Bir elinde Fırça, Bir elinde Cella ; Umurunda mı dünya …
Big Grin 
Herkeze Merhaba,
Müsadenizle önce Kendimi tanıtayım , ismim Recep, 71 yılının sıcak bir Ağustos günü istanbul’da doğmuşum, 25 yıldır yurtdışında yaşıyorum, sanırım iki yıldır felan, fırsat buldukça, foruma göz atarım, seviyeli ve eğlenceli bir forum oldugunu düşündüğüm içinde artık sizlere bir merhaba demenin zamanı geldi sanırım …  Rolleyes

Forumda , « efendim MWF nasıl köpürtülür, Simpson Manchurian CH3’in knot lari şöyle muhteşemdir »  gibi konuları ilgi ile okuyorum ama nedense bazen aklıma, affınıza sığınarak , Orhan Veli’nin Cımbızlı Şiir’i geliyor  Big Grin

Ne atom bombası
Ne Londra Konferansı
Bir elinde cımbız,
Bir elinde ayna;
Umurunda mı dünya…

Neyse, işim gereği hafta sonu hariç hergün tıraş olurum, Islak tıraşa başlayalı çok oldu, tahminen M.S. 1993... ?  Efendim, o zamanlar böyle forumlar felan yok tabi, ne bulursak onu alıyoruz.
Bende Herkes gibi,  bilinçsiz bir sekilde girdim bir markete aldım bir meşhur Wilkinson fırça, yanında yine bir Wilkinson xtreme3,  bir kase de « mon savon » tıraş sabunu…
lafi uzatmayalım, Zamanla Wilkinson eskidi, gittik daha kalitelisini aldik marketten : la maison du Barbier… ilk porsuk fırçamdı ve çokta pahalı gelmişti , alt tarafı bir tıraş fırçası için : 19€  Blush

Fakat nedense benim fırçalar hep kıl  döküyordu…

Bir gün, yine böyle ofiste canım sıkılıyor… dedim acaba benim fırçalar niye kıl döker ? bendemi bir hata var acaba ? internetten bir bakayım derken… birden, Islak tıraşa dair mükemmel  hazırlanmış bir bloğa rastladim ve bir ışık gördüm arkadaslar… sanki dünya aydınlandı… Kendimi « Alis Harikalar Diyarında » gibi hissettim. (Impa yi ziyaret eden arkadaslar ne demek istediğimi anlayacaklardır.  Wink  )

Evet, Özgün Demir Kardesimin hazırladığı "Tıraş Keyfim" bloğundan bahsediyorum.
Bence, ıslak tıraşla ilgilenmeye baslayan herkesin önce bu bloğu hatim etmesi ondan sonra Geltir’e gelip üye olmasi lazım .  hatta üyelik şartı bile olabilir. Bir de Böyle Düşün…  Wink   

Bu vesile ile Özgün kardesime en içten tesekkürlerimi borç bilirim, haa arada kızmıyorda değilim kendisine : senin yüzünden dünyanın masrafını yaptık be kardesim, ben ne güzel benim wilkïnson larla mesut mutlu yaşıyordum, nereden çıktın karşıma…  Tongue  

Sonrasında doğal olarak, Geltir’i buldum… Forumdaki çogu arkadaşı sanki tanıyor gibiyim, hoş sohbet, zevkli bir forum, paylaşımlarınız ve emeğiniz için hepinize tesekkür ederim, ha belki bundan sonra haddim olmayarak yorum felan yaparim… Sürçülisan edersem simdiden peşin peşin affola.

Sözlerimi bitirmeden önce, kişisel tıraş takımı tercihlerimi paylaşmak istiyorum :
Fırça: Jaguar 1071 ( ne Omega ne semogue ne FS ne Kent nede Simpson … kapı gibi Jaguar 1071 ben gayet memnunum)
Sabun : Arko  ve Osma (tahriş durumda)  ( Ne Cella ne prorosa ne MWF ne TOB’s nede Tabac…Ben Arkodan çok memnunum, memleket kokuyor  Blush )
Makina : R41 ( Yüzümde Sedef ten kalma iki küçük hatıra var, o yüzden ustura felan benden uzak dursun  Dodgy  )
Jilet: Astra Yesil, Polsilver
Şap : Osma ( olmazsa osma’z  Rolleyes )
Tıraş sonrası: Dior Homme Dermo System Emulsion

Okuduğunuz hepinize için teşekkür eder, iyi aksamlar, Keyifli tıraşlar dilerim,
Komşum hoşgeldiniz mizah hayatınızdan eksik olmasın . Sağlıklı keyifli tıraşlara .
(12/12/2017, Saat: 21:48)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum hoşgeldiniz mizah hayatınızdan eksik olmasın . Sağlıklı keyifli tıraşlara .

Teşekkür ederim komşum, hoşbulduk, hiçkimsenin hayatından sevgi ve neşe eksik olmasın...

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
@Pachadeparis foruma hoşgeldiniz.Keyfiniz daim olsun. Smile
de te fabula narratur.!
Çok güzel bir giriş yapmışsınız . Hoşgeldiniz. Keyifli forumlar.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
İcten ve cok guzel bir merhaba yazısıydı. Tesekkur ederiz.
Forumumuzda hos sohbetleriniz, zevkli tıraslarınız olsun.
(12/12/2017, Saat: 21:30)Pachadeparis Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir gün, yine böyle ofiste canım sıkılıyor… dedim acaba benim fırçalar niye kıl döker ? bendemi bir hata var acaba ? internetten bir bakayım derken… birden, Islak tıraşa dair mükemmel  hazırlanmış bir bloğa rastladim ve bir ışık gördüm arkadaslar… sanki dünya aydınlandı…

Hoşgeldiniz komşum. Çok güzel bir giriş yazısı olmuş.

Benim buraya geliş şeklim de aynen böyle olmuştu. Tıraş keyfim blogunda özellikle yaprak jiletler sayfasında yaşamıştım o aydınlanmayı Smile
Hoşgeldiniz bol keyifli forumlar olsun.
Hoş geldiniz keyifli forumlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
(12/12/2017, Saat: 23:46)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz komşum. Çok güzel bir giriş yazısı olmuş.

Benim buraya geliş şeklim de aynen böyle olmuştu. Tıraş keyfim blogunda özellikle yaprak jiletler sayfasında yaşamıştım o aydınlanmayı Smile

Teşekkür ederim komşum, sizede geçmiş olsun...

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fırça Warehouse 0 1,098 02/09/2021, Saat: 03:31
Son Yorum: Warehouse
  Merhabalar, fırça tavsiyesi kerimguner 16 5,140 15/05/2020, Saat: 14:09
Son Yorum: Nazikas
  Merhabalar, yeni başlayanlar için Cella Mı Arko Mu GeraltofRivia 56 25,331 26/08/2019, Saat: 20:33
Son Yorum: ugur10
  Jilet fırça nereden hangi ürünü almalıyım gçmşhsrt 9 5,027 08/11/2016, Saat: 17:09
Son Yorum: rating
  Tıraş aleti ve fırça önerileriniz ratapan 12 6,668 20/06/2016, Saat: 01:35
Son Yorum: ratapan
  Kolayca Bulabilinecek Uygun Fiyatlı Fırça Tavsiyesi Bom947 17 12,290 01/07/2015, Saat: 08:59
Son Yorum: ckeskin
  Fırça tavsiyesi waveshave 27 24,382 05/06/2015, Saat: 22:19
Son Yorum: waveshave
  Fırça Temini ve Tanışma agatam 39 34,500 25/11/2013, Saat: 15:39
Son Yorum: agatam

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: