Sakallarım ters çıkıyor tıraş olmak tam bir işkence
Öncelikle herkese merhaba, forumdaki ilk yazım.

Sakallarımı nasıl, hangi yönde kesersem keseyim tıraşın hemen ertesi günü kıl dönmesi oluyor. Berberde usturayla tıraş olsam dahi durum aynı. Yaprak jilet kullansam da aynı sorunu yaşar mıyım?
berberde ezbere herkesi nasıl tıraş ediyorsa sizide öyle tıraş etmiş olmalı

ters kesmez
dogru teknik
dogru ekipman kullanırsanız sornunuz kalmıyor
bende geleneksel tıraşa herşeyden önce
top sakal bölgesinde
ve
boynumdaki binlerce kıl dönmesinden kurtulmak için başladım

şuan birtane bile yok

herşeyi denedim
her çeşit makine (elek kafa yuvarlak kafa)

tıraş oncesi ve sonrası urunler...

geleneksel tıraş
ama daha önemlisi dogru tıraş olmayı ogrendikten sonra
sorunum kalmadı

tekniler bolumune aktıf katılımınız sorunlarınızı azaltacak
sonundada bitirecektir

sakalınız 1-2 gunluk uzunluktayken
burdaki aracı kullanarak
sakal harıtanızı cıkarın

bunu elınızle yada yuzunuze pamuk surerek yapabılır
o bolgelerde sakalın cıkıs yonunu tespit edebilirsiniz

http://www.pbjsite.com/shave/whiskarmap/

size örnek olması açısından benim sakal haritam

20fronp.jpg

sadece yukarıdan aşagı tıraş olurken
aslında düzgün tıraş oldugumu sanarken

ne çok yeri ters almış oluyorum farkettiniz mi?

o bölgelere dikkat ederek oraları ters almayarak
sizde oldukça rahatlayabilirsiniz.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Kıl dönmesi her gün 7-8 tane oluyordu kartuşluları kullanırken.Yaprak jilete geçtiğim gibi belirgin bir azalma olsada yine az bir süre devam etti tekniğim tam oturmadığı ve alışamadğım için.

Ancak 1-2 ay gibi sürede büyük oranda azalan sorunların, bugün nasıl birşey olduğunu bile hatırlamıyorum o derece güzel tıraşlar oluyorum Big Grin

Doğru teknikle hergün sinekkaydı tıraşınızı olabilirsiniz.Yaprak jilete geçiş ve bu bağlamda geleneksel tıraştaki sabun fırça krem uygulamaları bu işlemi en kolay şekilde gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.
KIl dönmesi eskiden bendede oluyordu. geleneksel trasa gectikten sonra azaldi, sap kullanmaya basladiktan sonra ne yalan söyliyeyim, hic kil dönmesi oldugunu hatirlamiyorum Big Grin sap I buluna hayir duvalarim eksilmesin Smile
kartuslu jiletler aslında sorunlu ciltlerde daha sorun oluyor.

uzmanlar 5 bıcaklı degilde 3 bıcaklı hassas cilt olanları kullanın diyor.

gercekten ben 5 bıcaklı jiletlerle tıraş olurken abartısız ondan fazla kıl donmesiyle ugrasırdım ki bazısı 4-5 cm olmadan kendini gostermezdi. iğneyle cok desmisligim vardır.

3 bıcaklılarda azaldı. ama tek tuk eger bastırırsam yine olurdu.

klasik tırasta boyle bir sey olma olasılıgı teknikteki hatayla ve malzemeyle iliskili.

kaliteli malzeme, iyi hazırlık ve bir zaman ayırmayla sorununuz kalmaz.

ornegin ben bugune kadar bir bucuk iki aydır hemen hergun geleneksel tıraş methodlarıyla tıraş oluyor hiç sorunum yok lanet bir hint malı jletle kendime resmen zarar verdim.

tavsiyelerden ve bilinenden sasmadıkca cok zevkli ve sorunsuz tıraşlar sizi bekler.

simdiden hayırlı olsun
(24/05/2012, Saat: 18:48)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kartuslu jiletler aslında sorunlu ciltlerde daha sorun oluyor.

uzmanlar 5 bıcaklı degilde 3 bıcaklı hassas cilt olanları kullanın diyor.

gercekten ben 5 bıcaklı jiletlerle tıraş olurken abartısız ondan fazla kıl donmesiyle ugrasırdım ki bazısı 4-5 cm olmadan kendini gostermezdi. iğneyle cok desmisligim vardır.

3 bıcaklılarda azaldı. ama tek tuk eger bastırırsam yine olurdu.

klasik tırasta boyle bir sey olma olasılıgı teknikteki hatayla ve malzemeyle iliskili.

kaliteli malzeme, iyi hazırlık ve bir zaman ayırmayla sorununuz kalmaz.

ornegin ben bugune kadar bir bucuk iki aydır hemen hergun geleneksel tıraş methodlarıyla tıraş oluyor hiç sorunum yok lanet bir hint malı jletle kendime resmen zarar verdim.

tavsiyelerden ve bilinenden sasmadıkca cok zevkli ve sorunsuz tıraşlar sizi bekler.

simdiden hayırlı olsun
kesinlikle tek bıçak en doğrusudur
doktorlarda tek bıçak önerirler

http://www.uzmantv.com/sinekkaydi-tiras-...ari-var-mi
50. saniyeden itibaren
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(24/05/2012, Saat: 22:02) Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldin,. Kıl dönmesi oluyorsa kıl yönlerini kabaca not et hep ona göre tıraş ol derim..

selam,geleneksel tıraşa başladıktan sonra benimde kıl dönmesi şikayetim bitti.sakallarım bazı yerlerde deri altında girsede doğru açıyla ve düzgün kesildiği için dönme olmadan rahatça çıkıyor.alt dudağımın yanındaki sakallar hep sivilceyle çıkardı şimdi bu sorunda yok. tıraştan sonraki gün çenemdeki sakallar deri altında kaşıntı yaparsa , arko tıraş sabunuyla yüzümü köpürtüp yıkıyorum,arko cildi gerip sakal köklerini temizliyor ve kaşıntı geçiyor.
tıraşdan önce sakalları gliserinli sabunla güzelce yıkamak,sonra kıvamlı yani cıvık olmayan köpükle sakalları kaplayıp( benim tercihim yoğun ve sert köpük makine bu köpük içinde çok dengeli kayıyor nede zorlanıyor,yoğun köpük sakalları sarıyor ve dikleştiriyor) muhle 89 gibi şahane bir alete astra jilet takıp sakalları doğru yönde kesmek,bütün sıkıntılarıma çare oldu
Bugün tüm sakalımın yarısını epilasyonla aldırdım..

Adem elması(gırtlak) başlangıcından göğüs tüylerinin çıktığı en yüksek yere kadarki alanı aldırdım..

Sebebim ise tıraşı daha çok sevmek..
Zımpara gibi olanlar bilir,çene altı ızdıraptı,hele gırtlak üstünü alırken ki nefes almamalar..

Tavsiye edermiyim, tabi ki..

Maliyeti seans başı max 50 tl. 8 seansta yüzde 90ı bitiyor..
Daha ucuzu da vardır,ama seans erkeklerde kıldan dolayı en az 8 dir.

400 e de yada 300 e de bu iş gerçekten bitiyor..

Kıl dönmesi,tahrişlerden dertleri olanlara ithafen..
(03/06/2012, Saat: 00:59)_Olgun_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün tüm sakalımın yarısını epilasyonla aldırdım..

Adem elması(gırtlak) başlangıcından göğüs tüylerinin çıktığı en yüksek yere kadarki alanı aldırdım..

Zımpara gibi olanlar bilir,çene altı ızdıraptı,hele gırtlak üstünü alırken ki nefes almamalar..

üstadım,yanaklarda fazla olanları ve bıyık üstüne taşanları aldırdınızmı,benim merak ettiğim bu bölgeler

saygılar
(03/06/2012, Saat: 01:16)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03/06/2012, Saat: 00:59)_Olgun_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün tüm sakalımın yarısını epilasyonla aldırdım..

üstadım,yanaklarda fazla olanları ve bıyık üstüne taşanları aldırdınızmı,benim merak ettiğim bu bölgeler

saygılar

Yanağım fazla yok aldırmadım, ama 5 tl ye şekersiz sir ağda erkek kuaföründe etkisi iyi diyorlar, ayrıca kökleri öldürüyor..

Bıyık üstü taşan dediğiniz burun kıllarının uzun olanları ise hayır, o sorunum da yok..

Fakat dediğiniz 2 yerede uygulanıyor lazer..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 334,454 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 337,270 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,332 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 937 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,537 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,269 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,119 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,295 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,547 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,496 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: