Geleneksel tıraş yeni zevkim
Nerdeyse 20 yıl kartuşlara hizmet ettim 2,3,5 bıçaklı yanar döner başlıklı pilli pilsiz onca alet aldım. Araya birkaç tane de elektrikli makine sıkıştırdım. Ama hep birşeyler yanlıştı. Sabah kalkıp tıraş olacağımı düşündüğümde içim daralırdı. Çözüm gözümün önündeydi ama göremiyordum. Canıma tak dediği bi an madem tıraştan kaçış yok keyif almanın yolunu bul dedim kendime ve 2 ay önce bir alet bir jilet bir de sabunla başladım geleneksel tıraşa. İyiki başlamışsım..
Arko sabunla başlayan macera şimdilik tabac, cella, loccitane sabunla devam ediyor. Haftada bir bitsinler de farklı sabunlar deneyeyim istiyorum. Wilkinson aletten sonra ej89, progress ve futur klonla tanıştım ama r41 nasıl bir alet diye düşünüyorum. Kaç çeşit jilet olduğunu sormayın ben bile bilmiyorum. Cadı fındığını ilk kez duydum, market markalarından çok daha farklı as dünyası olduğunu öğrendim mesela. Tıraş olmanın bir adabının olduğunu anladım. Tıraş saatini akşama aldım ki tadını çıkartabileyim.
vesselam cildim kazandı cüzdanım kaybetti ama yeni bir zevk edindim ve artık ben tıraş ürünlerine değil onlar bana hizmet ediyor.
yaşam bir zevktir
(10/01/2018, Saat: 01:20)vintage Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ...vesselam cildim kazandı cüzdanım kaybetti...

Hoşgeldiniz.

35 yaşına kadar askerlik hariç düzenli tıraş olmadım. Bazen 6 ay yüzüme jilet değmedi, saç kesme makinesiyle üstten alarak geçirdiğim zamanlar oldu. Son 2-3 yıldır tıraş olma sıklığımı biraz artırmıştım. Haftada 2 belki 3 kadar. Arko sabun ve Gillette Blue3 tüketiyordum. Arko yine kurutuyordu ama kullan-attan gayet memnundum. Tıraş olma sıklığımı ve kullandıklarımı düşününce, benim tıraş olma masrafım bana göre yoktu. 3-5 ayda ya da yılda bir 6 lı 8 li neyse artık kullan atımı alıyordum, aldığımı dahi unutuyordum. Arko sabun zaten bedavadan biraz pahalı ve benim kullanımımla 1-2 yıl gidiyordu. Ara sıra da keyfime berberde sakal tıraşı olurdum hepsi o.

Sonra Geltir'le tanıştım. Kabaca 6 ay oldu. Artık hesaplanabilir bir tıraş masrafım var Smile. Cildim? Bilmiyorum. Benim yaprak jiletle ya da usturayla, olunan tıraşın daha iyi olduğuna dair bir iddiam yok. Ben işin keyif tarafındayım ve burası cidden çok keyifli ve rahat. Ama tabii herşeyin bir bedeli olduğu gibi bu keyfin de bir bedeli var Smile
Sizin adınıza çok sevindim,ne güzel.Hepimiz benzer süreç ve deneyimler sebebiyle buradayız zaten.Zamanla yeni alet ve sabun/krem/as denedikçe tıraş zevkiniz artacaktır diye ümit ediyorum.Bol köpüklü, keyifli tıraşlar dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Teşekkürler @pilotic @ahraz
Bu arada dün finest porsuk ile tıraş oldum keşke daha önce alsaymışımSmile
yaşam bir zevktir
"vesselam cildim kazandı cüzdanım kaybetti "
Cok hosuma gitti bu cumle. Tekrar aramıza hosgeldiniz. Sıkılarak istemeden olunan bir tıras degil, zevkle olunan, muzik esliginde seramoni gibi gecen zevkli bir tırası tecrube ettiniz. Artık yeni bir hobiniz var. Hayırlı olsun. Keyfi hic bitmesin.
Islak traş dünyası tabiki apayrı bir dünya. Herkesin beklentisi, zevkleri farklı. İşin içine girdikçe de malzeme çeşitliliği artıyor, aldıkça alası geliyor insanın. Bir sabunu merak edip alıyoruz, sonrasında gözümüz diğer sabuna kayıyor, sonra diğerine...

Burada kendimizi maddi imkanlarımız ve ihtiyaçlarımız oranında frenlemezsek traş maliyeti oldukça artıyor. Yaklaşık 2 yıldır bende geleneksel traş yöntemleriyle traş oluyorum. Wilkinsonla başlamıştım. Sonra rimei denedim. Sonrasında ej 89 alırım, daha sonrada r41 i denerim derken farkettimki bu işin sonu yok. Rimeiden üste geçmedim. İlk başlarda bütçemde kısıtlıydı tabi. Kendimi şımartmak adına birer kutu cella, mentollü proraso ve maca root marka sabunları aldım ve 2 yılda hepsini tükettim. Fırça olarakta o zaman 15 liraya aldığım omega domuz fırçayla hala devam ediyorum. Şu an arko sabun kullanıyorum. Son 2 yılda arada aldığım birkaç perma sharp jilet dışında hiç masrafım olmadı. Köpükle, 2-3 bıçaklı jiletlerle traşlarımı kıyasladığımda uzun vadede çok çok kazançta olduğumu düşünüyorum.

Yani isteklerimiz doğrultusunda gayet ekonomik traşlarda olabiliriz. Tabiki ıslak traşın verdiği keyfin, sağladığı ekonomik katkıdan daha önde olduğunu düşünüyorum.
Hoş geldiniz.
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Hos geldiniz ne guzel bir karar verip de başlamışsınız keyifli tiraslariniz olsun
Bir millet, zenginliğiyle değil, ahlak değeriyle ölçülür.
Hoşgeldiniz keyifli tıraşlar dilerim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 334,362 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 337,186 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,332 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 936 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,536 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,269 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,118 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,295 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,547 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,492 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: