Porsuk Kılı mı, Domuz Kılı mı?
Omegalar gerçekten f/p canavarı. Çok hızlı köpük yapıyorlar. Yerli fırçalara göre ters kıl çok daha az ve kıllar daha kaliteli. Semogue gibi köpük yutma problemleri de yok. Senogue kadar yumuşak değil kılları ama.
Saygılar.
(12/06/2020, Saat: 08:57)Muhibbi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum pure fırça alacağınıza domuz fırça alın derim. Porsuk ile domuz arasında bence dağlar kadar fark var kalite anlamında. Domuz yanına bile yaklaşamaz ama pure fırçalar hem küçük hem batıcı oluyor. O yüzden tavsiye etmem. Masajı seviyorsanız omurgalı fırçalar hoşunuza gidiyorsa 2band yumuşacık olsun yüzümü okşasın diyorsanız silvertip bakın. 300-500 TL arasında güzel fırçalar var. (Porsukların canlı canlı kıllarının yolunmasindan ötürü ben kullanmıyorum artık)

Canlı canlı yolduklarını bilmiyordum... Uzun süredir dağcılık yapıyorum. İlgilenenler bilir, kaz tüyü dolgulu tulum ve montlar, sentetik muadillerine göre daha düşük ağırlık ve paket hacmiyle daha kuvvetli ısı yalıtımını sağlayabiliyorlar. Bu sebeple tercih sebebi olsa da sosyal medya sayesinde kazların tüylerinin yolunma görüntülerinin yarattığı tepkiler sonnucunda çoğu büyük marka RDS (responsible down standard - sorumlu tüy standardı) diye bir standarda bağlandılar. Bu standart uyarınca zorla besleme, canlı yolma gibi eziyetlerin önüne geçilebiliyor. Keşke tıraş malzemeleri üreticileri üzerinde de kamuoyu baskısıyla benzer bir standardizasyona gidilmesi sağlanabilse. Şu durumda sorumun bir anlamı kalmadı. Kesinlikle domuzdan şaşmam. Tabi onun da nasıl elde edildiğini öğrenmem lazım Smile Bilgilendirme için çok teşekkür ederim komşum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Executive Shaving Porsuk Satmayacak Aedan 39 15,822 19/09/2020, Saat: 02:41
Son Yorum: broraso
Sad Markası bilenmeyen domuz kılı fırça Sercan93 5 3,210 25/06/2019, Saat: 15:09
Son Yorum: manuple
  Bu firca ne kili ? Rigbie 11 4,856 19/03/2019, Saat: 00:05
Son Yorum: Rigbie

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: