Porsuk Kılı Tıraş Fırçalarının Temizliği
Bilgiler için teşekkürler.
Merhabalar
Kullanılmış porsuk tıraş fırçamı nasıl dezenfekte ederim. Teşekkürler.
borik asit su karışımında bekletmenizi öneririm
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Beyaz sirke+prilli sıcak su icinde karıstırın fırcanızı icinde bekletin 5 dakika.
Sonra sac sampuanı ile veya sevdigin bir sabunla 1-2 kere kopurt guzel durula. Havluya hızlı hareketlerle uclarını surterek kurula, istersen uzaktan fon de tutabilirsin.
Benim yontemim bu sekil.
Saygılar
Üstad lar herkese merhaba,
Benim porsuk kılı fırçam mevcut ve uzun süre kullanmadığım için böyle küf kokusuna benzer bir koku mevcut. Sirkeli suda beklettim ama geçmedi. Geçmesi için ne yapabilirim. Birde böyle kullanmak sağlık açısından problem olur mu?
(26/09/2018, Saat: 21:35)Arif Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad lar herkese merhaba,
Benim porsuk kılı fırçam mevcut ve uzun süre kullanmadığım için böyle küf kokusuna benzer bir koku mevcut. Sirkeli suda beklettim ama geçmedi. Geçmesi için ne yapabilirim. Birde böyle kullanmak sağlık açısından problem olur mu?

Beyaz sirke ve karbonat içinde bekletme yaparsanız koku gider sabaha kadar kalabilir

Beyaz sirke - karbonat ve boraks içinde bekletme yaparsanız ne varsa gider yalnız bu işlem 5 dakikadan fazla sürmesin
(26/09/2018, Saat: 22:26)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beyaz sirke ve karbonat içinde bekletme yaparsanız koku gider sabaha kadar kalabilir

Beyaz sirke - karbonat ve boraks içinde bekletme yaparsanız ne varsa gider yalnız bu işlem 5 dakikadan fazla sürmesin

Anladım üstadım. Tek sirke yeterli değilmiş demek. Teşekkürler...
Sentetiklere kaynar sıcak su, aman dostlar sakın.
Merhaba. Bugün edindiğim porsuk fırçam ile ilgili aklıma takılan birkaç detay var.

1- Öncelikle tıraştan önce, fırçanın sapına değmeyecek, sıcaklığı el yakmayacak bir sıcaklıktaki su içinde beklettim. Bu işlem doğru bir işlem mi ?
2- Tıraş bittikten sonra ki aşamayı kesinlikle bilmiyorum. Bu aşamada fırçayı su altında, sadece su değecek şekilde mi köpükten arındırmak lazım yoksa aynı zamanda elimiz ile sıkıp mı durulamak lazım ? Ayrıca bu işlemi yine fırçayı başaşağıda tutarak mı yapmalı ?
3- Fırçayı köpükten arındırdıktan sonra, fazla suyu elimiz ilemi sıkmalı yoksa silkeleme yöntemi kullanarak mı yapmalı ? Ayrıca fırçanın epey su tuttuğunu algıladım. Fırçayı nazikçe silkelemek yetmedi, epey haşin bir şekilde silkeledim. Bu yöntem doğrumu ?
4- Son aşamada fırçada artık neredeyse su kalmadığına kanaat getirdikten sonra fırçayı yine başaşağıya bakacak bir şekilde havlunun üstüne dik bir pozisyonda bıraktım. Henüz standım yok. Stand alana kadar bu işlem uygun mudur ?
(16/09/2019, Saat: 17:22)ozguratalay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba. Bugün edindiğim porsuk fırçam ile ilgili aklıma takılan birkaç detay var.

1- Öncelikle  tıraştan önce, fırçanın sapına değmeyecek, sıcaklığı el yakmayacak bir sıcaklıktaki su içinde beklettim. Bu işlem doğru bir işlem mi ?
2- Tıraş bittikten sonra ki aşamayı kesinlikle bilmiyorum. Bu aşamada fırçayı su altında, sadece su değecek şekilde mi köpükten arındırmak lazım yoksa aynı zamanda elimiz ile sıkıp mı durulamak lazım ? Ayrıca bu işlemi yine fırçayı baş aşağıda tutarak mı yapmalı ?
3- Fırçayı köpükten arındırdıktan sonra, fazla suyu elimiz ilemi sıkmalı yoksa silkeleme yöntemi kullanarak mı yapmalı ? Ayrıca fırçanın epey su tuttuğunu algıladım. Fırçayı nazikçe silkelemek yetmedi, epey haşin bir şekilde silkeledim. Bu yöntem doğrumu ?
4- Son aşamada fırçada artık neredeyse su kalmadığına kanaat getirdikten sonra fırçayı yine başaşağıya bakacak bir şekilde havlunun üstüne dik bir pozisyonda bıraktım. Henüz standım yok. Stand alana kadar bu işlem uygun mudur ?

1-Doğru
2-Su altında elinizi köpürtüyormuş gibi haleler çizerek durulamak en uygunu
3-Silkeleme uygundur şiddetlisi zararlı olabilir.
4-Kılların üstüne koymak sapın ve düğümün ağırlığından dolayı kıllara zarar verebilir. Stand edinene kadar banyo harici bi yerde yan yatırarak kurutmanız daha uygun.

Ayrıca youtube razorus kanalını izleyerek güzel bilgiler edinebilirsiniz. Ben de bu bilgileri oradan edindim gerçekten güzel kanal.
https://www.youtube.com/channel/UCAJ_72_...lUmzkPRaMA

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,168 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,093 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,109 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 457,987 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,682 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  Vie-Long Epsilon Tıraş Fırçaları adamentium 38 43,241 07/09/2020, Saat: 10:41
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,390 01/09/2020, Saat: 18:56
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 73,988 13/08/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: Lord Sparhawk
  THATER TIRAŞ FIRÇALARI impaticaret 59 49,627 14/07/2020, Saat: 10:43
Son Yorum: trooper_gs
  Pardus Handcraft Tıraş Fircaları Defilesi GartBnx 251 184,500 18/04/2020, Saat: 16:27
Son Yorum: rating

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: