kalemi yakından tanırlar Smile


https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-e...9683/detay


Bir tane sipariş verdim, düzgün gelirse haber veririm.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Cevapla
#2
@posicor bunun için 40 yaşa gerek yok. 30 yeter de çok bile.

Bende bunun mandalında W.Germany yazanı vardı 90 harın başında Berlin duvarı henüz yıkılmışken. Çocukluk hali bir çok şey gibi o da kırılıp bir yerelere atıldı ya da okulda kaybolup gitti herhalde. Şimdi elimde bir tane bu yolladığınızdan var fakat bayağı pek iç açıcı durumda değil. Biraz uğraşıp bir elden geçirmek gerek.

Güzel günlerde kullanın.
Cevapla
#3
ilkokul yillarimda kullanirdik, tek rengi vardi o zamanlar ben de herkeste aynisi oluyor diye renkli tombow alirdim. cok sonralari bunun da marble desenlileri, daha tombik versiyonlari falan cikmisti.
Cevapla
#4
W.Germany yazan diyince bir anda simsekler caktı, valla bende de vardı ondan o sekil. Seneler icinde 10 larcasını okul denemlerinde aldık kaybettik. Bu namussuz ucundan parmagınla tuttugun yerleri acıtırdı, bi ara buna kaucuk gibi biseyler cıkmıstı ekstra alıp taktımıydım neydim valla hatırlayamadım.
Peki bu kalem artık uretilmiyor mu? Antikamı oldu o da.

Not: Konuyu kalem sevdası bolumune mi tasısak burada cok yalnız kalmasın.
Cevapla
#5
Bu arada bu kalemin ucundaki vidalı konik kısım (adı artık her neyse) o nasıl bir yazı yazmaksa artık, kullanılmaktan üzerindeki (sanırım) krom kaplama aşınır ve altından pirinç rengi çıkardı.
Cevapla
#6
Birkaç yıl önce Küçükyalı'da mahalle arasında bir kırtasiyede 5 - 6 rengi vardı hepsini almıştım, acaba neredeler Big Grin
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
Cevapla
#7
Benim yaşım yetmez açıkçası ama kalemleri araştırdığım için biliyorum bu modeli. İlanı kaldırmış ama satıcıyla iletişime geçtim. Eğer varsa görüşürüm zaten yürüme mesafesindeymiş satıcı bana Big Grin
Cevapla
#8
763d330a2f9a2e4c33db21a7a32c2cb0.jpg

Fotoğrafta sağdaki modeli 1996 yılında dayım hediye ettiğinde inanılmaz mutlu olmuştum. Kırtasiyelerden aldığımız, basınca yarım santim uç çıkaran kalemlerden sonra milim milim uç vermesi çok hoşuma gitmişti.

1 sene sonra kaybettim. ?
Cevapla
#9
Bugün geldi kalem, 90-93 serisi (germany olan kırmızı bantlı)

Özlemişim cidden.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi