Porsuk Kılı Tıraş Fırçalarının Temizliği
İlginiz için teşekkür ederim. Dediklerinizi uygulayacağım.

(16/09/2019, Saat: 17:41)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1-Doğru
2-Su altında elinizi köpürtüyormuş gibi haleler çizerek durulamak en uygunu
3-Silkeleme uygundur şiddetlisi zararlı olabilir.
4-Kılların üstüne koymak sapın ve düğümün ağırlığından dolayı kıllara zarar verebilir. Stand edinene kadar banyo harici bi yerde yan yatırarak kurutmanız daha uygun.

Ayrıca youtube razorus kanalını izleyerek güzel bilgiler edinebilirsiniz. Ben de bu bilgileri oradan edindim gerçekten güzel kanal.
https://www.youtube.com/channel/UCAJ_72_...lUmzkPRaMA
@Sheeplessness hocam razorus kanalından bahsetmiş zaten. Ona ek olarak temizlik videosunu da ben paylaşayım. Henüz genel bir temizlik yapmadım fakat yapacağımda yöntem bu olacak:
https://www.youtube.com/watch?v=ZQdKoSYeWTM&t=27s

video altında kullanılan ürünün ismi mevcut.
"Çün ecel sulh ettirir âhir nizâ'ı kaldırır
Pes nedir dünya için bu kuru gavgâdan murâd”
Avnî
Ben sterimedendo aldım hijyen ve temizlik olarak makina ve fırçalarımı bununla temizligini Saglıcam güzel Bi ürün oldugunu düşünüyorum.
RtRZEo.jpg

Resimde görüldüğü üzere işaretli bölgede her kullanımdan sonra temizlik yapsamda beyaz bir tortu kalıyor. Forumu inceledim yöntemlerden birini denedim ama tam sonuç alamadım. Bu konuda fikirlerinizi almak isterim komşular.
Tırasını olduktan sonra, bas ve isaret parmagı ile kılları ortada topla cok sıkmadan, cesmenin direk altına tut ılık suya. Su dugumun altlarına kadar ulassın kalan kopugu cıkarsın. Sonra avus icinde parmakların arasında guzelce fırcalama hareketi yap su altında. Bu islemi bir iki kere tekrarla sabun kalıntıları kalmasın fırcada. Bu yontem ile bu sorununu cogunlukla onleyebilirsin.

Zaten biriken kurumus ve seni rahatsız eden kalıntılar icin, sıcak su, pril, sirkeyi koy bardaga at fırcayı icine dursun su soguyana kadar. Ondan sonra durula, sac sampuanınla bir daha kopurt durula cogu cıkacaktır. Dis fırcası ile alt kıl diplerinide yukarı dogru fırcalayabilsin gerek olursa.
Tişikkirlir Sipirmin.
Teşekkürler üstad en kısa zamanda uygulamasını yapacağım.
ben de kendi uygulamamdan bahsedeyim. fırçayı akan su altında elde dairesel fırçalama hareketi yaptıktan sonra bir kabım var tıraş esnasında kullandığım, onu çalkalayıp kaba suyu dolduruyorum. fırçayı içine atıyorum, yukarı aşağı suyun içinde hareket ettiriyorum düğümdeki artıklar çıksın diye. daha sonra kapak çevirir gibi fırçayı dairesel çeviriyorum suyun içinde bu da fayda ediyor. fırçayı çıkardığımda bakıyorum suya sabun kalıntıları geçmiş, daha sonra akan su altında yine fırçayı durulayıp standa asıyorum.bu teknik fena değil ama fırçayı kuruduktan sonra okşadığımda sabun üflüyor biraz buna canım sıkkın. dediklerimin hepsi porsuk için geçerli domuzlar ve sentetikler yoğun kıllı olmadığından böyle arıtma prosesine pek gerek kalmıyor.ben de fırçayı okşadığımda sabun tozu üflemesine uyuzumSmile
(17/12/2019, Saat: 16:33)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tırasını olduktan sonra, bas ve isaret parmagı ile kılları ortada topla cok sıkmadan, cesmenin direk altına tut ılık suya. Su dugumun altlarına kadar ulassın kalan kopugu cıkarsın. Sonra avus icinde parmakların arasında guzelce fırcalama hareketi yap su altında. Bu islemi bir iki kere tekrarla sabun kalıntıları kalmasın fırcada. Bu yontem ile bu sorununu cogunlukla onleyebilirsin.

Zaten biriken kurumus ve seni rahatsız eden kalıntılar icin, sıcak su, pril, sirkeyi koy bardaga at fırcayı icine dursun su soguyana kadar. Ondan sonra durula, sac sampuanınla bir daha kopurt durula cogu cıkacaktır. Dis fırcası ile alt kıl diplerinide yukarı dogru fırcalayabilsin gerek olursa.

@dikdik_s Komşum söylediklerinizi aynen uyguladım fırçayı kurumaya bıraktım. Sanırım büyük ölçüde işe yaradı. Merak ettiğim iki konu var birincisi, bu fırça temizliğini ne kadar sürede tekrarlamak gerekir. İkinci konu porsuk fırçaların ömrü ne kadardır ? Hiç eskittiğiniz oldumu ?
Teşekkürler.
Kardesim bu detaylı temizlik icin oyle belirli bir zaman aralıgı yok. Kullanılan preshave yag vs. gibi urunler bazen bir sure sonra fırcada sonuk kopuk gibi sonuclar yaratabilir veya senin durumundaki gibi sabun artıgı kirec kalıntısı birikir, gozukur seni rahatsız eder; o zaman bu tarz bir temizlik yaparsın.
Ama ilk paragrafta dedigim gibi fırcanı guzel yıkarsan kullanım sonrası, havluya biraz kurulayıp guzel hava alacak bir yerde kurumasına izin verirsen, cokta bu tarz sorunlar olmaz daha once yasadıgın gibi.
Ben porsuk fırca eskitmedim, basıma gelmedi. 10 larca fırcam var belki 1 kere dugum cıkması (tutkalından ayrıldı) sorunu yasamısımdır, onun harici herhangi bir sorun yasamadım. Ama su dikkatimi cekti, elinde benim gibi cok fırca sahibi olanlar var ise fırcaları mumkun oldukca sıra ile kullansınlar. Fırcalar arada su gormek istiyor. Takip edemeyip uzun sure kullanmadıgınız oluyorsa, toplu olarak yukarıdaki gibi bir temizlik islemi fırcalara ayakkabı cilası gibi can verir.
Tişikkirlir Sipirmin.
İlk kez porsuk fırçaya sahip olma heyecanı ile ben de bir soru sorayım. Kullanım sonrası yıkama havluyla kibarca kurulama silkeleme seansını tamamladım. Farkettim ki fırça elimle şekil verdiğim haliyle kalıyor. Yelpaze gibi açarsam daha iyi kuruyacağını düşündüm, fakat kıllara zararı olur mu bilemedim. Kılları ortada topladığımda daha derli toplu kalıyor, fakat kuruması böyle yavaş - verimsiz olur gibi geldi. Nasıl bir yol izlemeyi önerirsiniz?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,412 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,401 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,132 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 465,635 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,864 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  Vie-Long Epsilon Tıraş Fırçaları adamentium 38 43,616 07/09/2020, Saat: 10:41
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,966 01/09/2020, Saat: 18:56
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 74,865 13/08/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: Lord Sparhawk
  THATER TIRAŞ FIRÇALARI impaticaret 59 49,958 14/07/2020, Saat: 10:43
Son Yorum: trooper_gs
  Pardus Handcraft Tıraş Fircaları Defilesi GartBnx 251 187,156 18/04/2020, Saat: 16:27
Son Yorum: rating

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: