Porsuk Kılı Tıraş Fırçalarının Temizliği
Yerçekimli ortam için fırçalarınızı başaşağı olacak şekilde kurutun.
Fırça standları da bu şekilde fırçayı tutuyor.

Borax mı bulaşık deterjanı mı bulaşık deterjanı mı boraks mı - tavuk mu yumurtadan yumurtamı tavuktan ....

(21/01/2014, Saat: 10:26)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Deterjanın ham maddesi zaten borax. Bulaşık deterjani en iyi vw kolay ulaşılabilir çözüm. Rotasyon ve baş Aşağı kurutma şart değil.
Eğer fırça standı gerekli olsaydı emin olun Simpson yapardı. Tek gereken iyi silkeleyip güzelce Kurulamak.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
@onur98 üstad tamamda malum benim ve ihtilaf hocamında belirttiği gibi yercekimli ortam.
Every farewell is a new beginning.
Yerçekimi diyince cem Yılmaz'in yercekimsiz ortamda çilek yerken muz tadı gelsin lafı aklıma geliyor Smile
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Konu fazla geyiğe sarmadan toparlıyalım,

Bazı firmalar fırçayı durulayın,silkeleyin,havluya nazikçe sarın ve kurulayın diyor.Bu yöntemi itinalı yapmak gerekir.Fırçadan halen su akarken yada tam silkelemeden standsız dolaba kaldırmak pek mantıklı değil.
Bazı firmalar da baş aşağı kurutun diyor.

attachment.php?attachmentid=61606&d=1249430319
FS porsuk fircam var ama kullandıktan sonra nasıl bir bakım yapmam gerekir özel bir işlemi varmidir. Krem sabunla kullanıyorum genelde herhangi bir sorun olurmu teşekkürler şimdiden.
@onur98'in bu konu hakkında bir yazısı var. Forumda paylaşmış mıydı bilemiyorum ama.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Her tıraştan sonra musluğun altında güzelce temizleyin ve durulayın, isterseniz ayda ve ya iki ayda bir şampuanla yıkayıp bir kaç gün hava alacak şekilde dinlendirebilirsiniz. Ben bunlara ek olarak ara sıra kalın tarakla hiç bastırmadan kılları tarardım, bu sayede hem düğüm şekli korunur hem de dökülecek kılları fırçadan temizlemiş olursunuz.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Ben de ılık suyla tıraş olup kullandıktan sonra iyice duruluyorum. Sonrasında baş aşağı asıp iyice kurumasını sağlıyorum. Aldığımda hepsine mavi üstadın verdiği linkteki yorumlarda anlatılan şampuanla/bulaşık deterjaniyla köpürtme işlemini yapmıştım. Tekrar bakıma ihtiyaç duymadım daha ama olursa yine "bulaşık deterjanı&sirke" bakımını uygularım sanırım.

Aslında mavi üstadın verdiği linklerde herşey detaylı anlatılmış Smile.
Öncelikle tıraş köpüğü hazırlarken sert çeşme suyu yerine damacana su kullanıyorum. Tıraştan sonra iyice duruluyor, beş-altı kez silkeleyerek üzerindeki suyu atmasını sağlıyorum. Fırça sudan çıkmış porsuk misali zaten önemli ölçüde kurumuş oluyor. Daha sonra sapında kireç izleri kalmasın diye bir mikrofiber bez ile siliyorum. (Microfiber bez de aletlerin kurulanmasında da iyi iş yapıyor ) daha sonra standına tüyler aşağı asarak gelecek tıraşı bekliyorum Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,177 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,102 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,110 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 458,180 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,699 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  Vie-Long Epsilon Tıraş Fırçaları adamentium 38 43,247 07/09/2020, Saat: 10:41
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,400 01/09/2020, Saat: 18:56
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 74,008 13/08/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: Lord Sparhawk
  THATER TIRAŞ FIRÇALARI impaticaret 59 49,636 14/07/2020, Saat: 10:43
Son Yorum: trooper_gs
  Pardus Handcraft Tıraş Fircaları Defilesi GartBnx 251 184,525 18/04/2020, Saat: 16:27
Son Yorum: rating

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: