Merhabalar
Merhabalar.....
Arkadaşlar aranıza İzmir'den katılıyorum yaş 39 daha önce çalıştığım işler de sakal tıraşı sorun olmuyordu.Maalesef artık sorun oluyor forumu 1-2 aydır misafir olarak takip ediyordum.Bugun itibariyle üye olup sizlerle fikir alışverişinde bulunmak hoş sohbetler etmek üzere aranıza katıldım.Sakallarim normal ne sert nede yumuşak 2-3 gün de bir tıraş oluyorum.Wilkinson Sword Clasic makine ,Astra yeşil jilet, Arko sabun ve Banat babamın kullandığı eski bir fırça kullaniyordum.Fakat boyun bölgesinde tam gırtlak yerinin hemen sağ ve sol tarafların da sanki atlama yapıp almıyor ve bazende tahriş yapıyor.Jiletle ilgilidir diye düşünüp Derby Premium jilet aldım sonuç yine aynı jiletleri ikinci kez kullanirsam sorun daha fazla oluyor.Son olarak linkini ekledigim konudaki makineden aldım birde bu makine ile deneme yapacağım.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=8795&page=3

Bu arada maddi durumum pek müsait değil o yüzden forumda tavsiye edilen makine ve tıraş köpükleri ne bütçe ayiramiyorum..
Burada olmaktan mutluluk duyduğumu bilmenizi ister saygılar sunarım.
@hidalgo foruma hoşgeldiniz.Geleneksel tıraşı bir hobiye yada kolleksiyonerliğe dönüştürmediğiniz sürece geleneksel tıraş en ucuz tıraş olma yöntemidir.Jileti düzgün tutan bir Yuma ile bütün işi çözebilirsiniz .Keyifli bir forum süreci geçirmenizi dilerim.
de te fabula narratur.!
Hoşgeldiniz.

Tıraş öncesi hazırlık ve keskin bir jiletle bahsettiğiniz sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Benzer problemi ben de yaşıyordum. Tıraş öncesi yağ kullanmaya başladım, jiletler de keskin olduğu sürece (ki bu konu çok göreceli) şu anda bir sıkıntım yok. Tıraş öncesi yağ için hiç birşey yoksa 1-2 damla zeytinyağı bile kullanabilirsiniz.

Linkini verdiğiniz aletin biraz agresif olduğu şeklinde yorum yapıldı. Onun yerine İmpa'dan bir Rimei alsanız işinizi başlangıçta daha uygun fiyata görebilir.
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.Jilet tavsiyeleriniz olabilirmi Astra yeşil ve Derby premium dışında.
@hidalgo aramıza hoşgeldiniz. Biz de sizi aramızda görmekten mutluluk duyduk.

Boğaz kısmında sakallar genelde herkeste yüz kısmına göre daha yatık olur ve sakal diplerinde deri biraz daha kabarık olur. Bu gibi alması zor yerlerde atlama yapması biraz mild aletten biraz da teknikten olabilir. Eğer siz Wilkinson ile yüzünüzde güzel tıraş çıkarttıysanız, bütçenizi de hesaba katarak şimdilik Yeşil Astra'da kalın. Derby Premium daha az keskindir Yeşil Astra'ya göre. Eğer elinizde Feather jilet varsa onunla da deneyebilirsiniz.

Tabi bir diğer önemli husus, bastırmamak ki bu tahriş sebebidir. Sakal alınamıyorsa refleks olarak daha çok bastırırız. Onun yerine bölgesel olarak o bölgede, tıraş bitiminde, fırçadan elimize sabun alıp, elimizle o bölgeye tekrar köpük uygulayarak, birkaç kez daha jiletle üzerinden geçebilirsiniz. Bunu yaparken sakalın kesilip kesilmediğini dinleyin; jiletin sakalı alma sesi gelmiyorsa farklı yönlerden çekişler yapmayı deneyin.

Yintal'ın aletinden, özellikle başlangıçttaki bu acemilik döneminde daha verim alırsınız. Wilkinson'a göre daha agresif olduğunu biliyoruz. Yeni başlayanlara Wilkinson gibi çok mild aletler zor gelir. İleride teknik oturunca daha çok verim alırsınız. Yintal'ı önce Derby Premium ile denersiniz, baktınız yine olmuyor, Yeşil Astra daha keskin demiştik, onunla denersiniz.

Keyifli tıraşlar dilerim
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Merhabalar,
Aramıza hosgeldiniz. Boyun bolgenizdeki atlama wilkinson jiletin gereksiz dar jilet acıklıgından dolayı oluyor. Kopuk cok hızlı makinayı doldurdugu icin, sık sık su altında durulamazsanız yapabilir o sekil atlama. Makinayı 1-2 cekiste bir su altında yıkayın.
Yeni aldıgınız bronz makinanın jilet aralıgı-kopuk tahliyesi daha acık oldugu icin diger makinadaki gibi olmayacaktır diye tahmin ediyorum.
Astra mavi, satra yesil, permasharp, shark, rapira platinum kullanabileceginiz uygun fiyatlı jiletlerdendir. Tedarikcilerimizden bu urunleri temin edip denemenizi oneririm. Hocam derby i valla kullanma cildine yazık.
Boyun bolgesinde sakal cıkıs yonlerine dikkat edin.Tersine olmayın, Gırtlak bolgesini ortadan yanlara dogruda alabilirsiniz sakal cıkıs acılarına ters dusmeyecekse. Adem elmanızı yutkunarak duzlestirebilirsiniz orayı cekerken.
Bostanli taraflarına yolunuz duserse haberim olsun, bir cay esliginde herturlu sorunuzu yanıtlayabilirim.Merak ettiginiz jilet vs. varsa getirebilirim.
Forumumuzda hos sohbetleriniz, zevkli tıraslarınız olsun.
Saygılar
Hoş geldiniz. Wilkinson alet diğer komşularımın dediği gibi hafif ve mild karakterli olduğu için ilk başlarda kartuşlu alet gibi bastırmaya itiyor insanı. Ama biraz alıştıktan sonra aslında çok efektif bir alet, özellikle yan ve ters geçişlere başladığınızda. O zamana kadar, düz alırken almadığını düşündüğünüz, atladığı noktalarda cildinizi biraz gerdirmek sakalların ortaya çıkması için yararlı olabiliyor. Sık sık durulama tavsiyesi de özellikle bu alet için oldukça yerinde.

SeckinB
Hoş geldiniz.Size trig marka jileti tavsiye edebilirim ben çok memnun kaldım.
Komşum hoşgeldiniz keyifli forumlar ve tıraşlar dilerim .
Hoşgeldiniz.

Keyifli traşlar dilerim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 586 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,603 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 630 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,070 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk