İNCELEME:Artizanları Masaya Yatırdık:Uncle Martin'den Mike's'a,Faena'dan Phoenix'e
Simdi anladım..Barrister & Mann'ı doğru takımda oynatmıyorum galiba..ya da 6 ay yedek kulübesinde(buzdolabı) bekletince oyundan soğumuş...

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Canerim 2 incelemeyi beraber simdi okumak kısmet oldu. Harika olmus. Ellerine klavyene saglık kardesim.

@Men-Sup
Komsum buzdolabı isi iyi olmadı, balmlarda denemistim. Ne sabunu ne balmı buzdolabı olayından uzak tutalım derim. Normal karanlık bir dolap ici cok daha uzun omurlu bir yontem oluyor.
@Ahraz Abi unutturdun kendini. ???
Uzun bir aradan sonra herkese Amerika'dan merhabalar

Ağustos ayında ailemle birlikte Türkiye'den Amerika'ya taşındım. Bundan sonra Uncle Martin sabunları da geltir tarihine gömülmüş oldu.

2010 yılından bu yana foruma sabunlarımı sınırlı sayıda da olsa sunuyordum. El üretimi olduğu için her partinin köpük, kıvam, yastıklama vs özelliği farklılık gösterir. Kullanan arkadaşların kimi çok beğendi benden yine sabun istedi ve bu özel dostlara ülkemden ayrıldığım son aya kadar sabun göndermeye çalıştım. Forumdaki arkadaşlardan ise kimi beğendi kimi beğenmeyip çöpe kimi de tuvalete attığını ilan etti. Forumun ilk kurulduğu günlerde sabunlarımı deneyip başarılı bulan üstatların teşvikiyle üretine devam etmiştim. O üstatlar sabunlarımın zayıf yönlerini de açık yüreklilikle ifade ettiler, eleştirilerini gönderdiler ama hiçbiri çöp poşeti fotosu ile beni teşvik edeceklerini düşünmediler. Bu da bir üslup meselesi tabi ki. Bu üsluba gereken tepki verildiği için başka bir şey söylemiyorum.

Sevgili kızımın doğumu ile başlayan sabun maceram ve Geltir müdavimliği vatanımdan çok güzel anılar olarak bende yaşayacak. Forum üyeliğim bir okucu olarak sürecek, aslında bu gece buraya sizlere Amerikadan bir kaç yerel sabun tanıtmak için girmiştim ama artık bu isteğim de kalmadı.

2010 yılından bu yana beni burada misafir eden yöneticilere, sabunlarımı kullanan kullanmayan, seven sevmeyen bütün üyelere artık kimsenin çöp kutusunu ve tuvaletini meşgul etmemek üzere allahaısmarladık diyorum.

Sağlık ve esenlikle kalın

Uncle Martin
@martin üstadım isminizi ve sabunlarınızı çok duyduk. Hatta bir ara sizi yabancı sanmıştım, sonra geltir müdavimi olduğunuzu öğrenmiştim. Konu hakkında görüşümü aylar önce yazmışım, tekrar etmeme gerek yok. Size "kalın, aldırış etmeyin ve yolunuza devam edin" demek, umut vermek isterdim ama ben de umudunu yitirenlerdenim. Amerikaya gitmişsiniz, sizin adınıza sevindim. Yeni hayatınızda ve kurduğunız yeni düzeninizde size başarı ve mutluluklar dilerim.
Beyin gocu oluyor, degerlerimiz yitip gidiyor uzuluyor insan. Sn. Martin ustada yeni hayatında basarı ve mutluluklar dilerim hakkınızda hayırlısı olsun.
Milli ve kalbi duygularla bizler gibi losev bagıslarına devam edeceginizi umuyorum, martin sabunu deneyemeyen merak eden komsularımız uzulmesin, benzer bir deneyim icin hemen bir alternatif oneri yapalım. İmpadan veya herhangi bir aktardan alabileceginiz halep sabunu icine, sırınga ile 3ml giliserin,2ml zeytinyagı katıp ezerseniz 1e1 aynı renk tat doku koku ile tıras keyfi yasayabilirsiniz.
Saygılar
(21/09/2018, Saat: 08:16)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzun bir aradan sonra herkese Amerika'dan merhabalar

Ağustos ayında ailemle birlikte Türkiye'den  Amerika'ya taşındım. Bundan sonra Uncle Martin sabunları da geltir tarihine gömülmüş oldu.

2010 yılından bu yana foruma sabunlarımı sınırlı sayıda da olsa sunuyordum. El üretimi olduğu için her partinin köpük, kıvam, yastıklama vs özelliği farklılık gösterir. Kullanan arkadaşların kimi çok beğendi benden yine sabun istedi ve bu özel dostlara ülkemden ayrıldığım son aya kadar sabun göndermeye çalıştım. Forumdaki arkadaşlardan ise kimi beğendi kimi beğenmeyip çöpe kimi de tuvalete attığını ilan etti. Forumun ilk kurulduğu günlerde sabunlarımı deneyip başarılı bulan üstatların teşvikiyle üretine devam etmiştim. O üstatlar sabunlarımın zayıf yönlerini de açık yüreklilikle ifade ettiler, eleştirilerini gönderdiler ama hiçbiri çöp poşeti fotosu ile beni teşvik edeceklerini düşünmediler. Bu da bir üslup meselesi tabi ki. Bu üsluba gereken tepki verildiği için başka bir şey söylemiyorum.

Sevgili kızımın doğumu ile başlayan sabun maceram ve Geltir müdavimliği vatanımdan çok güzel anılar olarak bende yaşayacak. Forum üyeliğim bir okucu olarak sürecek, aslında bu gece buraya sizlere Amerikadan bir kaç yerel sabun tanıtmak için girmiştim ama artık bu isteğim de kalmadı.

2010 yılından bu yana beni burada misafir eden yöneticilere, sabunlarımı kullanan kullanmayan, seven sevmeyen bütün üyelere artık kimsenin çöp kutusunu ve tuvaletini meşgul etmemek üzere   allahaısmarladık diyorum.

Sağlık ve esenlikle kalın

Uncle Martin

Sizi, bugün GELTIR'e girip, bu alandaki son üç mesajı okuduğum kadarıyla tanıdım.

Ancak, yazdığınız son mesajınızdaki satır aralarından ve arkadaşlarımızın gönül sayfalarından kelimelere ve oradan da mesajlarına döktükleri saygı ve sevgi dolu yazılardan anladım ki siz bir değersiniz, siz iyi insansınız, siz üreten ve ürettiğiyle yaşayanlardansınız.

Sizi kaybettiğimiz için ülkemiz adına üzüldüm.

Ancak, gönlünüzün de burada olmaya devam ettiği ve devam edeceğine inandığım için de sevindim.

Bir yerlere gitmekle neler götürülür, neler geride bırakılır o'nu bilenlerdenim.

Her şey gönlünüzce olsun.

E n v i r o n m e n t a l i s t

@"ahraz" komşum yerden göğe kadar haklı. Martin amca eğer burayı okuyorsan kusura bakma içine stearik asit koymadan tıraş sabunu elde edemezsin, stearik koymadan yaptığın sabunlar el sabunundan öteye gidemez, zaten öyle bir şey olsa ayrıca tıraş sabunu diye bi kavram ortaya çıkmaz herkes el sabunu ile devam ederdi yani. Burada gördüğüm kadarı ile sabun yapmayı bilen ve ticaretini yapan arkadaşlar da müdahale etmemiş bu duruma yazık günah değilmi o kadar kargo parasıydı şuydu buydu masraftı bildiğin milli kaynakların israfına sebep olmuşsunuz, buradaki tıraş severlerinde mağduriyet yaşamasına neden olmuşsunuz.

Martin amca hobi edinmişsin kendine sabun yapmayı ancak keşke banyo sabunu falan diye satsaydın yani diyecek başka bir şey bulamıyorum.
(04/11/2021, Saat: 15:32)SertAdam Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"ahraz" komşum yerden göğe kadar haklı. Martin amca eğer burayı okuyorsan kusura bakma içine stearik asit koymadan tıraş sabunu elde edemezsin, stearik koymadan yaptığın sabunlar el sabunundan öteye gidemez, zaten öyle bir şey olsa ayrıca tıraş sabunu diye bi kavram ortaya çıkmaz herkes el sabunu ile devam ederdi yani. Burada gördüğüm kadarı ile sabun yapmayı bilen ve ticaretini yapan arkadaşlar da müdahale etmemiş bu duruma yazık günah değilmi o kadar kargo parasıydı şuydu buydu masraftı bildiğin milli kaynakların israfına sebep olmuşsunuz, buradaki tıraş severlerinde mağduriyet yaşamasına neden olmuşsunuz.

Martin amca hobi edinmişsin kendine sabun yapmayı ancak keşke banyo sabunu falan diye satsaydın yani diyecek başka bir şey bulamıyorum.

Muhabettin iki yıl öncesine ait olduğunun farkındasınız değil mi?
(04/11/2021, Saat: 16:08)Hexciter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Muhabettin iki yıl öncesine ait olduğunun farkındasınız değil mi?

Pardon, üç yıl

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Information İNCELEME: Son Samuray-Kadı Kızı'nın Kusuru ahraz 38 11,870 20/12/2023, Saat: 19:35
Son Yorum: xontaq
  İnceleme: Ossman Fleuron Tıraş Sabunu marv 5 2,219 01/06/2022, Saat: 15:11
Son Yorum: exselans
  İnceleme: Anos Citrus Tıraş Sabunu marv 25 7,882 24/04/2022, Saat: 23:49
Son Yorum: layken
  İnceleme: Klar Seifen Sandelholz / Sandawood - Tıraş Sabunu Soner 8 3,605 28/04/2021, Saat: 14:56
Son Yorum: finwe
  Martin De Candre Tıraş Sabunu totan35 70 35,170 01/11/2020, Saat: 21:48
Son Yorum: Ali Desidero
  İnceleme : Scheermonnik Sabun finwe 17 5,364 30/10/2020, Saat: 01:44
Son Yorum: MetsGo
Rainbow Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS KRAL 143 63,565 24/10/2020, Saat: 00:37
Son Yorum: Amokachi
  Çubuk Sabun Sevgi ve İnceleme Topiği FloydianDM 30 24,406 03/09/2020, Saat: 00:48
Son Yorum: Kacak
  Martin de Candre "Fougere" Tıraş Sabunu SumNauta 136 90,163 30/06/2020, Saat: 12:11
Son Yorum: Rob Bobstein
  Phoenix Dapper Doc's Sabun İncelemesi MerkurFutur 10 5,291 19/03/2020, Saat: 23:56
Son Yorum: Ali Desidero

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: