Aramızda hakem var mı?
Herkese iyi tatiller Geltir üstadları. Smile

Forumdaki en genç kardeşlerinizden biri olarak Tıraş Dışı'nın en dış konularından birine girişiyorum müsaadenizle. Küçük yaşlarımda basketbol oynamaya başladım. Daha sonra hem sakatlık hem dersler derken bırakmak zorunda kaldım ve bir daha geri dönemedim. Ama gerek yapılan turnuvalarda hem okul maçlarında hem izleyici olmak hem de fırsat verildiğinde yönetmek en keyif aldığım şeylerden biri olmuştur.

Uzun zamandır aklımın bir köşesinde olan fakat bir türlü fırsat bulamadığım basketbol aday hakemliği kursuna bu hafta içinde katılıp bitireceğim umarım. Daha sonra şehirdeki maçlarda saha hakemi olarak görev alacağım, eğer yeterli ve uygun görülürsek sırasıyla İl Hakemliği ve Klasman Hakemliği olarak devam edecek maceram. Forumumuzda hiç hakem (özellikle basketbol) var mıdır acaba? Tecrübelerinden, fikirlerinden, bilmemi uygun gördüğü şeylerden faydalanmak isterim. Smile

Herkese bol köpüklü hafta sonları! Smile
Eski bir basketbolcu ve antrenör olarak tebrik ederim, hayırlı olsun.
Yakın çevremden hakemlige geçiş yapanlar da oldu. Kısaca diyeceğim, kendini en çok geliştiren ve FİBA hakemligine kadar yükselen arkadaşın diğerlerinden en büyük farkı , her maçını kamerayla kaydettirip defalarca izlemeseydi.
Tekrardan başarılar. ..
(23/12/2017, Saat: 13:51)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eski bir basketbolcu ve antrenör olarak tebrik ederim, hayırlı olsun.
Yakın çevremden hakemlige geçiş yapanlar da oldu. Kısaca diyeceğim,  kendini en çok geliştiren ve FİBA hakemligine kadar yükselen arkadaşın diğerlerinden en büyük farkı , her maçını kamerayla kaydettirip defalarca izlemeseydi.
Tekrardan başarılar. ..
Hocam saygılarımı sunuyorum, çok teşekkür ederim.

En önemli hususlardan biri arkadaşınızdan örnek verdiğiniz üzere kendi hatalarını düzeltebilmek, benim de yakın çevredeki hakem tanıdıklarımdan duyduklarım aynı söylediğiniz gibi. Yapacağım işlerin başında kesinlikle bu olacak...
Ben voleybol hakemiyim.
Branşlar farklı olsa da hakemlik isterleri aslında aynı. @bayercy üstadın da dediği gibi kendinizi izleyip hatalarınızı görebilirsiniz. Bunun yanında sadece görevli olduğunuz maçlara gitmeniz yeterli görülmez. Sürekli maç izlemeniz gerekir. İzleyeceğiniz maçlar, sadece en üst lig maçları olmamalı. Miniklerden süpere kadar vaktiniz oldukça maç izleyin.

Bunları yapmanız sizi daha çabuk geliştirir. Zaten maç sonunda gözlemci ve diğer hakemler size hatalarınızı söyleyecektir.

Başarılar dilerim.
Ben de curling hakemiyim.

demek isterdim Smile.
(23/12/2017, Saat: 17:16)Mehmet G. Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben voleybol hakemiyim.
Branşlar farklı olsa da hakemlik isterleri aslında aynı. @bayercy üstadın da dediği gibi kendinizi izleyip hatalarınızı görebilirsiniz. Bunun yanında sadece görevli olduğunuz maçlara gitmeniz yeterli görülmez. Sürekli maç izlemeniz gerekir. İzleyeceğiniz maçlar, sadece en üst lig maçları olmamalı. Miniklerden süpere kadar vaktiniz oldukça maç izleyin.

Bunları yapmanız sizi daha çabuk geliştirir. Zaten maç sonunda gözlemci ve diğer hakemler size hatalarınızı söyleyecektir.

Başarılar dilerim.

Çok teşekkür ediyorum. Şu an halihazırdaki UniLig ve CBL maçlarını yerinde aktif takip ediyorum. Hatta geçen gün hakemleri izlemeye nasıl daldıysam yardımcı hakem başhakeme sordu tanıyor musunuz diye, geldi selam verdiler devre arasında sağolsunlar. Kural kitabı ve ikili hakem mekaniğine çalışmaya başlayınca hiçbir maç eskisi gibi izlenmiyor gerçekten...

(23/12/2017, Saat: 19:03)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de curling hakemiyim.

demek isterdim Smile.

Bütün macera benim de 2 ay önce Bowling Hakemi olmamla başladı hocam. Smile Zannımca artık buz sporlarının da hakemlik eğitimleri açılıyor, neden olmasın diyelim. Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kuş besleyenler var mı aramızda? Monarch 18 13,299 13/07/2022, Saat: 18:19
Son Yorum: mixfruit

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: