Sonmezturk Tanışma Başlığı
Herkese iyi akşamlar. Geleneksel traş olayına 2 haftadır girmiş bulunuyorum. Benim birkaç sorum olacak siz üstadlara. Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Sakallarım sert ve gürdür. Hergün traş olmaktayım. İlk önce wilkinson sword classic traş seti aldım. Sonrasında herkesin çok methettiği merkür 34c ve frank shaving PU23P - FH26 pure badger fırça aldım. Feather jilet kullanıyorum. Fakat şöyle bir sorun var merkür ile traş olduğumda yeterince kısa olan sakallarımı tam almıyor önündeki taraklarmı engel oluyor bilmiyorum. Wilkinson ile aldığımda ise daha pürüzsüz bir traş oluyorum gibime geliyor. Bu konuda sizin fikriniz nedir? Yalnış bişeymi yapıyorum acaba? Kullandığım sabun arko berber sabunu ve traş öncesi proraso marka krem kullanmaktayım. Değerli görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
(02/12/2017, Saat: 10:59)Serkan Layık Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar ve abiler geleneksel tıraş olmayı son 5 aydır yapıyorum ve büyük bir hevesle ama ne yazıktır ki berberlerimizin yaptığı gibi sinek kaydı tıraş olamıyorum yüzümde bi nebzede olsa hala sakal varmış gibi duruyor bi yerde yanlış yapıyorum ama nerde bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.Şimdiden teşekkür ediyorum yorumlarınız için.

Aynada dikkatlice sakal koklerinize bakın, eğer sakal kokleriniz görünüyor ve elinize de geliyorsa bol bol tıraş videosu izleyip forumu okuyarak tekniğinizi geliştirin. Yok eğer sakal kökü yok ancak gölgeli bir yüz görüyorsanız bu deri altındaki sakal kokleriniz, deri altındaki kılcal damarlarinizin gölgesinden başka birşey değildir ve maalesef bu hep böyle kalmak zorunda.
Katılma tarihi: 2011
Bende 1.5 aydir geleneksel tirasa basladim ve benim tavsiyem ustadlarin onaylamadigi bir tavsiye; Bence agresif bir makine kullanin dikkatli kullanin.
Hoş geldiniz, tıraş aletini hangi açıyla tuttuğunuz da önemli, sakalı kesiş yönünüz de. WTG ile kısaltılmış, ya da size göre yeterince kısa kılları daha da kesmek isterseniz XTG deneyebilirsiniz. Acemiler İçin Tıraş Teknikleri kısmını detaylı okursanız sorununuz çözülür diye düşünüyorum, keyifli tıraşlar.
(11/12/2017, Saat: 16:29)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz, tıraş aletini hangi açıyla tuttuğunuz da önemli, sakalı kesiş yönünüz de. WTG ile kısaltılmış, ya da size göre yeterince kısa kılları daha da kesmek isterseniz XTG deneyebilirsiniz. Acemiler İçin Tıraş Teknikleri kısmını detaylı okursanız sorununuz çözülür diye düşünüyorum, keyifli tıraşlar.

+1
Aramıza hosgeldiniz. Keyifli forumlar,zevkli tıraslar dilerim.
Hoş geldiniz. Keyifli forumlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlar dilerim. 3/4 ayda öğrendiğim sır şudur: kartuşludan geçilince bastırarak tıraş olmaya devam etmek istiyor insan. Ama makineyi bastırmamak ve doğru açı en önemlisi. Bastırırsanız ve açıyı bulamazsanız en iyi sabun/ makine/ jilet bile fayda etmez.

Şunu okumanızı öneririm. 7 Konuda Hatalar
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_f...are_type=t

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,384 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
  Tanışma Mavisakal88 5 2,350 24/12/2022, Saat: 05:25
Son Yorum: iozbay
  "onomasticon" Tanışma Başlığı onomasticon 15 5,945 03/05/2021, Saat: 19:03
Son Yorum: drog
  Tanışma - Merhaba drog 28 8,339 01/05/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: drog