merhaba ıslak tıraş severler
Big Grin 
2ijsrv6.jpgişte benim set Smile
@rocco güle güle kullan .Gayet güzel bir set.Tıraş keyfini arttırmak için farklı sabunlar deneyebilirsin.
de te fabula narratur.!
Hoşgeldiniz, kabarıklık dediğiniz şey tahriştir. Tahrişler genellikle jiletin keskinliğinin yeterli gelmemesinden dolayı oluşur. Merkür jilet yerine Perma-Sharp, Astra deneyin. Ayrıca her ne kadar başlangıç aleti olarak önerilse de (ki ben başlangıç aleti fikrinde değilim) 89'lar agresifçe aletlerdir belli bir el melakesi gerekir yani bolca zamana ihtiyacınız var. Zamanla alışırsınız. Yüzünüz de eliniz de ...
Katılma tarihi: 2011
sormak istediğim bişey var fırçamı sıcak suyun altında ıslatıp kasede köpürtme yapıyorum ama fırçayı yüzüme sürmeye başladığımda soğumuş oluyor.Fırçamın porsuk olmasıyla mı bi alakası var yoksa ben mi yanlış yapıyorum berberde tıraş olurken sıcacık oluyor fırça...
@rocco komşum öncelikle hoşgeldiniz.

Porsuk fırçalar güzel ısı tutarlar. Gördüğüm kadarıyla mühle marka fırçanız var, hakkında fikrim yok ama Mühle kaliteli markadır, yani iyi bir fırça olduğunu düşünerek yazıyorum.

Fırçanızı yüklemeden önce -uygun ölçüde- sıcak sudan geçirdiğiniz fırçayı, fazla suyunu attıktan sonra (silkeleyerek / ucunu sıkarak) yükleme yapın. Yükleme esnasında su gerekirse bu yine sıcak su olsun. Yüklemeyi, fırçayı tamamen açılacak kadar bastırmak yerine, hafif açılacak kadar bastırın ki içerisine hapsettiği sıcak suyu salmasın ki uygulama esnasında sıcaklı verebilsin.

Keyifli tıraşlarınız olsun
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Bir de ek olarak, sadece sıcak sudan şöyle bir geçirirseniz fırçanın kılları ısınmaz komşum, sıcak su doldurduğunuz bir kaseye 3-4 dk bırakırsanız hem kıllar da ısınır hem de suyun altına tuttuğunuzda suyun işlemediği daha derin noktalara da su sirayet edecek vakiti bulur. Sonra da Onur komşumun dediklerini yaparsınız.
(16/12/2017, Saat: 01:38)FurkanY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir de ek olarak, sadece sıcak sudan şöyle bir geçirirseniz fırçanın kılları ısınmaz komşum, sıcak su doldurduğunuz bir kaseye 3-4 dk bırakırsanız hem kıllar da ısınır hem de suyun altına tuttuğunuzda suyun işlemediği daha derin noktalara da su sirayet edecek vakiti bulur. Sonra da Onur komşumun dediklerini yaparsınız.

dediğinizi yaptım ama yine de fırçanın sıcaklığını yüzümde hissedemedim Sad
Su kucuk kettle lar var ya hocam, kahve pisirici gibi onlardan sinbo falan ucuzundan al. Suyu onda ısıt, tezgah yanında dursun. Tıras esnasında ara ara fırcanın ucunu degdir o sıcak suya.
Yada scuttle kullanabilirsiniz, kopugunuzde, fırcanızda sıcak kalır.
Kısın sıcaklık icin domuz fırcalar daha guzel performans gosteriyor ama tabi tercih meselesi. Kolay gelsin guzel tıraslarınız olsun.
(23/12/2017, Saat: 01:59)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Su kucuk kettle lar var ya hocam, kahve pisirici gibi onlardan sinbo falan ucuzundan al. Suyu onda ısıt, tezgah yanında dursun. Tıras esnasında ara ara fırcanın ucunu degdir o sıcak suya.
Yada scuttle kullanabilirsiniz, kopugunuzde, fırcanızda sıcak kalır.
Kısın sıcaklık icin domuz fırcalar daha guzel performans gosteriyor ama tabi tercih meselesi. Kolay gelsin guzel tıraslarınız olsun.

domuz fırçalar bana da sıcaklık konusunda daha iyi gibi geldi.semouge 1305 almayı düşünüyorum bakalım.
@rocco , komşum paraya kıymışsınız şahane bir Muehle set almışsınız ekipman olarak, eğer normal tasa koyduğunuz sıcak su size sıcaklık olarak yansımadıysa birazcık daha masraf edin hazır kış da geldi bir scuttle alın derim. Alt haznesine direk kaynar suyu koyarsınız, üst haznesinde de kaynar su ile çeşme suyunu kafanıza göre karıştırır fırçanızı çok daha yüksek ısılarda ıslatırsınız. Sonra üst haznedeki suyu döküp orada köpürtürsünüz sabunu, fırçanız da köpüğünüz de sımsıcak olur. Benim berber tabi fırçasına acımadığı için tasa direk kaynar suyu döküp orada bekletip ıslatıyor fırçayı ve köpüğü yapıyor, insan o sıcaklığı istiyor haliyle , scuttle ile fırçaya zarar vermeden o hissi yaşarsınız. Forumda da var hala sanırım, güzel güzel yerli üretiyor komşularımız.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 768 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 622 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,694 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 692 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı